Krušćica 1.-3.6.17.

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak
Krušćica 1.-3.6.17.

Post by čipo » 22 Jun 2017, 18:53

Sa kumom dogovaram ribolov na velikom akumulacionom jezeru Krušćica već nemalo dvije godine...i nikako da se kockice poslože,uvijek se nešto izrodilo,aliiii onda konačno bude sve na svom mjestu i na većer krečemo put meni najljepšeg jezera koje sam do sada posjetio,a posjetio sam ih poviše.
Kuma i Sreć nas ispraćaju,a oko nas munje i gromovi...i naravno nismo došli ntiti do Petrinje i nebo se otvorilo,a munje sijevnu svakih nekoliko sekundi...





Image





Noooooo...nevrijeme se nakon nekakvih sat vremena smirilo,a nakon još sat i kiša je prestala...konačno je sve u normali,a mi istražujemo u noći novi put,nismo išli preko Mlakve otkuda sam uvijek dolazio već sa putem preko Kaluđerovca i Vaganca i šta ja znam kojih mjesta hihi:: jer je vodostaj u maksimali,a kako je put probijen može se autom nemalo do pozicija...
Noooooo kako to obično biva nije uvijek sve tako jednostavno...
Po mraku se spuštamo do same vode i polako vadimo stvari i slažemo čamac...kako se danilo tako primjećujem da je kompletan okok pod vodom...hmm...odmah mi je bilo čudno jer i kada je bio vodostaj u maksimali znalo je biti maaaaloo otoka vani...
Ali ok...složimo čamac i u svitanje idemo pogledati poziciju sa koje se da loviti sa obale prema otocima,aliiiiiii...!!





Image





Kako mi se i činilo...vodostaj je od nekakvog najvišeg,viši za još oko nekih metar i pol no::
Iiiiii ta pozicija je neupotrebljiva...kao ni otok koji je kompletan pod vodom...
Kada smo to ustanovili vidim brigu i nekako pomalo razočarenje na kumovom licu...
Već je bilo opcija da ili idemo negdje drugdje ili ...
Ali kažem mu...naći ćemo mi mjesto i smjestiti ćemo se negdje...sjedamo u čamac i laganini...uza obalu u potragu za mjestom. Iskreno nisam se bojao da ne ćemo naći mjesto...jer ipak jako dobro poznajem jezero :.D .
Prizori na jezeru su....neopisivo lijepi...divljina,ogromna voda,a izmaglica i magla se valjaju vodom,šumom i brdima...ma nešto predivno!!





Image





Image





Image





Zaputio sam se prema mjestima gdje znam da ima pliće vode i to me sada zanima jer uvijek lovim nekako na plićim dijelovima osim dok sam znao loviti u sred ljeta ili krajem ljeta tada sam lovio i na dubinama većima od 10 ak metara.
Iiiii ubrzo stvarno pronalazimo predivno mjesto...ima mjesta i za nas i za šator i za loviti...ne može bolje.
Mjesto smo pronašli na ovom većem otočiću...





Image





Kada smo sve stvari istrpali...prvo smo se odmorili i popili jednu... piv::
A onda je krenuo posao sa slaganjem kampa i pronalaženjem pozicija za ribolov.
Kako inaće znam šta je i kako je tu,mislim okvirno...ubrzo nalazim spot gdje će biti glavno hranilište,jedan sprudić sa nekakvih četiri pa prema pet metara dubine.
Kum će loviti desnu stranu,a ja ću biti tu samo sa jednim štapom sa lijeve strane markera,drugi štap razvlaćim pod mali otočić koji nam se nalazi jako desno i malo je prostora pa se kum nije odlućio za to mjesto,ali meni se dopalo i to je to...premda imam površinu od jednog kvadrata za spustiti mamac,baš mi se svidjelo,a treći štap razvlaćim pod drugu obalu,pod granje.
Ovako je to nekako izgledalo.
Crno je kamp,plavo kumovi štapovi,a crveno moji...naaaaraaavnooo...ovdje na mapi je vodostaj niži nekakvih 15 ak metara...





Image





Moj drugi štap...





Image





Glavno hranilište trpamo peletama i partiklom,tu sam stavio na dlaku tiger,a na svoj drugi štap pod otočićem bacam nešto boila i isto tako partikl i pelete,a na dlaci je bambuča (veelika rućno rađena boila) netko će se sjetiti kada sam ih radio i da su imale specijalnu namjenu...e to je to!
Masterbihova Spicy Tuna...





Image





...,a na treći štap isto tiger...zašto...zato šta je prije tiger najbolje radio...i sada sam ga zato forsirao,što se nije pokazalo baš najboljim izborom...
to tako ide,na žalost...
Vrijeme leti i ubrzo dolazi većer
I zalasci su očaravajući...





Image





Aliiii do tada je već sve složeno i uživamo u kumovoj kuhinji koju je posložio i sredio prema svojim potrebama jer je glavni kuhar.





Image





Može li bolje??





Image





Reći ću....oooo daaaa...može!!
Mislim da je bilo oko pola dva kada kum ima jedan bip...koji sam prećuo jer do tada nisam spavao nekih 40 ak sati uz po koju pivu na suncu...
izlazi van i gleda štapove,ništa se ne dešava...pije vode i vraća se u krevet kad opet bip...pogledava sve iz šatora i ništa...liježe i spavamo de nešto prije 5 kada nas budi..Biiiiiiiiiiiiiiiiiii...
Signalizator divlja...štap se povija,trčim do njega,onaj drugi štap,i podižem ga...oooo daa!!
Imam ribu...i to lijepu...

Eto tako može bolje!!

Uskaćemo u čamac,vani je čak i prohladno,a mi drilamo ribu i nakon nekog vremena u bistroj vodi vidimo predivnu ljusku,a još nakon koje minute je saćimo...sreći nema kraja!!
Šaran čeka slikanje,a mi nazdravljamo rakijicom jezeru i ribi!





Image





Image





Koja repina!!





Image





Koja riba...





Image





Image









Poslije puštanja kum mi govori dođi pogledaj ovo...
Imam šta i vidjeti...
Kao prvo,nema markera,kao drugo strune su potpuno prekrižene,a henger podignut za nekih dva,tri centimetra,to su ona dva bipa od sinoć...pa jednostavno za ne vjerovati!!





Image





Image





Da skratim...riba je potrgala marker...i oišla nekakvih 50 ak metara u lijevo i to da je samo napravila dva bipa...jednostavno za ne vjerovati...naravno slijedilo je kidanje i ponovno filanje dobitnom kombinacijom...jednom Masterbih Premium River Fluo Popapicom od 16 mm i jednom Masterbih Banana Fluo Popapicom od 10 mm.Riba je primila tu kombinaciju,na jednom štapu je bio,naravno tiger,a na jednom više se ni ne sjećam šta...




Image




Da skratim...to nam je bilo sve jer su nas iduću noć ubbbbiiiliiii klenovi...
Nisu im smetale niti veeeelike boile,niti ništa...




Image




Popakovali se i put pod noge...drugom prilikom ću o nastavku ove avanturice...
Dušebrižnici uživajte,a svim ljudima dobre volje lijep pozdrav i bistro!! piv:: piv::

User avatar
Fanatic
Ribolovac
Ribolovac
Posts:231
Joined:01 Mar 2015, 21:14
Location:CH

Re: Krušćica 1.-3.6.17.

Post by Fanatic » 22 Jun 2017, 19:56

Bravo Cipo prelepa riba piv::

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Krušćica 1.-3.6.17.

Post by Masterbih » 23 Jun 2017, 14:24

Bistro Cipo! 2::u

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”