Mrežnica 12.-14.12.16.

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak
Mrežnica 12.-14.12.16.

Post by čipo » 17 Dec 2016, 00:34

Nema previše razmiljanja kuda ići jer su vode već podosta zaleđene...i naravno pobjedu odnosi Mrežnica.
Ovaj puta pred sobom imam dvije noći...Nakon duuuugo vremena.
Dolazim u Dugu Resu i Nađem se s Antom.
Razmišljajući gdje stati,napravili smo tri kruga po Tušmeru od brane preko vetrinarske do mlina i potrošili sat vremena,aaaaalii ovaj put kaoooo imam vremena buh:: .
Kod vetrinarske sam na cesti,a Laki je naravno samnom...kod jablana, pozicija koja mi se najviše svidjela smrdi kanalizacija za poluditi...
I na kraju stajem između mlina i vrbe.
Bez obzira šta zadnji ribolovi nisu bili tamo nešto posebno...imam vremena i tamo riba zna primiti i po danu.
Hranim sa spombicom,znam da ću malo ribu rastjerati,aliiii do noći i u noći bi se mogla lijepo skupiti...tako sam si ja zamislio,ali nisam pitao ribe krezi:: .
Predvećer,noć i jutro...bez bipa... hm::
Osim šta sam uspio proliti Amino Liquid Dip Fish od Masterbiha Z.:





Image





Krenem prebaciti štapove i dolazi kolega po štapu,pobjegao je sa posla samo da vidi kako sam prošao... id::
Nikako...prebacim prvi štap,drugi,krenem i treći i imam grizzzzz...ne mogu vjerovati!!
Aaaaalii kako to biva...riba mi ostaje u travi...probavam i potezati i popuštati...kretala je,ali je nisam uspio izvaditi...
Nadam se da je ipak krenulo...kobra i pomalo napljuckam nešto boili.
Aliii kako tada tako i za tri sata.
To mi je bio okidač.
Poludim i sve stvari nekako naguram u auto i odem na dvojku.
Inače se nikada ne selim,ali ovo sve šta se izdešavalo je odigralo ulogu,više od 24 sata i samo jedan griz...bilo mi je nekako premalo...
Al' sam skroman buh:: .
Vozeći se tamo razmišljam...pa ovo sada jednostavno kao da sam u drugom ribolovu,ionako nisam navikao na dvije noći na istom mjestu krezi:: .
Krećem sa prihranom,ali malo drugačije...
Ovdje radim stikove od Pro-Master Method Mixa u koji dodajem konoplju,crviće,šećerac i pelete bez obzira šta mix već sadrži mikro pelete.





Image





Kao i šta radim kuglice od hrane koje praćkam na nekakvih 20 ak metara u prvi kanal...udubljenje...,naravno uza boile,a same boile ispucavam i u travu u koju isto bacam jedan štap.
Treći štap ide skroz preko u duboki kanal jer se tamo nadam kojoj ribi po danu.
Usputno slikam





Image





Uvijek me fascinira tvornica...da,nije nekakav prekrasan vidik,aliiii ipak je to urbani ribolov.





Image





I kako se spuštala većer...spuštale su se i ogromne plotice kao i manji šarani,ravno kroz kanal prema mojim štapovima jer sam i onaj iz kanala sa prečke strane bacio u prvi kanal.
Kako se riba spustila tako je i počelo...
Prvi griz i riba mi ostaje u nekom busenu trave...
Drugi griz,ran...i u prazno no::
Sve u prvom kanalu,a onda imam osjetljiv grizić na štap bačen u travu na rub kanala.
Podižem štap i pomalo forsiram ribu da mi i ta ne ostane u travi koja je još uvijek na mjestima jako čvrsta.
Riba mi se ne čini velikom dok nije došla pod noge i dok je nisam obasjao baterijom...zzzzzzzzzzzzzzzzzzz...zzzzzzzz...
Izvlači mi podosta najlona i onda staje...Uhhhhhh kakav šus!
Opet privlaćenje,pa bijeg,privlaćenje...i uspijem je usaćiti!!
Mislim si imam debelu tamnu mrežničku ljusku kave su tamo uobičajene,aliiiiii kada sam je stavio u kadicu i kada sam vidio ribu...sreći nije bilo kraja!! jaoo: jaoo:





Image





Image





Sve ono prošlo vrijeme i dogodovštine su bile zaboravljene.
Opet imam neke prolaze i onda griz pod nogama...lovim malog šarana,aliiii broji se ura::





Image





Naglo je zahladilo, za poluditi,sve se ledi,oblačim odijelo i palim grijalicu,a još jedan mališa ne da mi mira 2::u





Image





I to je bilo to...
Više niti sam gledao niti prebacivao jer je stvarno jako zahladilo ZZ:: ZZ::
Ujutro probavam okolo pikati,ali ništa,relativno rano se spremam i put kuće...





Image





Daa...kako je krenulo...dobro je i završilo [hiphiph[]
Da sam bar prvi dan ostao tamo,znam da bi riba još samo bolje sijela i to mi potvrđuje Ivan koji često lovi kod jablana i ima jako dobre rezultate.
Kuhinja...Svašta se kemijalo,ali pobjedu ovaj puta nosi Peach i popapice Peach,ali i provjerena Squid & mulberry sa Popapicom banane,prva kombinacija dipana u Fruit Dip,a druga u Fish Dip. kemija::





Image





Lijep pozdrav i bistro!! piv:: piv::

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Mrežnica 12.-14.12.16.

