Tribaljsko jezero

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

User avatar
u111uka
Piskaralo
Piskaralo
Posts:52
Joined:01 Apr 2015, 04:08
Re: Tribaljsko jezero

Post by u111uka » 01 Sep 2016, 07:30

Nakon dužeg dogovaranja i jednog odustajanja zbog orkanske bure dolazi i dan ribolova. Mario i ja u petak završavamo sa poslom i odmah doma na pakiranje stvari. Nadamo se da ćemo uloviti koje mjesto u hladu, no svjesni smo da postoje male šanse. Pa autoputu začas smo na jezeru, odlazimo u dom po karte. Tražimo savjet od lokalnih dečki, opcije su nam dosta slabe: dio brane je slobodan, no želimo ga izbjeći zbog vrućina te pozicije 3 i 4 na suprotnoj strani. Odmah se odlučujemo na poziciju 3 jer imamo dobar razmak od ekipa sa lijeve i desne strane. Tek kasnije saznajem od Ria da je pozicija nije baš nešto i da je domaći dečki često izbjegavaju. No što je tu je kamp je otvoren i ribolov može početi. Nadamo se ribolovu kakav smo imali na proljeće, ali sa kojom većom ribom. Baš zbog toga smo pripremili velike mamce, imamo boile izrađene iz dva mixa te nešto boili iz zamrzivača od prije. Sve boile su promjera 24 mm i izrađene u potpunosti od Masterbih komponenata.

Image

Uzimam marker da vidim kakvo je stanje u vodi ispred nas. Odmah po zabacaju vidim da je dno tvrdo, daljina mi odgovara, a pošto je mrak blizu bez puno kemijanja klipam spod i sve lovne štapove. Na spod stavljam veliki spomb i izbacujem 20-tak spombova na hranilište. Na štapove stavljam tri različita mamca čisto da vidim što šarani preferiraju. Uz pivicu dočekujemo mrak.

Image

Odlazimo u šator na spavanac. Sa čudom se pogledamo ujutro, vani dan, a mi nismo imali ni pik. Već me polako hvata panika. Prezabacujemo, ja forsiram velike boile, a Mario stavlja umjetni kukuruz koji nam je zadnji put donio puno ribe. U kratko vrijeme dobiva prvi griz, no otkačuje mu se. Ubrzo i slijedeći griz, no opet se otkačuje. I ja se odlučujem prebaciti na umjetni kukruz, ali i paralelno stavljam na jedan štap zig. U kratko vrijeme dobivam prvi griz te drilam krasnog šarana. Odmah prvi i 10+.

Image

Image

Nastavljamo aktivno dohranjivati te sve štapove prebacujemo na manje mamce, ja se odlučujem na jednog sa umjetnim kukuruzom, na drugog stavljam zig dužine 30 cm, a na trećeg trigger boilu sa umjetnim kukuruzom. I dalje hranimo sa velikim mamcima i kukuruzom, ali zaključak je da riba jednostavno ne prihvaća velike mamce. Pošto nam je želja naloviti se odabiremo opciju koja nam prvi dan daje preko 20 grizeva. U početku smo puno ribe gubili, razlog ne znam, no kasnije smo realizirali skoro svaki griz. Prvi dan pada par krasnih riba.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Do navečer već smo zadovoljni ribolovom. Za noć na sva tri štapa stavljam kombinaciju Masterbih trigger i S2B-biotic dvije 16mm boile. Oko 23h budi me indikator i odmah vidim da se radi o jednoj od boljih riba do sada. Dril traje dobrih 15 min. Ulazim u vodu. Šaran je već blizu, po virovima i pokretima vidim da se radi o velikoj ribi. Taman da ću ga vidjeti sa naglavnom lampom, sav drhtim, kad odjednom samo vidim samo udicu i olovo kako proleti uz mene. Zatim je slijedilo par krasnih psovki. No dobro i to je dio ribolova, znam da mi je to bila prilika da ulovim stvarno nešto posebno, no nažalost ništa od toga ovaj put. Odlazim u šator. Do jutra lovim još jednog manjeg i odmah ga puštam. Kako nam je plan bio ostati do 3-4. popodne dižemo se što ranije kako bi imali priliku uloviti još kojeg od ovih krasnih, borbenih riba. Čak nam je i prihrana pri kraju od 15kg boili i faktorice kukuruza ostalo nam je možda 2-3 kg zajedno. Prebacujemo se na alienke te ih punimo možda trečinu, a ostatak sa vodom kako bi mogli lupati što više. Jasno je da ovdje kao i na većini sličnih voda riba jako dobro reagira na hranjenje, čim bi stali sa raketama, aktivnost bi pala značajno. Pijemo kavu i čekamo. Ništa se ne događa. Vidim ribu na hranilištu, no tek tu i tamo pikne se koji manji šaran. Odlučujem se na zig na jedan štap dužina ziga je bila tako da udica stoji na 30 cm od površine. Dobivam griz kroz par minuta na zig te drilam krasnog šarana.

