Idemo dalje..

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak
Idemo dalje..

Post by čipo » 08 Oct 2016, 16:36

Nastavlja se godišnji,ali i bolovi u kičmi ne prestaju,alii i Nina je navikla na to da ne mogu izdržati doma i zna da ću otići...
I tako biva,pakujem se i za to mi treba duplo više vremena,aliii polako u auto i Hesova...
Premda sam ovaj godišnji planirao odloviti i neke druge vode...ispalo je da opet moram ostati kod nas...,aliii nije ni bito jer jako volim i Hesovu.
Ona je nešto posebno,dosta ribe,srednje veličine,do 5-6 mjeseca je bio nekakav prosjek iznad 10-ak kg,
skupilo se i po četiri do pet grizeva,ali kako je ljeto upržilo riba je sve slabije primala i svi smo čekali jesen i zahlađenje,a ono opet ništa posebno...opet akooo se skupi tri, četri griza i to je to.






Image






Odlazim sada na poziciju trinajest jer ću loviti pod nogama i još mi je lakše nego na jedinici, stvari ne moram nosarkati,a auto iza leđa...baš sam bio blesav kada sam lovio na jedinici... hm:: .
Zabacujem i opet laganini...
Do pred večer se ništa ne događa i odlučim zabaciti jedan štap preko pa kako bude...
Malo sam samo nakobrao i mir,ali doslovno mir do jutra...ni bipa...
A onda me budi griz pod nogama...silovit,snažan...
Letim iz kreveta... buh:: buh:: do štapa,podižem ga i odmah vidim da je šaran...
Lopoč je već jako nestao,spržilo ga sunce dok je bilo vruće,sada je najtaman,fino uštopa ribu,a vadi se onako bez problema...
Struna 0,50mm i radni strojevi id:: .






Image






Noo pustimo se lopoča i svega,uspijem izvući lijepu ribu i gledam usta...niti piknjice...ma predivno!!
Još se vidi Masterbih Premium River Fluo Pop Ups,a Squid & Mulberrv je ispala...ne znam koliko ću se puta zahvaliti,ali opet moram piv:: piv:: .
Dečki znaju koga sve ide :.D






Image






I dok sam išao poslikati ribu...imam griz na štap zabačen preko...
,,Hitro skaćem,, do štapa i...hmmm..čini mi se da je babuška jer je i griz bio takav...ne baš da je zakucalo...možda je amur...jer se riba ipak malooo bolje bori od babuške...hmmm...neizvjesnost...
Kad ugledah ribu!!
Usne mi se razvuku u veeeeliiikiiii osmjeh!!
Nego da poslikam šarana...i to baš lijepu tamnu ribu...






Image





A onda se vračam onoj ribi koju sam ulovio maloprije...





Image





Image





Toliko ga duuuuugo nisam ulovio...srce mi je lupalo kao da sam ulovio šarana od 15 kg ihii::
I to još ovako lijepoga!!





Image





Čekam da se magla raziđe i stvari posuše...i pakiram,ali prije toga...moram poslikati ovu idilu!!





Image





Šta reći osim da su mamci opet odradili svoje...netko će reći ispod prosjeka...,pa i je možda,ali treba računati da je ovo divlja voda,da bez obzira šta je ulovi i pusti,ipak je divlja...
Samo jednom poribljena u 4 godine i to sa relativno malo ribe jer je bila totalno izdevastirana Z.: .
A sa čim se borimo i sa čim se takmiće naši mamci napisati ću u idućem članku.
Lijep pozdrav i bistro!! piv:: piv::

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Idemo dalje..

Post by čipo » 10 Oct 2016, 00:38

I evo...kako sam i rekao...
Trojica mojih kolega iz sekcije,koji poznaju grabu i nisu nekakvi diletanti lovila su za vikend nekakvih 24 h i samo je Robi dobio jednu jedinu ribu...toliko o vodi i njezinoj težini [ajajaj]

A nastaviti ću priču koju sam počeo...
27.-28.9. uputih se opet na grabu i opet na trinjsticu...i dalje pod zaldiarima...





Image




Sada mi je ipak bilo malo bolje i odlučio sam sa dva štapa izaći preko,a sa jednim loviti na mikrolokaciji gdje dobijam šarane...
Sjećam se samo da sam imao griz,preko i dovlačim ribu skoro do lopoča,čini mi se da je amur...još nije niti zašao u lopoč kad griz i na drugi štap zabačen preko!!
Imam čisti,pravi double run...ostavljam ovaj štap iz ruku,a primam drugi i povlačim ribu iz granja...osjetim da je lijepa,bori se nije amur već šaran i kao lud odlazi mi u lijepo...ljut sam jer dok dođe do moje obale
morati ću ga vući 30-ak metara kroz lopoč!
U Jednom trenutku ispred mene iskače amur,doslovno kao delfin...smijem se i ne vjerujem u sve šta mi se dešava...nakon ni 5-6 sekundi opet skok amura...sva sreća da sam rolu popustio i da je ovaj šaran na štapu otišao skroz lijevo jer bi se inače popetljali totalno...
nakon nekoliko minuta imam obje ribe u podmetačima!
Veselju nema kraja,a dan još nije popravo ni počeo!
Ali kako to biva...više nisam imao ni griza do jutra...i tada lovim lijepog šarana,a iz njega cure...
I sada se vraćam na priču iz prethodne reportaže o onom sa čim se mamci moraju uspoređivati,boriti i takmićiti...cure zdrobljene ljušture školjaka!!
Kadica i carp sling se blješte kao da su sitni biseri posipani..,a slikam nekoliko većih komadića...





Image




Sve ribe su bile poslikane,ali mojom nepažnjom sam obrisao fajl,a prije toga i slike sa aparata..ni sam ne znam kako mi je to uspjelo... Z.:
Aaaalii i nije toliko bitno..biti će još slika...
I opet sve ribe na poznatu kombinaciju na koju stalno lovim u zadnje vrijeme... 2::u
Eto to mi je bilo na duši...
Nekom idučom prilikom o 48 h provedenih na vodi :.D .
Lijep pozdrav i bistro!! piv:: piv::

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Idemo dalje..

Post by čipo » 12 Oct 2016, 16:35

I idemo dalje...kako sam rekao..i opet kičma boli,alii pumo manje i odlučujem se za jedan ludi ribolov...sve stvari moram nositi do pozicije kroz travurinu...
Odloviti ću na jednoj poziciji u lopoču,aliii sve kasnije kaže video :.D .





Image





Hvala na poklonu ura::





Image











Image





Na žalost zakasnio sam sa ribolovom jer je lopoč već skoro nestao...
Još sam imao jedno otkvačivanje i jedno kidanje jer je šaran našao nekakvo granje i tu je ostao... B:( .
Ribolov mi nije sjeo jer sam ipak više očekivao,aliii kako rekoh...manje lopoča i mislio sam da će biti lako,ali sam ipak ostao bez dvije ribe... id::
I opet Masterbih Squid & Mulberry.

User avatar
tomoZG
ViP
ViP
Posts:681
Joined:12 Jan 2012, 17:44
Location:Croatia-Zagreb

Re: Idemo dalje..

Post by tomoZG » 12 Oct 2016, 18:31

Eeee,jesi CAR....!!!
Image

dejak
Ribarcina
Ribarcina
Posts:290
Joined:12 Jan 2012, 18:33
Location:Bačka Palanka

Re: Idemo dalje..

Post by dejak » 17 Oct 2016, 22:30

Druže
Svaka tebi ČAST kl:: kl:: kl:: kl::

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”