Mrežnica 8.-9.1.19.

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak
Mrežnica 8.-9.1.19.

Post by čipo » 06 Feb 2019, 21:56

Prvi šaran ove godine...i to ne jedan već tri can::

S Marcem dogovaram da odlovimo jednu noć na rijeci Mrežnici i da probamo uloviti svoje prve šarane ove godine… kako smo se dogovorili tako je i bilo,premda je bilo i usputnih komplikacija i opcija da se vratim sa vode doma prije negoli uopće i zabacim štapove i svašta nešto,nooooo,sve je prošlo u redu i štapovi su u vodi.

Ovaj puta nisam glumio frajera kao zadnji ribolov već sam išao ipak malo opreznije pošto sam zadnji puta imao blink sada sam išao na maaaaaaloo finije sisteme,ali sam uz to i poziciju promjenio i otišao sa Marcem u najveću travu gdje sam sumnjao da se zadržavaju manji šarani jer je cilj ipak bio samo upis ove godine 🙂 . Naravno temperature su bile ispod ništice,ali zato smo si baš morali dati truda za prvu ribu.

Prihranjivao nisam sa spodom već samo sa kobrom i to sa svega oko kilogram boili za 24 sata,miješane Masterbihovu Tunu i CM17 , ali sam zato stavio hranilice na koje sam stavljao metod hranu,naravno isto od Masterbiha, a na sisteme sam stavljao PVA smokije da ih osiguram od petljanja u travi. Na sistemima su bile tri vrste udica,največa i dvije 18 mm boile manja i jedna boila i najmanja i dva zrna kukuruze...,da ipak je bilo bitno upisati se i uloviti prvog šarana ove godine makar bio i najmanji u vodi 😉 .

Od dana obojica nismo previše očekivali već smo se nadali kojem grizu po noći,mislim da sam rekao Marcu da griz slijedi već u sumrak…iiiii tako je i biloo!!

Zanimljivo je da je griz bio stvarno silovit, predivno piskanje signalizatora, podižem štap i po udarcima mislim da imam deblju ribu, ali se ispostavilo da sam pogriješio i da imam mališana, noooo…sreći nije bilo kraja…kao da sam ulovio u najmanju ruku ribu od 15+ kilograma,ali svjesni da je to ipak zima, da je debeli mraz oko nas, da se prošli vikend jako slabo lovilo, bili smo već tada prezadovoljni jer smo ribu dobili ne u noći već u sumrak… Prezabacivanje i nastavljamo priču uz čašu pive dok se nismo rastali i otišli put toplih vreća 🙂 .

Bilo je nešto prije tri sata u noći i odjednom me budi sviranje signalizatora i to opet lijepi run…bip,biiiiiiip… Iskačem iz tople vreće,podižem štap,henger odleti,puknuo je jer se sve bilo zamrznuto poput kosti,ali ipak osjetim ribu kako lijepo pumpa…predivan osječaj!! Ubrzo u podmetaču imam šarana predivnih zimskih boja,premda nije velik,ali nije ni premali za zimski period, zato ipak odlučim probuditi Marca da mi pomogne oko fotkanja, hvala Marac.

Marac me pofotkao i gledamo kako je sve smrznuto i pokušavamo to ovjekovječiti fotografijama…ja kod sebe,a Marac kod sebe…odjednom začujem čudan zvuk…pogledam,a Marac podiže štap i zateže ribu,ali nije bilo nikakvog bipa, signalizator se smrznuo i dobro je ispalo šta sam ga probudio za fotkanje tako da je uspio vidjeti griz,a ne čuti.

Poslije manjeg otpora manji šaran je u podmetaču…šaran je mali,ali predivne ljuske i detalji mu daju posebnu osobnost i kroz koju godinu će biti pravi maneken. Fotkanje,puštanje i brzo u toplu vreću. Do jutra se više ništa nije dešavalo osim par bipova kod mene, staru travu nosi voda pa se objesi na strunu,tako sam barem mislio.

Ujutro dizanje i već polako pospremamo stvari,a prijatelji nas obilaze i uz priču i zezanciju vrijeme proleti za čas,red je došao i na spremanje štapova i kada sam išao spremiti drugi štap…vidim da je struna skroz nizvodno…svi gledaju i zezaju me jer imam malu ribu na štapu,a da nisam niti znao…to je ipak bilo onih par bipova prije svitanja 🙂 . Ribu pofotkamo u vodi da je nisam niti dizao u kadicu i gotovo je…

Završio je i ovaj ribolov,uspio sam uloviti svog prvog ovogodišnjeg šarana,ali i još dva uza njega…i kako ne bih bio sretan…presretan sam!! Zanimljivo je da se taktika isplatila,ali sam i sretan šta sam opet najveću ribu ulovio na najveći mamac,na veliku udicu i dvije boile promjera 18 mm.
Naravno i to na Masterbihove boile... i Tuna i CM17 su odradile svoj posao i u hladnoj vodi.

Lijep pozdrav svim ljudima dobre volje i bistro!!





Image





Image





Image





Image





Image





Image





Image





Image





Image

User avatar
Fanatic
Ribolovac
Ribolovac
Posts:231
Joined:01 Mar 2015, 21:14
Location:CH

Re: Mrežnica 8.-9.1.19.

Post by Fanatic » 08 Feb 2019, 22:06

Sve cestitke Cipo uspesno otvorena sezona 2::u
Lepe ribe piv::

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Mrežnica 8.-9.1.19.

Post by Masterbih » 17 Feb 2019, 00:25

Bistro Cipones! 1::

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”