Post by Masterbih » 17 Dec 2016, 20:27

Bravo Cipo!
Predivan ljuskas uhh..
2::u

rio
Ribarcina
Ribarcina
Posts:322
Joined:12 Jan 2012, 19:31

Re: Mrežnica 12.-14.12.16.

Post by rio » 19 Dec 2016, 19:56

Iz sličnih razloga kao i Čipo u zadnji čas Mlađo i ja odlučujemo ići na Mrežnicu. Na Triblju buretina, Mrzla Vodica zamrznuta a Mlađo još nije bio na Mrežnici i to su dovoljni razlozi krenuti put Duge Rese. Kad u zadnji čas i moj kompanjon Grga upada u konbinaciju, trpamo se u Mlađin kombi i juriš, juhuuuuu jaoo:

Image

Image

Kako mi je zadnji ribolov na Triblju bio fijasko a pacific salmon i spice tuna ostali dužni sad je vrijeme da to ispravim. Znamo da su temperature niske i da neće biti lako a i sa Čipom se čujem koji se baš vrača sa Mrežnice. Kratki brifing i odlučujem nakon razgovora s njim da stajemo na dvojku i trojku. Taj smrad koji je Čipo spominjao gotovo da se i neosjeti i kreće raskrcavanje...

Image

Na kraju Grga staje na dvojku, Mlađo odlazi desno od trojke među šaš a ja sam na trojci se lijepo raširujem.

Image

Kako smo došli oko 14:30 a dani kratki jedva uspijevamo do noći zabaciti, ja nehranim ništa, pecam samo na pva i vondere rađene od Materbih metod mixa. Po Čipinoj preporuci bacam uz travu na nekih 40tak metare i jako moram pazit na žice dalekovoda. Zavlačimo se u topli Mlađin kombi i uz dobru zezanciju i po koje pičence družimo se do kasnih sati. U dva sata u noći meni se javlja stidljivi griz i prva ribica je u podmetaču pa i pred objektivom...

Image

...pa nakon sat vremena drugi...

Image

A do jutra još dva griza, jedan mi ostaje u travi a drugi je u kadici, tako ga i slikam jer ekipa spava a riba nije velika pa ih nebudim da mi se rodbine nesjete, hahaha

Image

Dok sam ja imao dobru akciju nažalost ostatak ekipe nije imao tu sreću, Grga je zapravo prvi imao griz ali je zategao u prazno. Jutra su dobrano hladna i predivni zimski pejzaži neizostaju

Image

Image

Image

Dan je prekrasan, svi smo se nešto uzmuvali, Mlađo hrani preko uz otok spombom, Grga kobra na blizu a ja samo s pračkom ispaljujem par šaka boili uz tu travu, dan ostaje bez griza ali mi smo stalno u akciji, kuha se grah i dolaze nam stalno prijatelji u posjet a onda nas iznenadi i naš Gogo, zapalio sa familijom iz Rijeke da vidi di mi to pecamo kad već on nije mogao sa nama

Image

Do noći ništa, probavamo stvarno sve, često prezabacujemo ali griza nema do nekih 22 sata, i opet meni na pop up konbinaciju, mala riba otkačuje mi se kod obale.I onda dolazi zadnje jutro i meni oko 8 opet griz pred travom i opet ne velika riba...


Image

Nemam se pravo buniti, skupio sam 6 grizova od toga 4 ribe vani dok su moji kompići ostali bez ribe. Moram naglasiti da sam jako malo hranio ali da mi je svaki zabac bio sa vonderom ili pva vrečicom. Dva griza su bila na chod na pop up fish amino, dva na river i dva u snjegović varijanti na spice tunu. Iako to nije bio ribolov iz snova jako se zadovoljni vračamo doma jer smo bili uz vodu, dobro papali, predivno se družili i šta bolje poželiti a na kraju krajeva ovo su zimski ribolovi od kojih nitko nezna šta može doživjeti. Hvala Čipo majstore za sve sugestije meni su bogami pomogle. Pozdrav od ekipe s Triblja sa predivne Mrežnice...


Image

Image

Image

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Mrežnica 12.-14.12.16.

Post by čipo » 20 Dec 2016, 09:13

Neka ste odlovili i poneko nešto i ulovio .:) .
Žao mi je šta se i ostali nisu upisali,aliii... ZZ:: ZZ:: .
Žao mi je šta i sam nisam uspio navratiti,aliii valjda ćemo jednom :) piv:: piv::

User avatar
rstare
Ribarcina
Ribarcina
Posts:393
Joined:01 Mar 2015, 19:44

Re: Mrežnica 12.-14.12.16.

Post by rstare » 20 Dec 2016, 09:47

Pa evo upisi so tu i u zimi bravo... [superr]

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Mrežnica 12.-14.12.16.

Post by Beli 059 » 20 Dec 2016, 17:21

Bravo po ovakvom vremewnu..svaka zlatna!! Di::

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Mrežnica 12.-14.12.16.

Post by Masterbih » 21 Dec 2016, 20:22

Kao i sto rekose kolege u nezgodnim uslovima i po ovakvom vremenu svaka riba je vrijedna za veselit se!
Bravo i bistro kolege!
2::u

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”