Istra 7.-9.9.17.

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak
Istra 7.-9.9.17.

Post by čipo » 28 Sep 2017, 06:25

Kako sam na godišnjem i ispalo je da možemo otići malo podalje od Hesove i kuće na nekoliko dana to jest u Istru na jedan familijaran ribolov prihaćam to objeručke jer znam da na tim grabama plivaju lijepi šarani i veeeeliki amuri, a i naravno uživali smo svi skupa...zajedno...
Ujutro dolazimo na grabe skupa sa kišom koja propadava,ostajem zatečen stanjem...amuri su pobrstili sve šta se dalo... ohh: .





Image





Image





Nisam oduševljen sa time,ali mislim si...sada ću ih barem lako loviti...barem sam tako mislio... buh:: .
Odlučujem se za njih jer znam da ima par komada stvarno jako velikih,a ima i lijepih šarana uza debele amure,aliiii uporedo boilama hranim i na manjoj grabi gdje ima samo šarana,ali i dosta trave.
Na toj manjoj grabi pliva podosta šarana i to večinom pravih divljih sa Raše,svih dimenzija jer se tu i mrijeste kao i poneki pitomi koji su sada već lijepih dimenzija.





Image





Žana je sveprisutna...i kod postavljanja šatora...





Image





...i kod hranjenja...





Image





...i kod ubijanja vremena...





Image





Image





...,a tata cvaaateeeee... ura::

Poslije svega posla valjalo je i odmoriti...,a Nina nas sve lovi... .🙂





Image





Iiiiiiii...tako u tom svemu prolazi nekih preko 30 sati bez ijednog griza... no::
toliko o onom,,kako ćemo...lako ćemo,,
Ali taj drugi dan se pokazalo vjerojatno zašto riba uopće ne prima...
U par sati vodu je prekrila žabokrečina ili šta već...sve se podizalo sa dna...
Ništa ne bi bilo čudno jer se to dešava i kod nas,aliiii u proljeće i samo proljeće,a ovdje se desilo znači tada i to strašno obilno.
Uopće ne znam razlog,ali su bile ogromne promjene u temperaturi i zraka i vode,a i veće količine kiše su pale u zadnjih nekoliko dana.





Image





I ubijeđen sam da je samo to razlog ne primanja ribe...
To popodne poslije tog stanja pada odluka da se preselim na drugu grabu,ali da i dalje možemo loviti i na ovoj prvoj grabi...
Tako i biva...





Image





Sada na prvoj grabi lovim sa dva štapa i to na jednom imam kukuruzu,a na drugom mijenjam sve vrste boila i mogu odmah reći da tu nismo imali niti jednog jedinog griza.





Image





Aliii zato se stanje potpuno okrenulo na manjoj grabi...
Noć me skoro ulovila,a nisam sve pravo niti presložio i zabacio,no nema veze...ima se vremena...tako sam bar mislio...
Noo daa...krenulo je opako...već negdje oko 21 h sam imao prvi griz i usaćio sam prvog šarana.
Ribe nisu velike,ali su predivne i spremam ih u čuvarice,a onda kako sam ostao bez čuvarica malo sam se i slikao i slikao samo neke detalje.
Na šta su primale...Najbolje na Masterbihovu Spicy Tunu + Masterova popapica Banana i već provjerena svuda i u svim uslovima Masterova Squid & Mulberry boila + ovaj puta bijela popapica Premium River.





Image





Image





Ljepotančići...





Image





Image





Bio je tu i jedan mališan,ali isto predivan... p::





Image





Nakon uopće neprospavane noći i ulovljenih mislim sedam šarana imam sramežljiv griz već skoro ujutro,a onda lovim i najveću ribu te noći,aaaaliii nakon prave borbe i zabijanja po busenima trave...
Iz nje cure boile kao lude...
Ne nepašu joj... buh::





Image





Tu ribu ipak isto spremam u čuvaricu i ubrzo slijedi slikanje [hiphiph[]





Image





Žana svesrdno naravno pomaže...





Image





Iiii najveća riba... [drhiop]





Image





Image





Poslije slikanja,doručka,rakijice,...slijede pripreme i lovim se dodatnog obilnog hranjenja,a onda šok!! oo::L
Gledamo prognoze i na prognozama se odjednom pojavljuje kišurina,kišurina i kišurina,puuuunooo kiše!! Z.:
Razmatramo situaciju i sve opcije i ne vidimo neku veliku vajdu da ostanemo dva dana zatvoreni...hajde meni i ne bi smetalo toliko...barem ne jedan dan,aliiii...ovo šta su rekli odnosno prognozirali je...blago rećeno koma i za mene,a kamo li za Žanu i Ninu i odluka pada da pred večer putujemo nazad doma... B:( .
I samo mogu reći da je dobro šta smo otišli jer je kiša padala nenormalno i sve je plivalao...
Na žalost to tako ide...uvijek nešto naopako...mislio loviti amure,a lovio šarane...mislili ostati 6-7 dana ostali dva i pol,ali eto...to je tako...
I onda još na svu muku tokom dana imam deebelu ribu koja mi izvlači najlon sa jaako dotegnute špule i još kroz travu do klipa i tu staje,štap bi definitivno izletio da nije bilo onih famoznih snag earsa,ali si je kod tog šusa vjerojatno oštetila usta i u busenu trave mi se otkvači...eto šta znaći lijenost...to me koštalo poviše puta debele ribe kao vjerojatno i sada. Do tada sam imao mislim osam riba i niti jedna mi se nije otkvačila i onda...eto ovo...moja lijenost da stavim gumicu... no::
Dušebrižnici uživajte,a svim ostalim ljudima dobre volje lijep pozdrav i bistro!! piv:: piv::

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Istra 7.-9.9.17.

Post by Masterbih » 29 Sep 2017, 00:12

Pozdrav,
Bistro Cipi i ekipi!
Krasan izlet, ali steta sto je skracen zbog vise sile jer bi tu svega bilo..
2::u

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Istra 7.-9.9.17.

Post by čipo » 29 Sep 2017, 06:16

Masterbih wrote:
29 Sep 2017, 00:12
Pozdrav,
Bistro Cipi i ekipi!
Krasan izlet, ali steta sto je skracen zbog vise sile jer bi tu svega bilo..
2::u

da...stvarno smo bili razocarani kada smo vidjeli prognozu...,a opet sretni poslije jer smo izbjegli takav kaos... Z.:

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Istra 7.-9.9.17.

Post by Masterbih » 29 Sep 2017, 20:32

U svakom slucaju, dobro je! krezi::

User avatar
rstare
Ribarcina
Ribarcina
Posts:393
Joined:01 Mar 2015, 19:44

Re: Istra 7.-9.9.17.

Post by rstare » 29 Sep 2017, 20:32

Bravo Čipo i ekipa... [superr]

User avatar
Fanatic
Ribolovac
Ribolovac
Posts:231
Joined:01 Mar 2015, 21:14
Location:CH

Re: Istra 7.-9.9.17.

Post by Fanatic » 02 Oct 2017, 20:40

Sta reci sem svaka cast Cipo i ekipa piv::

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”