Ooopaa!!

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak
Ooopaa!!

Post by čipo » 16 Oct 2016, 15:01

Vrijeme bolova je konačno iza mene...,aaliiiiinaravno...,počeo sam i raditi krezi:: .
Ne smeta mi,dva dana slobode i već ujutro putujem na Bajer u Bročicama...
Stižem tamo i ovakvo stanje zatičem tamo...




View My Video




U 9,26 h . je još u blagom hladu bilo ovako...





Image





Aliii znao sam da će zahladiti i pri puta ove jeseni je i odijelo u autu... [zvizzu]





Image





Na žalost...nije ovo...

viewtopic.php?p=36364#p36364" onclick="window.open(this.href);return false;

Noooo šta se može...pričam sa dečkima koji su lovili,a spremaju se doma...govore mi da jedan dan nisu imali niti griza,a onda da su kao jučer imali dosta lijepih riba...super...
Meni dovoljno!
Gledam riba se okrene na osmici...i mislim si...to je to!!
Pozdravljam se sa njima i odlazim po auto,polako vadim stvari i slažem...
Iiii već sam došao do ovog stadija...





Image





...i skužim da se smrzavam jer je ta pozicija cijeli dan u hladu,a počeo je i nekakav slabi vjetrić...
Svee čupam i vračam u auto i zapizdim na jedinicu...u zavjetrini je i ciiijeeelii dan je suuunceeee!!!! ihii::

Mislim da se tu polako počinju nazirati godine i potreba za komforom... buh:: buh::
Uglavnom...suunceeeee...!!
Slažem stvari i riktam daljine,sisteme i prihranjujem...dva štapa idu prema prolazu,a sa jednim sam samo okolo šamarao...ilitiga...glumio je nekakvog indijanca krezi::
I za cas je skoro podne B:( .
oko 13 h idem prebaciti i sistem vučem koji metar kad odjednom...udarac!!
Čudno mi je malo...jer je baš bio udarac,a ne da sam samo zapeo za ribu...,alii šta je tu je..polako privlaćim ribu,nije velika,ali ni mala...
kada sam je ugledao,skoro sam pao u nesvjest...ooooooooo!!
Ovakvog Bolena nisam ulovio nikada u životu,a sada je stisnuo,daaaaaa,primio je na snjegovića sa bijelom fluo popapicom od Mastera...
Valjda ga je lelujanje iziritiralo...





Image





Image





Uhhhh!! mislim si u sebi..ovo ne bude dobro...kad tako krene... Z.:
Ali šta je tu je...
Prefilavam,zabacujem...i ondaa nešto prije 14 h...bipp,bipp..skačem kao lud i podižem štap...ruka na špulu i polako unatrag...
Bip,Bip je poradi toga jer su najloni napeti,a role zatvorene i dotegnute...nema prostora za bježanje...
Ubrzo sačim lijepu ribu i fotkam se sa njom...





Image





Ha eto...ipak nije prokletstvo...hmmmmm...
Aliii...dok je Ivan bio samnom,govorim mu kako sam vidio jednu,jedinu ribu,kada sam došao, kako se okrenula na osmici i poslije toga apsoluuutnooo ništa...,a tako je ostalo do na večer,cijelu noć ništa čuo i drugi cijeli dan dok nisam išao doma...

Nekakav zaključak sam izvukao na osnovu priće kolega...nisu imali ni griza dok je padalo,cijeli dan,a onda su jedan lovili i onda drugo jutro prvi mraz ove godine i to popravo...
Da li je to utjecalo na ribu...ili...uglavnom nije se dizala uopće više od 24 h...to je za Bajer vrlo čudno jer sam uvijek znao uživati u valjanju i iskakanju šta amura šta šarana...
Ipak su vjerojatno obilna kišurina i onda prvi mraz utjecali na ribu...

Prebacujem,probavam koješta,alii ništa se ne događa...
I Laki kao da gledai čudi se,a misli...koji k..ne grizu!! buh:: buh::





Image





A onda u sumrak...





Image





Nebo predivno,miiirnooo,a grizzzz... Naravno..opet samo...bip,bip,na žalost...već sam željan čuti pravi griz...biiippppppppp!!
Ništa,odvajam ribu od sajle i ograde i pomalo je privlaćim...osjetim da je malo bolja...
Pod nogama samo ruje i ne da se na površinu,a onda u trenutku ugledam masivno tijelo ljuskaša,ajmeeeee...veliki je!!
U glavi misao...vriiiššštiii...samo da se ne otkvaći!!
I onda...oooo kakva ljuska,jedna među najvećima u bajeru!





Image





Kakva riba!! ihii:: ihii::





Image





I onda do jutra ništa...baš ništa niti hanjica...
Ujutro opet led na krovu auta...
Kobram,prebacujem...i onda sve naopako,pokušavam sve bliže otoku,granju,ali zapinjem,kidam i tako nekoliko puta... Z.:
Djed i unuka dolaze u medjuvremenu na trojku i sat dva poslije zabacivabnja imaju ribu.
Hajde barem netko...cini mi se da je ipak amur...ma neka je i on...
Aliii...koliko sam vidio ni oni sljedećih par sati više nisu ništa ulovili...koliko sam vidio..

Oko podneva dobijam konačno još jednu ribu...i to bi bilo to,premda sam ostao duže...





Image





Vrijeme,kišurina pa naglo zahlađenje...da li je to bilo presudno...ne znam...
Uglavnom...
Ulovio sam par lijepih riba...od toga jednu od najvećih na Bajeru...možda će je dečki koji ih poznaju i prepoznati :.D .
Najbitnije je da me sunce sa početka priče grijalo oba dana i da je sve bilo u redu .
Naravno...opet su boile odradile svoje... ihii:: ihii::
Lijep pozdrav i bistro!! piv:: piv::

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”