Image

Daljni ribolov prelazim na lov sa dva štapa te lov na zigove. Sa tri štapa i zigovima od 2,5m teško je loviti na daljini. Do odlaska lovim nekoliko velikih šarana i najvećeg , jedino smo njega vagali u nadi da ima 20+. Vaga je ipak pokazala 18 kg. Morat ću pričekati idući posjet da pokušam uloviti tog tribaljskog 20+.

Image

Image

Image

Sve u svemu, jezero iz snova kao i ribolov, doći ćemo opet i to što prije.
Pozdrav i bistro

User avatar
tomoZG
ViP
ViP
Posts:681
Joined:12 Jan 2012, 17:44
Location:Croatia-Zagreb

Re: Tribaljsko jezero

Post by tomoZG » 01 Sep 2016, 12:16

Bravo ekipa,dobar ribolov...!!!
Image

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Tribaljsko jezero

Post by Masterbih » 01 Sep 2016, 23:09

Bravo! 2::u

User avatar
rstare
Ribarcina
Ribarcina
Posts:393
Joined:01 Mar 2015, 19:44

Re: Tribaljsko jezero

Post by rstare » 03 Sep 2016, 08:30

Bravo krasne ribe... [superr]

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Tribaljsko jezero

Post by Beli 059 » 07 Sep 2016, 20:21

lepa kampanja ..bravo..i lepe ribe!

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Tribaljsko jezero

Post by Beli 059 » 09 Sep 2016, 19:07

Posle par dogovora kolega Robi Stare i ja se napokon uklapamo da otpecamo kampanju na ovom predivnom jezeru.Naravno odmah se kontaktiraju kolege Rio i Grga radi logisticke podrske kao i same sugestije oko naseg ribolova .U Utorak 30.08 stizemo na jezero gde nas vec docekuje bura po kojoj je nemoguce i zabaciti a kamoli sondirati ili pak hraniti ribu,tako da te neke osnovne stvari ostavljamo za prestanak bure ..to se dogadja tek sutradan oko 14 h nakon cega odmah prelazimo na sondiranje i prihranu ribe.

Poziciju za ribolov smo nasli na 97metara udaljenosti a pored boila koje su bile izradjene od Masterbihovih mixeva i Masterbih suplemenata u spod jos dajemo stari kukuruz i konoplju koje smo skuvali kao i halibut pelet velicine 16mm i 4 mm i sve to zajedno sa boilama prelivamo melasom ..meatextractom i csl..jako kvalitetnim tecnim liqvidima Masterbiha.

Hranjenje je se odvijalo periodicno i nakon dobijanja ribe..ali kolicina po hranjenjeu nije prelazila do 5 kg.
Jako dobar utisak su ostavili na ovoj kamanji i pop up boile Masterbih koje smo intezivno koristili a bili su velicine 10 mm(u ovoj kampanji su se izdvojili ..ananas,monster crab i plum acid ).

Evo i malo slika :

Image

Predivni TRibalj

Image

Image

Timski rad mora da donese rezultat...

Image

Robijeva riba ....najteza riba na ovoj kampanji 23+...bravoooo!!

Image

Image

Image

Image

Image


Na kraju sta reci dosta lepih i krupnih riba..zadovoljni boilama i njihovim ucinkom...

Posete dragih kolega i prijatelja su samo ovu kampanju uoblicili i dali joj posebnu draz ..kao i razmisljanje o ponovnom susretu!! ura:: piv:: bdr:

Bistro!!

User avatar
rstare
Ribarcina
Ribarcina
Posts:393
Joined:01 Mar 2015, 19:44

Re: Tribaljsko jezero

Post by rstare » 10 Sep 2016, 07:08

Kampanija Tribaljsko jezero u filmu... :HH

https://youtu.be/ybVxlG__EAE" onclick="window.open(this.href);return false;

Bistrooo...

User avatar
tomoZG
ViP
ViP
Posts:681
Joined:12 Jan 2012, 17:44
Location:Croatia-Zagreb

Re: Tribaljsko jezero

Post by tomoZG » 10 Sep 2016, 14:20

Bravo Robi ,odlično uređen video.
Morat ćeš me malo podučit što se tiče stvaranja ovakvih filmića... [hiphiph[]
Image

User avatar
rstare
Ribarcina
Ribarcina
Posts:393
Joined:01 Mar 2015, 19:44

Re: Tribaljsko jezero

Post by rstare » 10 Sep 2016, 18:14

tomoZG wrote:Bravo Robi ,odlično uređen video.
Morat ćeš me malo podučit što se tiče stvaranja ovakvih filmića... [hiphiph[]
Ma nije bilo vremena nije profi ali može se sve...

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Tribaljsko jezero

Post by Beli 059 » 17 Sep 2016, 03:17

A naredni put cemo se jos vise potruditi to odraditi profi u fullu. Di::

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”