Tribaljsko jezero

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

User avatar
rstare
Ribarcina
Ribarcina
Posts:393
Joined:01 Mar 2015, 19:44
Re: Tribaljsko jezero

Post by rstare » 27 Sep 2016, 16:32

Prvi jesenski ribolov…

Već smo pali u jesenski period i od lovila se je jedna kratka kampanja na čudovitom Tribaljskem jezeru. Došli smo u petak poslijepodne oko 5 i imali veliku sreću da je bila slobodna pozicija na koji sam bio sa kolegom Dejanom u početku devetog mjeseca. Zašto je bilo to važno, zato zašto sam imao sve podatke o poziciji, o dubini i metraži i mikro lokaciji. Tako da se je sve hitro odvilo i sistemi su bili u vodi i počelo se hranjenje pozicije.

Image

I nakon sat vremena tu je prvi griz i otkačivanje… Ufff malo razočaranje ali i zadovoljstvo da je riba dobro reagirala na hranu. I opet je sat vremena prošao i opet griz mali šarko oko 6kg. I kolega Stanko se upisao sa šaranom od 10kg a onda do jutra ništa više.

Image

U jutro smo počeli malo intenzivnije hraniti u uspjeli dobivati ribu na sat vremena. Za svaki griz smo bacili par spombova i tako uspjeli zadržati ribu na hranilištu.

Image

Image

Image

A onda piiiii i Stanko prođe 20++++ ha bravo ihii:: njegova prva 20+ na Tribalju...

Image


Riba je uzimala green monster bojle i monster crab iz testnog RN mixa, za podizač uporabili smo i male 10mm pop-upice.

Image

Image

Ali subota je prošla u tren oka i u nedelju pakovanje. I u nedelju se je lijepo zaključila kampanija.

Image

Image

Ukupno bilo je 20 grizova, 4 otkačivanja i 5 riba preko 10kg, dvije preko 15 i naravno 20+... ura::

Za zaključak pozdrav od nas.... :HH

Image

Bistro...

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Tribaljsko jezero

Post by Beli 059 » 27 Sep 2016, 18:08

Bravo Robi i ekipa ...prelepa kampanja!!

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Tribaljsko jezero

Post by čipo » 29 Sep 2016, 07:18

Bravo!
piv:: kl::

User avatar
rstare
Ribarcina
Ribarcina
Posts:393
Joined:01 Mar 2015, 19:44

Re: Tribaljsko jezero

Post by rstare » 29 Sep 2016, 10:33

Hvala kolegi... piv::

rio
Ribarcina
Ribarcina
Posts:322
Joined:12 Jan 2012, 19:31

Re: Tribaljsko jezero

Post by rio » 01 Nov 2016, 20:41

Dogovori sa ekipom već duže traju da se odradi jedno druženje na našem Triblju ali zbog prekrcanih obaveza nikako da se skupimo. I konačno to nekako za ovaj prošli vikend ipak uspijevamo, iako ne kompletni jer prijatelj Mlađo može doći samo u posijet. Iako je i taj posjet bio kvalitetan ne samo što je druženje uveličao svojim dolaskom nego je i pola janjca donio da ga pod pekom složimo, hvala prijatelju bilo je sočno. Jezero je puno ribiča, vrbe su pune osim zadnje pozicije koja je podosta zabačena prema pličaku a planirali smo se baš u tim vrbama razvuči na barem dvije pozicije. Grga dolazi prije svih i zbog toga je prisiljen stati pred kućicu na brani. Lovio je na indijance do jutra i ni bipa nije imao, a onda dolazimo Gogo i ja i ipak uz dosta viječanja stajemo na tu zadnju u vrbe. Ali glupo je da smo toliko odvojeni i uz malo nagovaranja nekako Grgu nagovorimo da se prebaci kod nas, pa stisnut ćemo se nekako. Masterbih boila i partikl ostalo od zadnje tekme pa smo i to ravnomjerno rasporedili. I tako majstor Grga dođe, zabaci i naravno prvi se upiše...

Image

Image

Ko zna, zna. Vrijeme ko izmišljeno, a Grga ubrzo i drugu ribu vadi...

Image

Image

Image

Ma neka uživa, nije bio dugo u slobodnom ribolovu i zato smo mu prepustili da povede. Gogo ubrzo dobiva griz ali gubi ribu, pa još jednom sve isto ali u noći konačno i mi neštdo izčeprkamo...

Image

Pa i ja jednog...

Image

A jutra uz kavicu i štapove neopisiva...

Image

S obzirom da je riba kao i po mnogim jezerima u hrvatskoj i okolici jako slabo primala, mi smo ipak uspijeli u dva dana skupit 14 grizova i 12 izvaditi. Jest da su sve ribe bile ispod 10 kg pa ih i nismo sve slikali, mi smo i zadovoljni a na cijelom jezeru nitko se osim jedne ekipe na brani nije baš nešto nalovio. Ekipa, druženje, klopa...vrh. a o jezeru bolje više i nepričati...

Image

Image

Image

Image

I za kraj najljepša riba kampanje...

Image

Pozdrav sa preljepog Triblja... ura::

Image

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Tribaljsko jezero

Post by čipo » 02 Nov 2016, 23:35

Ovo je baš bilo za gušt piv::

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Tribaljsko jezero

Post by Beli 059 » 03 Nov 2016, 10:01

A najlepse je kad se slabo lovi na vodi a mi opet lovima ...ma kolike bile svaka je ko zlatoooo! Pogotovo uz dobru ekipu ljudi i druzenje....

