Hesova 24.-25.6.18.

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak
Hesova 24.-25.6.18.

Post by čipo » 24 Jul 2018, 10:57

Naravno da je pozicija u ribolovu najbitnija stavka jer đabe baciti i hraniti sa ne znam čime i loviti na ne znam šta na poziciji gdje ribe nema...
Tako i sam kako je voda lagano padala selim se na sljedeću poziciju,na platformicu,sada poziciju broj 15 .
I inaće volim tu poziciju jer je za sada zadnja na grabi i najveći je mir,em za ribu em za nas troje koji smo tamo često,NIna,žana i moja malenkost.
Ali je to i zasigurno jedna od najzahtjevnijih pozicija za ribolov poradi velikog polja lokvanja ispred samog ribolovca,a i voda je tu našira pa riba dok se prevuće sa prečke strane završi i do 50-ak metara u lijevo ili u desno,pa je izvlaćenje ribe još teže. Blato i glib da i ne spominjem...za svaku ribu se mora uskakati u duboke čizme i gaziti skroz kroz to drlo da bi se riba usaćila...,aliiii meni je to to!!
Izazov je tu stalno prisutan,a kako rekoh i miiirrrrr... .:) .
Noo kako sam potrošio skoro sve boile šta sam imao u škrinji za duboko zamrzavanje bio je red da napravim nove boile i to od Masterovog mixa Plum & Shellfish koji sam koristio i u Istri i pokazao mi se odličnim.
Za Hesovu nove boile,friško rolane i nova pozicija...uhhhhh!!
Razmišljanja i očekivanja...zna se i sto puta sam rekao da potpisujem uvijek za jednu ribu na Hesovoj,ali ovo šta mi se desilo...nije mi se desilo duuuugoooo godina...opet napominjem na Hesovoj...jer Hesova nije nakrcana ribom ::] .
Ukratko...
U nekakvih maaloo više od 24 h ribolova imao sam na štapu 10 riba,uspio sam uloviti sedam !!
Od tri ribe koje sam izgubio jedno otkvačivanje je bilo u lokvanjima i imao sam dva kidanja,jedno u panju na sredini i jedno preko u granju...
Kroz dan su mi štapovi bili više vani no u vodi i to su vidjele kolege jer su me obilazile ;-)
Na jedvite jade sam uspio složiti i ispeći roštilj i to kada sam izvadio štapove skroz van buh:: .
Nina je izludila od fotkanja i špricanja...hmmmm...ovo je zazvučalo malo čudno...noo špricale su ribe iz kadice hihi::





Image





Image




Na slikama se pomalo naziru uslovi...drila i saćenja... id::





Image





Image





Najjmanjaa riba :.D





Image





I joššššš...





Image





Image





Ovako je to bilo često taj dan [hiphiph[]





Image





Paa joošš... .:)





Image





I pred većer sve zabačeno i konačno spremno...





Image





Zanimljivo je da sam do jutra imao samo ono jedno kidanje koje sam spomenuo i to preko u granju i niišta više... [dedda]
A onda predivno buđenje...
Kava su to jutraaaaaa!!!!!!! ohh: ohh:





Image





Image





I šta reći kada na Hesovoj imam neeeemalo dabl...vidi se na snimci... [drhiop]





Image





Većega slikam,manjega puštam bez fotkanja...
Ludnicaa!!





Image





Tada je nastalo zatišjeeeee...dok nije stisnuo ovaj lijepi šaran oo::L





Image





Image





Taj dan se i pojelo svašta,dali su nam normalno jesti skoro pa bez prekida id::





Image





Za kraj...opustite se lovite i uživajte,a nemojte gledati kako bi samo nekoga...





Image




Iiiiii cijeli video uradak! c:c [dedda]









Lijep pozdrav i bistro!! piv:: piv::

User avatar
Fanatic
Ribolovac
Ribolovac
Posts:231
Joined:01 Mar 2015, 21:14
Location:CH

Re: Hesova 24.-25.6.18.

Post by Fanatic » 25 Jul 2018, 21:00

Svaka cast Cipo prelepa priroda i ribe piv::

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Hesova 24.-25.6.18.

Post by Masterbih » 26 Jul 2018, 14:18

Bistro Cipo, bogme bogato bogato piv::

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”