Mrežnica 4.12.2017.

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

Post Reply
ante_2
Piskaralo
Piskaralo
Posts:98
Joined:02 Apr 2015, 14:18
Mrežnica 4.12.2017.

Post by ante_2 » 07 Dec 2017, 01:20

Za vikend stiže poruka od Maria Horvata (Čipo) vezana za stanje na Mrežnici.Vrlo brzo je odluka pala da lovi sa ponedjeljka na utorak a ja lovim samo ponedjeljak preko dana pa do večernjih sati jer imam kasnije obaveza i ujutro također.
Došli smo na vodu negdje oko 11h, nalazimo se na poziciji Mlin (gornji dio Tušmera kod mosta) te malo pratimo po vodi i nigdje ništa, nema nikakvih znakova tako da odlučujemo proći do pozicije od prošli put gdje je zadnje lovio i rasturio a ja sam uspio realizirati samo 2/5 grizeva. Dolaskom na poziciju vidimo da se voda doslovno tu noć povukla sa pozicije, još malo šećemo i razgledavamo i odluka pada da ostaje u "jablanima".
Doslovno idemo sve kao zadnji put,on ima hranilište pod svojim najdražim dalekovodom muahaha: i istražuje travu naokolo ( o tome više neka on napiše) a ja idem klasika, bez hranjenja samo PVA i "čačkanje" po travi gdje otprilike znam da se riba kreće i kuda cirkulira od otoka prema brani.
Zbog povišenog vodostaja koji je čupao travu sa dna cijeli vikend zbog čega je i odgođeno šaransko druženje te trave je bilo još uvijek i konstantno je zapinjala u najlone i senzori se nisu stišavali, ali nakon svih "poza" rod poda uspijem pronaći jednu koja je funkcionirala.Kako smo mu nahranili poziciju idem si obući termo odjeću jer se sunce smanjivalo tako da je zima dolazila na svoje i u pola presvlačenja imam griz. Pokušavam trčati ali u blatu jednostavno trčim u mjestu ali nekako ipak uspijevam doći do štapa i kontrirati. Odmah osjetim da je riba bila deblja i da je to vjerojatno riba iz gornjeg dijela koja cijelo ljeto provodi u slapu zbog smanjenog kisika te se takve ribe brzo prepoznaju jer kao da su kako ih mi zovemo "bilderi". Nakon lijepe borbe Čipo ga stavlja u podmetač i vidimo da je lijepa riba. kreće vaganje a vagica se zaustavila na ljepih 14.300kg, sljedi slikanje te puštanje.
Prije griza je rekao da želi čuti onaj pravi siloviti runn i da bi htio one stare Mrežničke ljuske. Eto prijatelju tražio si i vidio :--
Image
Image
Ubrzo zatim vidimo povećanu aktivnost ribe na doljnjoj poziciji te kako nikoga nije bilo ja jedan štap selim dolje u nadi da ću prevariti kojega. Nakon 30-setak minuta se oglasio senzor Čipin najpoznatiji pas među ribolovcima i ja trčimo ali na kraju ipak je to samo bila trava i dok sam izvlačio taj štap griz je na jedan od druga dva preostala na "našoj poziciji" te tako trčimo natrag a čipo zateže te predaje štap. Fino nadmudrivanje i riba je uskoro bila u kadici, manja riba koju nismo ni vagali a procjenjen na 6kg-8kg. Slikica za uspomenu i vraćanje natrag. Spušta se noć a mi se povlačimo u šator uz grijalicu koja nas je ubrzo napustila zbog nedostatka plina ali što je tu je haha

Lovilo se na boilu Tuna Spicy u kombinaciji sa nezaobilaznim šećercem, sobzirom na doba godine,ribolov u trajanju od svega nekoliko sati, temperature vani a također i vode i to da je voda pala za 50+cm u periodu od 6h sa dvije ribe ja sam i više nego zadovoljan ura::

Image
Image

User avatar
tomoZG
ViP
ViP
Posts:681
Joined:12 Jan 2012, 17:44
Location:Croatia-Zagreb

Re: Mrežnica 4.12.2017.

Post by tomoZG » 07 Dec 2017, 07:55

bravo: bravo: bravo:
Image

User avatar
Fanatic
Ribolovac
Ribolovac
Posts:231
Joined:01 Mar 2015, 21:14
Location:CH

Re: Mrežnica 4.12.2017.

Post by Fanatic » 07 Dec 2017, 15:41

Au kakva riba :Dtt piv::

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Mrežnica 4.12.2017.

Post by Masterbih » 07 Dec 2017, 21:33

Bravo Ante!

piv:: bravo:

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Mrežnica 4.12.2017.

Post by Beli 059 » 07 Dec 2017, 22:38

Bravooooo!

Svaka cast ..prelepe ribe..bravoo!

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Mrežnica 4.12.2017.

Post by čipo » 10 Dec 2017, 09:35

Daaaaa...baš to su te ljuske o kojima sam pričao sa Antom...starije,debele,okrugle ljuske i opet sam ostao bez nje... buh::
Ali bar sam uživao fotkajući je i gledajući.. ohh:
Btw imao sam dva griza kasnije,ali sam oba spušio,jedan u startu,a jednu maaaaluuuu ribu pod nogama...i to je bilo to...voda je u nekakvih 12 h pala za dobrih pola metra,a zahladilo je tako da se sve pušilo iz vode,a na obali sve kao kost... ZZ::





Image





Image





Aliii bude i lijepih stvari... .:)





Image

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”