Drnić-RH

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
koco
Ribolovac
Ribolovac
Posts:106
Joined:12 Jan 2012, 20:27
Location:Bjelovar,RH
Contact:
Drnić-RH

Post by koco » 12 Mar 2012, 12:04

Evo da i ja predstavim jezero na kojem ću provesti dobar dio ove godine,riječ je o relativno malom jezeru-šljunčari u Novom Virju ( blizina Đurđevca,RH), ali vrlo bogato ribom,prije svega šaranom i amurom ali i kapitalnom štukom (podosta primjeraka preko metra).Jezero je naravno c/r!
Kratko izvješće sa prvog ribolova:
Led se je otopio,hladnoća je popustila,prognoza za vikend je bila manje-više dobra i pao je dogovor da se za vikend napokon otvori sezona na Drniću.Iako nas je trebalo ići 5-6 na kraju smo išli samo Balky i ja-i nismo požalili.Nešto iza 7 smo bili na vodi,i pošto tu lovimo prvi put u autu je pao dogovor da prvo skuhamo kavu natočimo limun i malo u miru i tišini promatramo vodu.Vrijeme je bilo i bolje od očekivanog,bilo je sunčano nije bilo vjetra-oko podneva je na suncu bilo + 21- tako da smo uz kavicu uskoro uočili prve znakove riblje aktivnosti. Nakon opservacije prve štapove smo zabacili tek oko 8:30 ali grizevi su počeli već nakon 10-15 minuta.Do pojave vjetra negdje oko podneva nismo stigli sjesti,uglavnom smo imali doble-run,a u jednom trenutku smo obojica imali sva tri štapa vani jer nismo stigli prezabaciti! Popodne ,vjerojatno zbog vjetra, grizevi su se prorijedili ali i dalje se je dobro lovilo. Za noć smo odlučili malo experimentirati, pa se je lovilo na čisti pop-up, balansirani tiger, 22-ojku boilu, a sve u nadi da ćemo prorijediti ove mališane i da će doći koja veća riba a mi ćemo manje iskakati iz vreća tijekom noći.Tako je i bilo, jedina riba je došla u 3:00 i to najveća 9:30 kg. Drugi dan je bilo bez sunca,sa malo vjetra u 2-3 navrata čak i malo kiše,a i bila je radna akcija uređenja za predstojeći spin-kup, pa je i ribe bilo puno manje.Uglavnom,za prvi ribolov na novoj vodi,uz još uvijek dosta hladno vrijeme i hladnu vodu (u subotu mjereno uz obalu 10 C) više smo nego zadovoljni.Balky je uhvatio 22 šarana ukupne težine 52,60 kg (ali nijednog preko 5 kg),a ja sam uhvatio 15 šarana ukupne težine 45,80 kg ali i najvećeg 9,30 kg. Riba je uglavnom primala na boile 14 mm voće/eterika (jedna provjerena zimska kombinacija) dok je najveći šaran ulovljen na solo pop-up boilu 16 mm.Od sutra rezanje vinograda a za vikend se vidimo!

Image

Prvi

Image

Jedan od double runova

Image

Vretenac 4,60

Image

Umorili nas šarani

Image

Jedan od rijetkih golaća

Image

Noćna šihta

Image

3:00 u noći,temperatura -1 C, a on 9,30 kg ;-)


Toliko za sada piv::
http://kocophotolog.blog.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Drnić-RH

Post by čipo » 12 Mar 2012, 12:41

cestitke 1:: !
tu vodu i sam imam u planu odraditi ove godine :.D

User avatar
koco
Ribolovac
Ribolovac
Posts:106
Joined:12 Jan 2012, 20:27
Location:Bjelovar,RH
Contact:

Re: Drnić-RH

Post by koco » 12 Mar 2012, 12:43

Samo se javi!
http://kocophotolog.blog.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Drnić-RH

Post by čipo » 12 Mar 2012, 12:47

koco wrote:Samo se javi!

hvala,uvijek ste korak ispred :.D
nadam se da cemo se sresti tama ako cete cesce ici :HH

User avatar
koco
Ribolovac
Ribolovac
Posts:106
Joined:12 Jan 2012, 20:27
Location:Bjelovar,RH
Contact:

Re: Drnić-RH

Post by koco » 12 Mar 2012, 13:09

vjerojatno hoću-od ove godine član :HH
http://kocophotolog.blog.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;

User avatar
koco
Ribolovac
Ribolovac
Posts:106
Joined:12 Jan 2012, 20:27
Location:Bjelovar,RH
Contact:

Re: Drnić-RH

Post by koco » 26 Mar 2012, 10:26

Evo lovilo se i ovaj vikend,iako puno slabije nego prije 2 tjedna-dosta je puhao vjetar i to dosta utječe na ribu.Ali sve u svemu dobra fešta piv:: pošto smo išli u malo većem broju ;-) .Evo par slika:

Image

10,00

Image

Image

budlica

Image

i već tradicionalno kupanje
http://kocophotolog.blog.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Drnić-RH

Post by čipo » 11 May 2012, 00:38

evo posto sam planirao obici tu vodu dosao je i taj dan.bila je u planu Mreznica,ali sam odustao zbog jake kise dan prije hm:: ,radije cu na neko jezero...,ali koje,sjetim se te male vode i lijepih riba koje su tamo ulovljene i odlucih pokloniti i toj vodi malo vremena i probati se upisati sa kojom ribom. .:)

Code: Select all

http://www.zsrk-djurdjevac.com/drnic.php
konzultiram se sa Kocom jer je tamo clan i put pod kotace.
dosavsi na jezero nalazim se s Andjelkom i on mi jos pojasnjava pozicije...ma odlicno,bitno da ne moram sa spodom raditi... jaoo:
izabirem tri pozicije za svaki stap po jednu jer sam sam na jezeru i nitko mi ne smeta,a niti ja kome smetam...
jedna je skroz lijevo od mene uza samu obalu pod nadvitim grmljem,druga je uza sas maaalo lijevo od mene i treca je ispred mene na jednom platou u vodi.



