Zimski feeder ribolov - Deverika

Moderator:Masterbih

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:
Zimski feeder ribolov - Deverika

Post by Masterbih » 16 Nov 2016, 21:40

Uhvatio sam vremena da odem 4-4,5h sata odloviti na Feeder tehniku jer je prognoza bila za taj dan solidna.
Najavljeno je ujutro -7C°, ali tokom dana djelimicno suncano sa +5C° sto sam jednostavno morao iskoristiti.
Izabrao sam relativno tesku i napadnutu vodu koja ima veoma nezgodnu konfiguraciju pa sam uz sebe morao ponijeti i saranski marker stap kako bi teren prije samog pocetka ribolova malo izmarkirao.
Na ovoj vodi se svaka greska skupo placa i dosta kolega odlazi kuci bez ijednog griza pa nista nisam smio prepustiti slucaju.
Uveliko mi je olaksao i ribocuvar na samom pocetku te rekao da je teren ispred manje vise ravan i jednolican do naglog prelaza u dubinu koji se nalazi na nekih 45-50m od obale sto sam odmah poceo da trazim.
Za nekih 15-20 minuta sam kratko izmarkirao i vec imao jasniju sliku sta se nalazi ispred mene te kako cu i gdje loviti.
Kombinacija hrane-primame koju sam koristio u ovom ribolovu se sastojala iz:
50% Masterbih Feeder Carp
50% Masterbih Feeder Special
Mjesavinu hrana sam prelio sa vodom u koju sam razmutio oko 10-15ml Masterbih Fruit Amino i oko 20ml Masterbih Molasses tekucine.
Potrosio sam svega 1kg primame, a u nju sam jos dodao jednu manju konzervu kukuruza secerca jer sam kao mamac odlucio koristiti plutajuci Fake Corn (Sweet Corn) koji strasno dobro mirise i deverike ga obozavaju.
Image
Ovi umjetni mamci su prilikom izrade tretirani aminokiselinama sto velike Deverike itekako osjete pa sam isao ciljano na one "king size".
U zadnjih sat vremena ribolova sam povremeno mamce kratko umakao u dip Masterbih Amino Liquid Fruit kako bi se malo istakao na hranilistu i lovio intenzivnije sto se pokazalo odlicno.
Lovio sam na kratki saranski neutralni predvez od 10cm i saranskom udicom Masterbih Curve Shank broj 8.
Iznad udice sam na nekih 1-1,5cm stavio malo olovce da mi se sistem sa dna nebi previse odizao.
Ovim potezom sam omogucio mali slobodni hod sto je kod krupnih Deverika ponekad od velikog znacaja.
Image
Na osnovnom najlonu je bila motirana method hranilica 60g na koju sam lijepio hranu.
Crvrsto sam lijepio hranu jer sam lovio na dubini od nekih 5,5-6 metara, a kod sebe nisam imao Masterbih Special Groundbait Glue koji bi mi omogucio jos vise krupnijih ulova, ali sta da se radi (zaboravio u zurbi ponijeti).
U svakom slucaju i ovako sam zadovoljan jer sam imao odlican i intenzivan ribolov sa preko 30. ulovljenih riba.
Image
Pred kraj mi je u posjet stigao i David te predlozio da se slikamo.
Sjetim se da u autu imam saranski sak u futroli gdje mi stoji podmetac (meredov).
Brzo trknem do auta i u zadnjih pola sata sve ulovljene ribe sacuvam za fotkanje.
Na brzinske fider ribolove ne nosim cuvaricu jer su mi izlasci vremenski jako kratki i trudim se da ne tegljam previse opreme.
Uglavnom kad sve saberem i oduzmem, prezadovoljan sam jer sam u ovih 30-ak riba ulovio sigurno preko 50kg ribe sto je stvarno odlican rezultat.
Image

Bistro!

Post Reply

Return to “Praškasta hrana za fider i dubinac”