Jesenja Feeder kombinacija koja je danas radila

Moderator:Masterbih

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:
Jesenja Feeder kombinacija koja je danas radila

Post by Masterbih » 25 Oct 2015, 20:33

Pravi znalci kazu da je Jesen idealno vrijeme za lov velikih deverika, popularno nazvanih "lopatare", ali isto tako kazu da jos nije vrijeme za kapitalne deverike, tj. da nema onih pravih dok ne krene jak mraz nocu.
Ko zna da li cu tad imati vremena za ribolov? Nisam siguran..
Danas sam ulovio svega 2 sata slobodnog vremena i zelio da ih iskoristim na naj bolji moguci nacin, a zna se i kako..

Image

Posto je vremena malo, odlucio sam se za brzu fider varijantu sa kojom sam imao plan pokusati u veoma kratkom roku prevariti neku krupniju deveriku.
Rijeka je moj prvi izbor, ali ovaj put to nije bilo moguce jer su trenutno vodostaji izuzetno visoki i ribolov je prosto nemoguc pa sam bio primoran posjetiti jednu od sljuncara.
Takodje sa vama zelim podijeliti i dobitnu kombinaciju koja mi je danas dala odlicne rezultate jer sam ciljano isao na krupnu deveriku.

Image

50% Masterbih Feeder Carp
50% Masterbih Feeder Normal

Kolicina koju sam pripremio je bila svega 300g jer sam bio siguran da vise necu potrositi u kratka 2h, a na tih 300g sam jos dodao 1 supenu kasiku Masterbih Powder Additive Vanilla.
Takodje sam dodao i 1 supenu kasiku Masterbih Molasses, a onda dodao vode kako bih nakvasio primamu i spremio je za upotrebu.

Image

Mamce uopste nisam dodavao u primamu, a lovio sam kratkim saranskim sistemom koji je imao manju udicu (br. 8), a iznad svega toga je bila method hranilica.
Kao mamac sam koristio Masterbih Fake Corn (Sweet Corn) i dva crvica u kombinaciji, a sve je bilo nanizano na mali maggot clip.
Nakon par sitnijih komada u primamu dodajem Masterbih Special Groundbait Glue jer je dubina na kojoj lovim oko 4,5m.
Ne zelim sitnije primjerke na udici, hocu kompaktniju i ljepljiviju hranu, a takodje mi je cilj da moja hranilica sa sistem dodje do dna (citava) ne toliko rasturena prilikom tonjenja u gornjim slojevima.

Image

Ovo je bio pravi okidac na vec spremljen eksploziv i samo nakon par zabacaja krenule su se javljati krupnije jedinke, a mojoj sreci nema kraja..
Vremena za slikanje je bilo jako malo.
Ustvari, malo ga je bilo i za ribolov, a kamoli za slikanje.
Ipak, nisam mogao izdrzati da ne ovekovjecim ovaj ribolov sa makar jednom fotkom iako je to bilo improvizovano jer sam telefon morao nekako postaviti na kantu u odgovarajucoj visini.
Sad mi nije zao izgubljenog vremena na ovu radnju jer imate pred vama sliku koja vam makar malo docarava situaciju i prikazuje kakve sam ribe vadio jednu za drugom.

Image

Cuvaricu i meredov nisam ni nosio jer sam imao jako malo vremena na raspolaganju, odmah sam ribe oslobadjajo sa udice i pustao nazad.
Sve sto je lijepo, kratko i traje, ali sta da se radi..
Drage kolege, probajte i vi ovu kombinaciju u narednim Jesenjim danima, siguran sam kako cete biti prezadovoljni sa ulovom krupnih deverika.
A mogu tek zamisliti rezultate kad krenu prvi mrazevi..
Bistro!

Post Reply

Return to “Praškasta hrana za fider i dubinac”