Šumbar

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

User avatar
meterolog
Keder
Keder
Posts:21
Joined:19 Mar 2015, 13:41
Location:Karlovac-karlovačka županija-Hrvatska
Re: Šumbar

Post by meterolog » 01 Apr 2015, 22:45

crniigor wrote:Posle duge zime, došao je i taj dan!!!
Teško očekivan dogovoren datum za prvu dužu kampanju od 8dana na predivnoj vodi u Karlovcu, naravno radi se o jezeru Šumbar.
Sa kumom Zoranom i prijateljem Miroslavom smo tokom zime skupljali potreban material (od opreme do hrane) za tu kampanju.
Kako se je približavao dan odmora pokraj vode, došlo je do velikih promena. Zbog mog posla morali smo da se organizujemo drugačije, ja sam otišao sam u ribolov 7dana ranije od planiranog i to nam je pokvarilo planove, ali šta je tu je.
U četvrtak 19.4, u 5,30h iz Ljubljane krećem na put i stižem na jezero oko pola 9. Prošetam oko jezera i dolazim na poziciju 26 na kojoj peca moj stariji prijatelj Jovo. Skupa odlazimo u dom na kafu a ja sam morao da proverim dali frižider u kome drže pivo ima pravu temperaturu (temp. je bila TAMAN). Posle kafe i ˝doručka˝ dobijam godišnju kartu i krećemo prema poziciji 28. Tu polako počinjem da vadim stvari i postavljam kamp. Vremenska prognoza je najavila kišu pa mi je bilo bitno da što pre postavim šator, a posle lako ćemo.

Image

Kad je bio kamp postavljen i pribor sklopljen odlučio sam da taj da ne hranim, štapove sam zabacio na slepo.

Image

Posmatram vodu i vidim aktivnosti na površini vode, uzimam aparat i slikam.

U petak, posle kafe uzimam marker u ruke i markiram, tu poziciju već poznajem i tražim plato na 90m, kad sam ga našao dubina je bila 4,9m a oko njega 6-6,5m.
Počinjem sa hranjenjem, za spod mix sam koristio boile sa ukusom jagode (16,18,20mm), konoplju, pelete, kukuruz i razne semenke. Sa Spomb raketom izbacio sam 4kg mixa, posle toga montiram mamce i zabacujem štapove, uključujem signalizatore i palim kod Jove na kafu i rakiju. Riba je tokom dana jako slabo radila. Uveče sam odlučio da izbacam još kg mixa i kg boila, prilikom hranjenja javio se desni signalizator i najlon je počeo polako da se odmotava. Spuštam spod štap i u ruke uzimam svoj novi štap (Daiwa Mission, 3.5lb, 3.60m) i sam u sebi govorim ˝taman da ga krstim˝ i kontriram, riba nije pružala neki veliki otpor, posle borbe od 20 min šaran je bio u meredovu, vadim ga iz vode i osetim popriličnu težinu, odma je uleteo u sak za vaganje, dižem ga, a meni Klemen kaže ˝mmmmmmmmm 26kg˝ , nisam mogao da verujem. Srećan kao dete trčim po fotoaparat i dajem ga Klemenu da me fotografiše sa gigantom. Ljubim ribu i vraćam je u njeno carstvo.

Image

Image

Image

Image

Image

znoj na licu od sreće, veselja i adrenalina jaoo: ura:: ihii::

Do ponedeljaka nije bilo nijednog BIP-a, kao da je riba uzela slobodan vikend. U 13,40h zvuk signalizatora mi prekida ručak, vadim golaća 15,300kg kome je neki idiot odrezao peraje na stomaku. Ribu posle dezinfekcije vraćam u vodu.

Image

Vreme je bilo katastrofa, kiša, sunce, vetar, hladno, toplo i tako u krug, svih 8dana. U petak uveče pre spavanja dobijam malog manekena 11,900kg, meni najlepša riba kampanje.

Image

Zadovoljan idem na spavanje. U 3,10h me iz sna budi signalizator, samo što se nije upalio koliko je pištao, posle kratke borbe dobio sam golaća 15,300kg, usta je imao jako oštećena, pa sam mu sredstvo za dezinfekciju dobro utrljao u ranu i posle sanacije vratio u vodu. To je bila je jedina riba koju sam uhvatio u utorak.

Image

Usredu u 5,30h me budi jedan kratak pisak, pomislio sam riba se malo igra i to je to, polako ustajem iz kreveta obuvam papuče kad ono PIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII, zatežem i osetim jak otpor, popuštam kočnicu i riba beži od mene, u momentu mi je izvukla 30-40m najlona i kad se je umorila polako a sigurno počeo sam da je privlačim ka obali usput je uspela da mi zamrsi ostala dva štapa, pošto je bio još mrak imao sam problema da to odmrsim. Jovo je video da drilam ribu i došao je da mi pomogne, posle duže borbe riba je bila na matu, vaga je pokazala 23,900kg, opet onaj predivan osećaj, niko srećniji od mene. Ribu slikam i vraćam u vodu. Zabacujem štap i idem sav srećan kod Jove na kafu.

Image

Image

Posle duže priče i druge kafe vidim da je vreme da prihranim malo. Dok sam se vraćao nazad na poziciju uzimam mobitel da devojci odgovorim na poruku, kad odjednom čujem zvuk mašinice klik-klik-klik, kao kad se najlon odmotava, dižem glavu i imam šta da vidim, zaboravio sam da stavim najlon na signalizator, a na špuli mi fali pola najlona, riba mi je izvukla 250m najlona. Uzimam štap, namotavam najlon, zatežem i vidim da je riba otišla levo prema sredini jezera. Namotavam i idem opet kod Jove na poziciju, tamo vadim predivnu i zdravu ribu 15,500kg.
E to je bio trenutak koji se dugo pamti!!!

Image

Kad povučem crtu, kampanja je bila za mene jako uspešna, malo riba ali su sve bile konkretne. Pogotovo prva riba, jako me je obradovala jer mi je pomogla da popravim svoj rekord za 10kg.
6 šarana za 8 dana, po meni dobar prosek sobzirom da je riba u mrestu i da je jako slabo radila na jezeru, neke pozicije su danima bile bez ribe.
Moram još da spomenem da sam upoznao mnogo dobrih ljudi, a to su Klemen, Željko Spasić zvani Doc ili Doktor, Krešu, Bobu i Legendu, a tu su bile i stare kolege Jovo, Zdena i Ivča.

Hvala svima koji su mi pomogli!!!

Do sledeće kampanje BISTRO!!!!!!!!!
to legendo moja vidimo se opet na ŠUMBARU -KARLOVAC pozdrav piv:: kada dolazis javi se obavezno

User avatar
meterolog
Keder
Keder
Posts:21
Joined:19 Mar 2015, 13:41
Location:Karlovac-karlovačka županija-Hrvatska

Re: Šumbar

Post by meterolog » 01 Apr 2015, 22:54

čipo wrote:
crniigor wrote:
Image

Image




Prekrasne slike!

A ribe... 1::
IGORE molim te dali mi mozes poslati te slike za arhivu u korani karlovac (šumbar) :HH

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”