Tribaljsko jezero

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

rio
Ribarcina
Ribarcina
Posts:322
Joined:12 Jan 2012, 19:31
Re: Tribaljsko jezero

Post by rio » 24 Mar 2016, 10:39

Svaka čast Robi, odlična kampanja a o druženju bolje da šutim, ajmeeeee piv::

User avatar
rstare
Ribarcina
Ribarcina
Posts:393
Joined:01 Mar 2015, 19:44

Re: Tribaljsko jezero

Post by rstare » 25 Mar 2016, 06:31

Ma bolje da ali bilo je super [superr]

User avatar
rstare
Ribarcina
Ribarcina
Posts:393
Joined:01 Mar 2015, 19:44

Re: Tribaljsko jezero

Post by rstare » 20 Jun 2016, 20:43

Odlovila se je još jedna lijepa Tribaljska avantura sa mom sinom. Jako sva se borila i ponešto i ulovila. Došla sva u srijedu oko 6 popodne i jezero bilo je još slobodno na svim pozicijama. Lovila sva u vrbama na poziciji broj 21, zašto sam se odlučio za ovu poziciju, ha samo zbog sunca jer tu ima nešto hladovine. Kad sva došla na poziciju odmah se počelo markiranje i kad sam prvi put bacio marker tako ga i gubio u granju. Nakon dužeg markiranje pronašao sam spot na oko 110m i dubine samo ok 2m jer je tu jezero najpliće. Možda se nisam najbolje odlučio oko pozicije jer je i voda pala za oko 1m možda i malo više tako da sva lovila na vrlo mali dubini. Prvu noć se nije ništa događalo i u glavi je već bila promjena pozicije a u jutro odmah griz prvo šaran 13kg i nakon dva sata još jedan lijep od 14kg. jaoo:

Image

Image

Dobio sam potvrdu da je spot OK. Za hranjenje sam upotrebo sitno zrnje, pelete i boile Hi-atract fish koje sam prelio sa crab i liver extractom i malo tekućeg betaina. Opet se je najbolje pokazala boila liver-spice urađena iz Masterbih komponenta i dipana u liver dip.

Image

U četvrtak skroz cijeli dan ulovilo se još nešto manjih šarana, tako da sam prestao hraniti sa zrnjem i nastavio samo sa boilama i peleti. [superr]

Image

To se pokazalo za dobru odluku jer u petak u jutro odmah dva lijepa šarana 18.50kg i 15kg.

Image

Image

Image

U tri poslijepodne piiiiiiii i štap u ruke i borba je poćela. Riba se nije ustavila rola se je vrtjela ko luda ništa nisam mogu da uradim. Borio sam se oko pol sata a ribe nisam uspio da ju povučem bliže obale koliko sam povukao toliko i izgubio. Kad sam ju malo utrudio i dobio bliže obale vidio sam pravu monster fish, ha jako preko 20kg ali nesreća zapela se u granje i gotovo. Još sam pokušao i osjećao ribu ali ništa, ufffff gubio sam ju. Z.: Ali idemo dalje i sine mi je nešto ulovio. Mali ima devet godina i sve ove fotografije uradio je vrhunski. bravo:

Image

Ovako lijepo izgleda mrak na jezeru i već sva se pripremila za noć u očekivanju na neki griz.

Image

I evo oko 10 u noć piiiii štap na kojeg sam stavio fruit boilu i ananas pop-up 10mm i mali je odmah skočio iz kreveta i kaže mi tata mogu da slikam ha ha. Kad ju je usačio vidjelo se da je lijepa riba preko 10kg. Vaga je pokazala 14,30kg, slijedilo je slikanje i vračanje odmah nazad.

Image

E tako došla je subota i kraj avanture, slaganje opreme u auto i zadnji griz prije odlazaka kući. Šaran od 13kg ustvario je lijep zaključak ribolova.

Image

Ali sada mi u glavi tuče i tuče kada da se vratim i ulovim ovo šta sam gubio….ha ha. :HH

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Tribaljsko jezero

Post by Masterbih » 25 Jun 2016, 00:21

Bravo za ekipu, a mali fotograf je bio odlican!
F::

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Tribaljsko jezero

Post by Beli 059 » 25 Jun 2016, 10:48

Ima od koga i da nauci ....!!

User avatar
rstare
Ribarcina
Ribarcina
Posts:393
Joined:01 Mar 2015, 19:44

Re: Tribaljsko jezero

Post by rstare » 25 Jun 2016, 13:40

Ha ha mora da uči... mhm::

User avatar
rstare
Ribarcina
Ribarcina
Posts:393
Joined:01 Mar 2015, 19:44

Re: Tribaljsko jezero

Post by rstare » 11 Jul 2016, 19:48

Bule sa Tribaljskog jezera…
Evo četvrti put na jezeru i konačno 20-tica. Šta da rečem evo slike i naravno opet liver spice i fish pop up, a za hranjenje samo bojle i pelete koje sam prelio sa betainom i liver extractom. jaoo:

Image

Image

Image

Evo jo konačno 20kg po imenu Kata... ura::

Image

A bez juniorja ne ide... bdr:

Image

Ovo je bila dobitna kombinacija ove kampanije...

Image

Image

Image

Image

LP Robi

User avatar
Fanatic
Ribolovac
Ribolovac
Posts:231
Joined:01 Mar 2015, 21:14
Location:CH

Re: Tribaljsko jezero

Post by Fanatic » 11 Jul 2016, 20:01

Bravo Robi prelepe ribe :HH

User avatar
rstare
Ribarcina
Ribarcina
Posts:393
Joined:01 Mar 2015, 19:44

Re: Tribaljsko jezero

Post by rstare » 12 Jul 2016, 08:42

Fanatic wrote:Bravo Robi prelepe ribe :HH
Hvala... [superr]

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Tribaljsko jezero

Post by Masterbih » 12 Jul 2016, 13:10

Bravo Robi krasne su ribe, a Kata je prava zvjerka piv::
Bistro!

Image

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”