Hesova 27.-28.2.19.

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak
Hesova 27.-28.2.19.

Post by čipo » 14 Mar 2019, 22:47

Image





Točno prije tri jutra je bilo leda uza obalu, aliiiiii je zatoplilo i pošto sam već uspio uloviti jednog šarana na Hesovoj ne odustajem već idem pokušati uloviti još jednoga premda bi to sada već graničilo sa ludilom...i da,nevjerojatno,ali to ludilo se i ostvarilo!! Uspio sam uloviti i drugog šarana na Hesovoj,pod drugim mislim na drugog uopće ove godine šta je ulovljen na Hesovoj.
Šator nisam htio ni slagati jer je temperatura trebala biti nešto iznad ništice,a vreća je topla i nemam brige,tako sam barem mislio...





Image





Nooooo...dan je bio predivan i sunčan... sve dok nije počelo puhati kao ludo i to za popizditi...čisti sjeverni vjetar...,ali je sunce ipak grijalo i bilo je izdržljivo, oooosooobito u toploj vreći . Pred večer vjetar u potpunosti prestaje,sve se smiruje i sve ljepote zalaska sunca izlaze na vidjelo kao i prizori koji pokazuju da se proljeće nezadrživo primiče.





Image





Image





Image






I taman kada sam išao malo prihraniti i prezabaciti štapove...bip...bip...okrečem se i gledam u štap...jednostavno ne vjerujući...,ali ponavlja se još...bip,bip...gledm štap i odjednom...biiip,bip,biiiip...napinje se prema vodi,ali pjesma signalizatora ne počinje jer ne može,sve mora biti na tvrdo zbog granja i ostalih podvodnih prepreka...
Dolazim k sebi,skačem i podižem štap u zrak...osjetim ribu,ali i da je u starim lokvanjima,nooooo,napinjem sve jače i nema uzmaka...odjednom riba izlazi van i tek sada počinju problemi jer moram uskočiti u duboke čizme da mogu normalno ribu izdrilati jer odlazi uvijek u stranu u granje.
Nekako to obavim i već sam u vodi,a šaran leti prema mojoj i obali i panjevima i granju i starim lokvanjima... no uspijem ga okrenuti...u biti sam je odlučio da će se vratiti na vodu i odmah sam odahnuo...
Još par bijegova i uspijem usačiti prekrasnu ribu koju prepoznjem još u podmetaču... Kvrga!! Kvrga je zato jer ima doslovno kvrgu sa desne strane tijela.





Image





Fotkam se i sa njim i njega samoga i puštam ga da se vrati u svoje carstvo,meni je pružio nevjerojatno zadovoljstvo,do sada sam ga ulovio više puta,ali ovaj puta je nekako zadovoljstvo bilo najveće...jer ipak je zima i nitko još nije ulovio šarana ove godine na Hrsovoj osim mene. Možda malo neskromno,ali tim je užitak veći...





Image





Image





Image





Image





Image





U sam mrak sve se smiruje i taman uspijem prebaciti i malo prihraniti,naravno sa Masterbihovim boilama Spicy Tunom i CM17.





Image





Na večer me obišao kum Tičo i uza pivu smo malo popričali...o boljim i toplijim vremenima... Cijelu noć se ništa nije događalo,bez bipa,ali još dok je kum bio kod mene hladnoća se počela uvlačiti u kosti...
A u jutro...opaaaaaa!!
Mraz,zima,led...i Luckyeva se voda skroz smrzla.





Image





Ali je zato prizor na vodi bio...savršen,kao u jesen kada se voda hladi parilo se iz površine vode...prekrasno...,aliii opako hladno,uprvo je to isparavanje vode bio dokaz koliko je hladno...





Image





Taj dan je ribolov završio bez ikakvih daljih zbivanja,ali sam uživao u igri ptica u prirodi, suncu i u svemu oko mene...





Image





Image





Image





Image





Image





Opet i opet je Masterbihova Spicy Tuna pokazala raskoš...

Lijep pozdrav i bistro piv:: piv:: !!

Lovimo i puštajmo ribe, a prirodu barem pokušajmo čuvati...

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Hesova 27.-28.2.19.

Post by Masterbih » 16 Mar 2019, 21:52

Bistro Cipo! mhm::

User avatar
Fanatic
Ribolovac
Ribolovac
Posts:231
Joined:01 Mar 2015, 21:14
Location:CH

Re: Hesova 27.-28.2.19.

Post by Fanatic » 17 Mar 2019, 20:11

Cipo prelepo a sta bi drugo moglo da se kaze
Ziveo piv::

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Hesova 27.-28.2.19.

Post by čipo » 18 Mar 2019, 20:28

Hvalaaaa piv:: piv::
Idemo dalje!!

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”