Ulovi somova

Slobodne teme o varaličarenju..

Moderators:Masterbih, Alas

Post Reply
Toblerone
Piskaralo
Piskaralo
Posts:69
Joined:02 Feb 2012, 21:39
Re: Ulovi somova

Post by Toblerone » 03 Mar 2012, 19:13

Image

Toblerone
Piskaralo
Piskaralo
Posts:69
Joined:02 Feb 2012, 21:39

Re: Ulovi somova

Post by Toblerone » 03 Mar 2012, 19:16

Image

Toblerone
Piskaralo
Piskaralo
Posts:69
Joined:02 Feb 2012, 21:39

Re: Ulovi somova

Post by Toblerone » 03 Mar 2012, 19:19

Image

Toblerone
Piskaralo
Piskaralo
Posts:69
Joined:02 Feb 2012, 21:39

Re: Ulovi somova

Post by Toblerone » 03 Mar 2012, 19:22

Image

Toblerone
Piskaralo
Piskaralo
Posts:69
Joined:02 Feb 2012, 21:39

Re: Ulovi somova

Post by Toblerone » 03 Mar 2012, 19:25

Image

Toblerone
Piskaralo
Piskaralo
Posts:69
Joined:02 Feb 2012, 21:39

Re: Ulovi somova

Post by Toblerone » 03 Mar 2012, 19:27

Image

Plut
Guru
Guru
Posts:891
Joined:12 Jan 2012, 17:21
Location:Sisak

Re: Ulovi somova

Post by Plut » 16 Mar 2012, 23:01

Image

Image

Ne baš tako davno jedan od mojih kumova i ja u jednom čamcu i dvočlana ekipica u drugom
smo odlučili provest dan u čamcima loveći isključivo gumama.Tereni su bili raznoliki,a krenuli
smo ujutro prvo od jedne rupe oko 18 m duboke pa čemo redom do mraka.Več ako se dobro siječam
nakon prvog sidrenja kum u propadanju ima trkac,kontrira i borba je u tijeku.Nakon nekog vremena
pokazuje se silueta krasnog soma nakon čega on uzbuđeno uzvikuje kume ja to ne diram rukom.
Ponosno odgovaram da nema brige dok sam ja kraj njega.Nakon što je som već bio popustio,lovim
ga rukom s ispruženim dlanom ravno u usta tako da mu moj palac dolazi ispod čeljusti i uz pomoč
druge ubacujem ga u čamac.Poslije samo par trenutaka on počinje s ritualom kao kad čovijek previše
popije(povrača).I sam začuđen onim što vidim u tom trenutku isti tren vadim fotić koji je uvijek spreman
baš kao i ja i fotkam jer mu iz usta upravo izlazi drugi som.Pomognem mu da ispljune soma kad ide i
hanja(deverika)van i uz nju još hrpa kostiju.Stvarno prizor za zabilježit koji se ne gleda često.

Toblerone
Piskaralo
Piskaralo
Posts:69
Joined:02 Feb 2012, 21:39

Re: Ulovi somova

Post by Toblerone » 18 Mar 2012, 22:55

Da bravo za fotke :) somovi vole da povrate kada se brzo izvuku napolje od nervoze ali i od stanja kad se prebaci u camac kad ozulja stomak i kad ga poterta da povrati...cesto tako se i ozlede i ni posle duge reanimacije ne mogu da otplivaju jer im pukne u stomaku jetra ili se osteti mehur...u zapadnim zemljama se zato ne dozvoljava prebacivanje sa zuljanjem stomaka zbog posledica opstanka u zivotu.... prosle godine mi jedan som u camcu posle ubacivanja povratio flasicu nafazola plasticnu koja mu je valjda slala neke zvukove kroz vodu pored peševa i deverikice ko dlan...ko zna sve ždere on kad krene...Plut ne zameri sto upadam ovako sa tekstom :.D ... ipak lepe fotke svaka cast mhm::

Plut
Guru
Guru
Posts:891
Joined:12 Jan 2012, 17:21
Location:Sisak

Re: Ulovi somova

Post by Plut » 27 Mar 2012, 20:07

Image

Image

Image

Evo jedan današnji,bolje išta nego ništa :D

User avatar
Alas
Moderator
Moderator
Posts:366
Joined:09 Dec 2011, 17:18
Location:----Bosna & Hercegovina----

Re: Ulovi somova

Post by Alas » 15 Apr 2012, 19:01

Kontam danas, zadnji dan pa ce brkonja u zabranu a kisa pada, rijeka Bosna prevelika .I tako odlucim na jezero dodjem dole pripremim stap i izdvojim par varalica kad opet kisa pljusak poceo i grom da gruha okolo reko "neda se usranom do potoka " .Nista odlucim sjesti i sacekati, ribocuvar napravi kafu i tako mi sjedimo pod nadstresnicom ja tapkam nogama nemogu cekat da stane kisa ,sad mi vise nije ni vazno sto pada samo da ne grmi kisno odijelo na meni i cekam jedno dobar sat vremena ,prodje grmljevina i odma skocim u camac pecao sam odprilike 2 sata jer me je ponovo nevrijeme /grmljevina/otjerala sa vode rezultat 3 udarca u kratkom vremenu 2 realizovana jedan nazalost nije .A njega mi najvise zao bio bi to pravi trofej :grin: ..
Image
7 kg
Image
Image
6 kg
Image
Ovo je taj ne realizovani bio je pravo veliki jer nece WMC samo tako da pukne
Image
I na kraju da vidite ko je kriv za sve ovo ,svima bi preporucio ko se bavi ovom tehnikom Uni Cat Wallerholz Big Cat za duboku vodu ....

Post Reply

Return to “Ostalo”