Anaconda sensibile touchIII 4lb

Sve o štapovima i rolnama..

Moderator:Masterbih

User avatar
GogoRush
Guru
Guru
Posts:804
Joined:15 Jan 2012, 19:05
Location:Zagreb, HR
Re: Anaconda sensibile touchIII 4lb

Post by GogoRush » 14 Nov 2012, 14:04

Tomo, sa tako jakim štapovima ili spod štapovima nećeš ništa više dobiti nego ćeš još izgubiti. Izgubit ćeš onaj lijepi osjet kod drila ribe i mekoću ublažavanja udaraca ribe. Kod većine slućajeva sa tvrdim štapovima se cijepaju usta i gubi riba.
Ja sam lovio sa Fox štapovima 3,0 lb i olovom od 80 ili 90gr. i daleko je išlo, ali ako sam povećao gramažu na 100gr odmah sam osjetio na štapu, lakše se savijao i moram priznati javljo se strah da nebi pukao. Kasnije sam nabavio drugu garnituru štapova i jaču Shimano 3,5 lb, koji su malo i tvrđi te njih opteretim sa olovom od 100 gr. Sada bacam nešto malo dalje i ništa više, malo je tvrđi dril i nije mi onako lijep, treba se naviknuti.
Kod bacanja je bitna tehnika bacanja i hrabrost. Na vodi sam vidio dosta ribića koji postižu velike daljine sa 3,5 lb, a štap fijuće kod bacanja da sve odjekuje.
O Anacondi štapovima neznam ništa, ali ja koristim za spod Greys Distance Spod 12* 6" (3,80) i sa njima sam jako zadovoljan. Lijepo rade (vibriraju) i nisu kruti. Služe mi za raketu i marker.

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Anaconda sensibile touchIII 4lb

Post by Limar » 14 Nov 2012, 14:15

Kad budete videli stap negde sve ce vam biti jasno,stap nema veze sa motkom momci,spod stap 4.5 i ovaj lovni nebo i zemlja razlika :D
koliko sam samo puta pozeleo takav stap na Pavlovcima,leleee....riba najbolje grize na 150 pa nadalje i to bez hranjenja!
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Anaconda sensibile touchIII 4lb

Post by Linear » 14 Nov 2012, 14:24

Limar wrote: koliko sam samo puta pozeleo takav stap na Pavlovcima,leleee....riba najbolje grize na 150 pa nadalje i to bez hranjenja!
Ista prica je i na Zajarkima da ako ne bacas 150 + nemas sta da trazis, pa odu tako tamo momci koje poznajem i useru se od pecanja na 50ak do 80 metara od obale.

Upravo iz ovog razloga sam i pitao Tomu gdje mu to treba da peca toliko daleko i pitam sve one koji misle stvarno da ce ribu uhvatiti ako dokuce tu daljinu jel misle da riba nikako ne mice sa jednog mjesta pogotovo na komercijalama?

Za mene je ta prica, da riba grize samo na tim "magicnim mjestima" udaljenim preko 150 m, ubleha ili predrasuda, kako god, i to malo zesca.
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

User avatar
GogoRush
Guru
Guru
Posts:804
Joined:15 Jan 2012, 19:05
Location:Zagreb, HR

Re: Anaconda sensibile touchIII 4lb

Post by GogoRush » 14 Nov 2012, 15:14

Na Zajarkima je stvarno drugaćije i imaš raznih pozicija. Najviše su zauzete pozicije oko otoka i sa jedne i sa druge strane. Udice se bacaju točno uz otok a to je otprilike oko 130m. Ima tu još i daljih mjesta oko 140 do 150m. Malo dalje kad se ide prema mjestu kojeg zovu Gajnice ima i bližih od 80 pa do 130m. Sve u svemu najdalja mjesta su od otoka lijevo kad se gleda sa nasipa.
Kao što vidiš, Linear treba se samo raspitati ili dogovoriti sa nekim članom i on ti sačuva mjesto ili te uputi na neko drugo i posavjetuje te koja je daljina, gdje su hupseri itd. Svi koji su do sada bili otišli su sa lijepim uspomenama i dobrim provodom.

User avatar
tomoZG
ViP
ViP
Posts:681
Joined:12 Jan 2012, 17:44
Location:Croatia-Zagreb

Re: Anaconda sensibile touchIII 4lb

Post by tomoZG » 14 Nov 2012, 17:57

Linear wrote:
Limar wrote: koliko sam samo puta pozeleo takav stap na Pavlovcima,leleee....riba najbolje grize na 150 pa nadalje i to bez hranjenja!
Ista prica je i na Zajarkima da ako ne bacas 150 + nemas sta da trazis, pa odu tako tamo momci koje poznajem i useru se od pecanja na 50ak do 80 metara od obale.

Upravo iz ovog razloga sam i pitao Tomu gdje mu to treba da peca toliko daleko i pitam sve one koji misle stvarno da ce ribu uhvatiti ako dokuce tu daljinu jel misle da riba nikako ne mice sa jednog mjesta pogotovo na komercijalama?

Za mene je ta prica, da riba grize samo na tim "magicnim mjestima" udaljenim preko 150 m, ubleha ili predrasuda, kako god, i to malo zesca.
Ne lovim na komercijalama tipa Zajarki lovim na Siromaji(izuzetno teškoj vodi sa malom količinom kapitalne ribe) i skoro svi moji ulovi ovogodišnji su objavljeni u testnoj ili nekoj drugoj ovdje rubrici.Pošto provodim poprilično vremena na vodi primjećijem i gdje se riba najviše javlja i zadržava i upravo su to mjesta na nekih 150,160m jer tamo nitko ne lovi i valjda riba tamo ima mir.Trenutno lovim sa chub vantage 13, 3,5 koji je jako mekan ali predivan u drilu i daljine koje s njim postižem su 120-130m(kad mu vadim mast).Trenutno sa raketom(sportex) mogu dobacit puno dalje nego sa lovnim ,a i volio bi imat jedan komplet za daljinu da i ja dohvatim ta" magična mjesta" grk:: B:(
Image

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Anaconda sensibile touchIII 4lb

Post by Limar » 14 Nov 2012, 18:02

Na Pavlovcima je od pamtiveka drmalo samo sto dalje,neznam zasto al deluje...jezero je imace siroko oko 600m :D e tu dolaze odredjeni do izrazaja!
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

Post Reply

Return to “Štapovi i rolne”