Jedan zimski

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak
Jedan zimski

Post by čipo » 03 Dec 2016, 16:13

Kudaaaaaaa????
U ove zimske dane i po ovim minusima uvijek mi se po glavi vrti pitanje...kuda??
Razmišljam kuda...ima voda koje se mogu dobro loviti i po zimi,aliii tu su i financije i one mi šapću da ipak idem na Bročice...
Tamo imam godišnju i tako odluka pada...
Do podne sam na bajeru i obilazim ga pješice...pa onda sa autom...pa opet pješice... buh::
Tražim bilo kakvu aktivnost ribe...i vidi se podosta bijele ribe,aliii sve je to na otvorenom dijelu bajera,a tamo nisam nikada lovio...
I opet je Laki samnom i ne želim stati uza cestu da imamo stalno okupacije krezi:: .
Večer prije čuo sam se s Ivanom...on mi savjetuje vinkl...dopodne se čujem s Škarom...on kaže livada..hmmm..ipak ne volim tamo loviti i Laki bi morao na lajnu...
Ne...odlučujem se za sedmicu...i to poslije više od sata obilaženja i promatranja.
Odandje mogu loviti i uz otok i prema sredini i...kuda želim jer naravno jezero je praznoooooo!
Aaaaaa to obožavam!!
Nema ljepšega od tog mira...
Kako sam krenuo sa zabacivanjem...tako su krenuli i problemi...od zapinjanja,petljanja,ne znam ni sam šta me sve nije napalo... id::
Samo jedan maliiiii dio struna koje sam morao "kratiti"





Image





I konačno pobacam štapove...jedan uz otok,jedan malo van i jedan...naravno pod noge prema granju i žilju...šta mi se pokazalo presudno ::]





Image





Na vodi se nikada ne mogu odlučiti šta je ljepše,zalasci ili izlasci sunca...
Ovaj puta dajem prednost zalasku...





Image





Večer jaaaaakoo brzo pada i palim grijalicu,grijem noge i kroz vrata gledam van...i kako Beli kaže...samo adrenalin polako navire u išćekivanju...samo fali onaj zvuk...piiiiii!!





Image





...,a bome i Lakiju je zimaaaaa... ZZ::






Image






Iiiiii stvaaarno nisam dugo čekao taj trenutak...da i zasvira...
Inače niti zatvaram vrata,niti koristim daljinski,aaaaaaliii strah me jako nježnih grizeva,a vrata sam ipak zatvorio jer je jako hladno...
Tako da kada je došlo do biiii... bio je stereo,signalizator i daljinac svirajuuuuu,a meniiii krivoooooo ihii:: ihii::
relativno jako brzo saćim ribu i veselim se kao malo dijete... ura::
U podmetaću se vide ostatci Masterovih Squid & Mulberry i popapice Premium River,a sve je bilo dipano u Fish dip kemija::






Image





I onda...riba....ajmeeee...stari ratnik!!!!





Image





Image





Više se ništa nije dešavalo do jutra...,aliiii nije ni čudno...jedan sistem mi je bio zapetljan,a drugi...u ostatcima struna pih::
Aliiii...ne ljutim se...čak što više...zadovoljan!! [drhiop]
Ujutro.... ZZ::





Image





Ovo nekakav maskirni štap... buh::





Image





Šta reći...
Lijep pozdrav i bistro!! piv:: piv::

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Jedan zimski

Post by Beli 059 » 04 Dec 2016, 18:13

Bravoo Čipo...u ovakvim uslovima svaka riba na stapu je zlata vredna!

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Jedan zimski

Post by Masterbih » 04 Dec 2016, 21:31

Tako je Deda.
Bistro Cipo! piv::

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”