Image



prvu nahranim iz ruke sa nesto peleta i boili,drugu prackom sa pola kg boili,a na trcu ispucam kobrom oko 1,5 kg boili
zabacujem i pocinje iscekivanje prvog griza. znam da je voda prebogata ribom i jedva cekam da se senzori oglase...,aaali tisina...sat...dva...skoro tri sata prolaze,a ja nemam griz...malo cudno,ali ribe stvarno ima i bilo bi mi glupo da se vratim bez ribe sa takvog jezera. no::
konacno signalizator se javlja...na trecoj poziciji je primila riba i polako umaram svog prvog sarana sa te predivne vode.
sacim malog predivnog ljuskasa,srce mi je na mjestu...ipak sam se upisao. kl::



Image



doviđenja lijepa ribo...



Image




15 ak minuta poslije toga na drugoj poziciji henger mi se zalijepi za stap i odjednom propadne do kraja,kada sam zategnuo ne osjetim nista...ali niti olovo ne osjetim...zbunjen izvlacim strunu van kad imam sta i vidjeti...
lead core doslovno pregrizen...znam da ima velikih stuketina,ali samo tako ...uhhhh!! Z.:



Image



idemo dalje...nedugo potom...jos jedan malisan je vani



Image



potom je uslijedila manja pauza taman da izvadim stapove i prihranim,odlazim na otok i prackam boile na drugu poziciju,a prvu usput prihranjujem iz ruke,krecem nazad kad domaci decko vice da mu pomognem oko slikanja,trcim do njega i imam sto vidjeti... stuketina od 103 cm ohh:



Image




btw zaboravih reci da je isto domaci ribic sat prije ulovio jednu od 90 i nesto cm.
u samo predvecerje krece sa grizovima...otvaraju se sve pozicije i riba pocinje ludo primati...



Image




od svih ljuskavih malisana dosao je na red i jedan maloljuskavi i maaaalo veci saran




Image



kako covjek postane...ne bih rekao nezadovoljan i neskroman,ali bi ipak volio uloviti i vecu ribu jer ih ima u jezeru
i vezem duzu dlaku da stavim dvije boile,mozda uspijem malo selektirati sitniju ribu...,aaaali ne vrijedi,mali sarani napadaju... hihi::



Image




u 23 h imam double ran i osjetim da su ribe malo vece od onog mora malih ljuskasa,vucem ih naizmjence i sacim dvije predivne ribe.
vadim maloljskavog sarana iz podmetaca,sva sreca da uvijek imam dva i da su uvijek sklopljeni pored mene




Image




slikam se sa njim...




Image




kada pocinje pistati i treci signalizator... oo::L
ribu ostavljam u podlosci i trcim na treci griz...




ovaj puta sam sretan sta je riba manja i sta mi je primila na blizu pod granjem da je mogu brze malo izvuci.




Image




pustam malisana i pitomog sarana,a za slikanje mi ostaje saran kojega domaci decki poznaju i ove godine je ulovljen prvi puta,poznaju ga jer mu je u mladosti otkinuta gubica,premda je sve fino zarasceno ruzno je za vidjeti,ali sta je tu je...riba je predivna,pravi divljak,a i borio se kao takav...




Image




vadim stap sa prve pozicije jer me tamo ubise mali sarani... pih::
a onda izmedju jos malih sarana od 2-3 kg dobijam lijepog ljuskasa



Image



zanimljivo je da sam naletio na dva sarana od 2-3 kg sa lijepim otiscima zubi onih stukerina koje tamo plivaju,po prici Andjelka ima i jedna mamara od 120 cm... ohh:



Image




Image




jutro na Drniću, prebacujem lijevi stap na poziciju dva koja mi je dala najvece ribe i ubrzo poslije toga imam griz i sacim predivnog vretenca. .:)



Image




Image




oko osam sati mi se ponavlja double ran...
i lovim opet jednog prelijepog divljeg sarana...



Image



Image



Image




uza jos ponekog manjeg sarana lovim zadnju ribu ovog ribolova...




Image




sta reci...voda prelijepa,domacini super i susretljivi,ribe vise nego dovoljno,tko se zeli odmoriti u ribolovu...neka nikako ne ide ovamo no:: jer se samo moze umoriti od umaranja ovih predivnih riba... kl::
nekakav rezime...
27 ulovljenih sarana
4 otkvacivanja i 3 fulanja sta bih pripisao duzoj dlaci i dvjema boilama,a manjim saranima.
i jos bezbroj piskanja signalizatora...
lovio sam nekakvih 23h i jos mi je jedan stap bio po noci vani... ihii::
pozdrav do neke druge vode i nekog drugog vremena :Dtt :HH

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Drnić-RH

Post by Masterbih » 11 May 2012, 14:42

Lijepa voda sa puno akcije 2::u

User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak

Re: Drnić-RH

Post by čipo » 12 May 2012, 12:08

Masterbih wrote:Lijepa voda sa puno akcije 2::u

voda je mala,predivna,a akcije za moj pojam i previse hihi::
zato danas proveo na savi par sati i ulovio jednu deveriku hm::

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”