Istra 30.5.-7.6.18.

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak
Istra 30.5.-7.6.18.

Post by čipo » 10 Jul 2018, 00:06

Uuuuuhhhh!
Teško je uopće početi jer se u ovih nekoliko dana toliko puno toga izdogađalo da je to teško uopće sve poloviti i napisati.
Uglavnom...kako sam dobio mix za testiranje,odnosno za ribolov bio sam vesel jer sam točno znao gdje ću ga upotrijebiti,a to je bio početak godišnjeg odmora u Istri na materijal grabama uza Rašu. .:)
Krenulo je naglo spremanje jer je godišnji uletio u zadnji čas,a najgore je rolanje... id:: preeemdaaaaa sam znao da tamo mogu loviti i hraniti na blizu pa sam malo drugačije "rolao" boile...





Image





Sam mix u startu je malo grublje granulacije,a takav ostaje i kroz rolanje kao i konačno u boili...





Image





WTF!! ????





Image





Kada sam ovo našao u smjesi...nisam znao šta misliti...je da je Plum , aliiiii... ohh: .
Noo ostavimo se smjese i kojekakvih...hmmm...primjesa.
Uza Šljivu sam srolao i nešto Spicy Tune i to je bilo to.
Kada smo konačno stigli u jutro...imam šta i vidjeti.
Graba je zatravljena skoorooo pa u potpunosti,ali je druga zato čista jer tamo ima dosta amura i tamo ću probati loviti na kukuruzu i to na hrpe kukuruze.





Image





Image





Image





Cijeli dan je prošao u ispipavanju terena i prihranjivanju u svim rupama u travi .:)
A čim je većer pala počeli su stizati i gosti.
Odmah u startu gubim za redom tri ljepše ribe,a dobivam nekoliko manjih.





Image





Ujutro imam šta i vidjeti...sa čim se borim...prirodne hrane ima kao u priči...





Image





Iiiii onda već dopodne uspijem nekako prevariti malo veću ribu i to golaća koji je tamo rijedak jer su skoro sve ribe divljaci sa Raše i oni koji su tamo omriješteni.
Ne znam ni sam kako sam ga uspio izvući iz te silne travurine...





Image





Image





A onda se pomalo otvorilo i riba je počela fino primati,aliiiii...samo sitnija riba...na žalost...





Image





Paaaaaa...poslije tu i tamo koji amur... id:: ,aliiii naravno ne na kukuruzu kako sam planirao već sam ih počeo dobivati na boile i to na same popapice maloo odignute od dna... hm:: .
Naravno i Nina je dobila kojeg bdr:





Image





I Žana se upisuje sa svojim prvim šarančićem...i naravno ljubii gaa... F::





Image





I dalje manji šarani 1,5-3 kg skoro stalno grizu,a ulovim i kojeg amura...





Image





Iiiii sve se polako nastavlja,alii sve slabije hranim rastresitom hranom i kukuruzom već samom boilom i to po nekoliko komada poslije svake ribe i čini mi se da su maaaloo kao veći buh:: .





Image





Probavam svašta i igram se,a i oni bome samnom... krezi::





Image





Možda mi se i čini da dobijamo veće... muahaha:





Image





Vrijeme brzo prolazi,a mi polako,red ribe,red mora,red odmora... .:)





Image





Paaaa i poneki red brancina ::]





Image





Šaranci su prekrasne boje i sa nekima se poslikam,ali sa većinom ne...jednostavno mi se ne da,aliii opet ne mogu odoliti ovim zlatnim bojama...





Image





Image





Paaaaaa i po koji amur...samo popapice Jagoda odignute 5-6 cm od dna...





Image





I kroz taj period doživljavamo svašta...jedno jutro su se šarani i mrijestili... ohh:
Naravno ne svi,ali jedan manji dio da.
Jednostavno za ne vjerovati...















A onda se dešava još jedna čudnija stvar...primjećujemo kako trava jednostavno pomalo nestaje...iz dana u dan...sve je manje trave... hm::
Da bi poslije jednog ŠARANA u karp saku ostalo ovo...





Image





Image




I onda proučavajući šta se dešava...skužim...

Travurina...oštra,gusta...





Image





Aaaaaaliiii na mjestu gdje je kao bio cvijet...ostalo je zadebljanje i u tom zadebljanju se nalaze sitne sjemenčice koje šarani obožavaju i zato je ta trava jednostavno nestajala na očigled...





Image





I zato definitivno mislim da je krupnija riba poradi toga malo više štrajkala...
Aliiiii...lovi se...





Image





Image





Pušta...





Image





Lovi...





Image





Fotka...





Image





Image





Image





Image





Iiiii mislim da je bilo predzadnji dan,neeee,zadnje jutro... konačno dobijam krasnog divljaka kojega vjerojatno ne bih niti ulovio da nisu sami prorijedili travu... :--





Image





Šta reći...
Hmmmm...teško je to sve sažeti u nekoliko rečenica,aliiii...uglavnom...Masterbihov Plum & Shellfish je odradio svoje i pokazao je da komotno može ruku pod ruku sa Masterovom Spicy Tunom.
Bistro i lijep pozdrav!! piv:: piv::

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Istra 30.5.-7.6.18.

Post by Masterbih » 11 Jul 2018, 11:03

Prekrasan ambijent i ulovi.
Bistro!
bravo:

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”