Naravno predivni Tribalj i njegov ambijent koji ocarava..ali svaka voda ima manu pa i Tribalj ...sto je takoooooo dalekoooooo Z.: Z.:

hahahahahaha! bravo:

User avatar
rstare
Ribarcina
Ribarcina
Posts:393
Joined:01 Mar 2015, 19:44

Re: Tribaljsko jezero

Post by rstare » 03 Apr 2017, 17:46

Tri puta Tribalj…

Image

Evo sta mi je uspjelo u periodi od 2.3 do 2.4.. U toj periodi odpecao sam 10 dana na meni najljupši vodi, naravno jezero Tribalj. Dogodilo se sve i svašta od slomljenih stapova do ulova riba koje su u tom jezeru nevjerojatne, borbene i prekrasne. Sve tri kampanje lovio sam na brani na sličnim dubinama i metražama ali uvijek malo preko 100 metara. Pozicija je bila skoro svaki put ista tako da je bilo interesantno kako se riba giba i odakle dolazi. Prvi put u periodi od 2.3. do 5.3. bilo je šta da kažem, totalno ništa. Cijelo jezero je ostalo bez griza, možda riba ili dve. Aktivnosti na vodi nema, nije bilo ni jednog izbacivanja ribe u četiri dana. Radili smo svega i svašta ali ništa. [ajajaj] Voda bila je još jako hladna misli da oko 5 ili 6 stupnjeva. Primama kao uvijek partikal i malo bojla uz malo prelivača. Probali smo sve od jagode sa AA2 mixa do spicy liver & FRANKFURTER SAUSAGE od blody fish mixa, naravno i moj favorit spicy tuna ali bez sreće.

Image

Sta nam je ostalo od prve godišnje kampanje, ha slomljeni stapovi i naravno slika jake ekipe he he. bdr:

Image

Ali dosta o prvi idemo na drugu koju smo odpecali od 17.3. do 19.3. na koju smo došli popodne tako da se je jako žurilo da se sve sredi ali imali smo sve metraže i orijentire od prošle kampanje, tako da nam je to pomalo olakšalo i skratilo markiranje. Naravno bacili smo iste mamce ko prošli put i prva riba sezone u devet na večer i to duble run ja i kolega, e tada smo dobili potvrdu da ce bit 100% bolje ko prvi put i prvi upis u ovi sezoni.

Image

Image

Riba je uzimala spicy tunu i spicy liver & FRANKFURTER SAUSAGE. Većinu ribe dobili smo u noći samo jedna ili dvije preko dana.

Image

Ali kako se voda grijala tako je i težina ribe išla na gore od 10kg pa sve do 17.500kg koje je bila top riba ove kampanjce.

Image

Image

Image

Ali mi ludaci muahaha: u glavi već je bilo kad ćemo opet zabacit stapove i nije dugo trebalo i treca je bila tu. Ali ova bila je prava uz prave ribe od 30.3. do 2.4.. Opet Tribalj ali sad voda prema prvi i drugi kampanji mnogo toplija i riba se izbacivala ko luda. jaoo: Došli smo u četvrtak popodne ali pozicija koju sam htio bila je zauzeta i postavio sam se oko 20m prije i naravno trebalo malo izmarkirati tako da se je malo zurilo ali do noći naravno sve je bilo tako kako treba. Očekivao sam griz preko noći ali ništa a onda rano u jutro piiiiii ali stvarno riba odvijala ko luda i kad sam jo pomalo povlačio odmah jaka kontra. Palica se svila do fulla dao sam malo jacu kontru i pufff pukao najlon, aaaa stvarno je bila dobra jaka riba... sta cemo idemo dalje. Z.: I popodne prvi upis riba ok 12kg i interesantno grizi samo na frankfurter sausage liver spice i scopex pop up.

Image

A na večer i mali je izdrilao jednu ribicu...oko 9kg...bravo sine. 2::u

Image

Sve bojle sam nadipao u liver dip i prašak izrađen i praškastih masterbih komponenta za malo jacu atrakciju i u fish dip.

Image

U startu primama opet istu ko prva dva ribolova a onda drugi dan malo vise bojla sta je bila prava odluka počeo sam dobivat veću ribu. I voda se ugrijala preko 12 stupnjeva.

Image

Subota bila je prava za prave ribe. Ulovio sam bas lijepe ribe i težine do 18.500kg.

Image

Image

Image

I evo još jedna lijepa 15.500kg

Image

Spod sam nabacivao svaki sat i pol, ali pomalo samo da riba ostane na hranilištu. Za vecer sam promijenio mamce i na jedan štap namontirao legendu squid breskvu i pop up breskva.....uuuu he he malo prije jedan sat u jutro piskač vrišti ko lud, 2::u gas iz šatora i dril počne. Odmah se znalo da je prava riba ali dok je ni žena usacila teško bi se reklo kolika je. Kad vidim toooo....odmah sam znao da je preko 20+ i upravu sam bio 21.800kg. ura::

Image

Pa evo dosli smo do nedjelje ujutro lagano pakovanje malo testiranja nekih štapova i to je to za sada.

Image

LP i bistro…
Robi

User avatar
tomoZG
ViP
ViP
Posts:681
Joined:12 Jan 2012, 17:44
Location:Croatia-Zagreb

Re: Tribaljsko jezero

Post by tomoZG » 03 Apr 2017, 20:59

Bravo Robi,čestitke na krasnim ulovima!
Image

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Tribaljsko jezero

Post by čipo » 03 Apr 2017, 22:20

Bravo...odmah se sjetim i svojih izlazaka u prazno po onom nikakvom vremenu i divljim vodama,aliiii...vratioti ce se kao i tebi bdr:
Bistro i super...lijepo je biti sa familijom bdr: bdr:

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”