Štapovi za daleke izbačaje

Sve o štapovima i rolnama..

Moderator:Masterbih

User avatar
GRGA RI
ViP
ViP
Posts:565
Joined:12 Jan 2012, 20:33
Location:HR RIJEKA
Re: Štapovi za daleke izbačaje

Post by GRGA RI » 30 Apr 2013, 08:24

I mene muči sličan problem. Na zadnjem takmičenju sam slomio kod zabačaja Byron mammoth specimen 3,90 3,5lbs.
Pukao je malo iznad trna. Olovo je bilo 120g, i ovo mi je drugi takav slučaj.
Štap je bio star koju godinu i sada je prošlost.
Osobno volim malo tvrđe štapove (3.9m) i sad mi ide ona velika muka - što uzeti.
Skupi štapovi mi nisu napeti jer baš i nisam previše pažljiv i imam iza sebe pristojnu kolekciju puknutih blankova.
Odvojit ću 150 e za štap, a u tom rangu mi savjetuju Sportex Competition Carp, Shimano Speedmaster Specimen ili Shimano Beastmaster AX.
Ima ljudi koji bi kupili polovan štap, ali se ne znam što je taj štap sve prošao, tako da bi rađe novi.
Još bi bilo super probati zabaciti štap prije kupovine, ali to je često samo želja.
Molim prijedloge i iskustva... c:c

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Štapovi za daleke izbačaje

Post by Masterbih » 30 Apr 2013, 10:13

U takvoj situaciji bi ti ja savjetovao skroz kontra predlog, a sigurno se neces pozaliti.
Budimo realni, za 150€ se tesko moze dobiti markiran (sminka) i kvalitetan stap jer su to pretezno nabudzene cijene zbog imena.
U sustini stap u vrijednosti 50€ samo zbog branda dobije 100€ i na kraju bude 150.
Drugacija je prica sa nesto skupljim stapovima jer oni i vrijede, tj. svojim kvalitetom opravdavaju cifru.
Tvrd stap i nemora biti bacacki, Century FMA uopste nije motka obicna kako ga predstavljaju ljudi koji nikad nisu vidjeli taj stap uzivo, a kamol zabacili s njim.
Dosta ljudi si daje za pravo da nesto komentarise i pise na osnovu onoga sto procita na drugim forumima, sto je opet napisao neko ko nije imao dodira sa tim stapovima i tako dobijamo jedan zacarani krug i netacne informacije o nekom proizvodu koji je mozda super, ali nam je predstavljen u crnom sto zbog neznanja, ali i zbog nekih drugih uticaja trgovaca kojima je cilj da se nesto oblati jer oni taj proizvod ne prodaju.
Vecina pokretaca tih nebuloznih postova je upravo povezana sa trgovicma i iza svih nebuloza stoje upravo oni "trgovci" jer daju instrukcije kako da se zapocne sa zacaranim krugom.
Meni je bio sok da po nekim nasim forumima citam budalastine u vezi marke Century, sokirao sam se koliko ljudi nisu informisani i upijaju kao spuzva dezinformacije od trovaca.
Za FMA pricaju da je motka, o boze moj dragi [ajajaj]
Niko do sad nije nigdje "realno" i TACNO napisao kakav je to stap, sto jasno govori da ga niko od internet sarandzija i nema, odnosno od ljudi koji pisu na forumima ili nekome nije u interesu da se zna prava stvarnost!
Medjutim upravo taj Century FMA je najbolji stap na svijetu sto se tice bacanja, da dobro ste procitali "najbolji" jer drzi svjetske rekorde u daljini izbacaja u svim gramazama i to dugi niz godina unazad!
Takvi stapovi su odradjeni posebnom tehnologijom jer ako je previse krut on i nemoze izbaciti daljinu.
Mora sve biti uskladjeno, ali i da lezi ribolovcu, jer nemozete samo kupiti stap i ocekivati neke velike daljine.
Morate pronaci stap koji vama lezi po svim karakteristikama i vasoj tehnici bacanja.
Takodje uopsteno, tehnika i sposobnost bacaca je presudna u ovom slucaju jer nije sve do stapa, ali da ne zalazimo u off.

Moj predlog bi bio da probas Cormoran Pro Carp AKX stap.
Jeftin stap, a vrlo dobro znam od kakvih se blankova radi i kakve je kvalitete za te mizerne pare.
Jednostavno za te novce neces moci naci bolje sigurno, njegovi blankovi su na mnogo skupljim modelima Daiwe, ali to nesmijem da kazem kojima. krezi::
Ovi traktori od stapova su nepoderivi, a ne kostaju mnogo, na druzenju ces vidjeti kod naseg kolege uzivo, a mozes i probati odma.
Par puta mi je kolega pricao kako na Zajarkima postoji lik koji iz zezancije sa ovim stapovima baca 180+ metara.
Mislim da je to za cijenu ovih stapova i vise nego super, a sad je izbor na tebi da probas i izaberes nesto.
Nadam se da ce jos neko od kolega da dadne neki predlog.

Napominjem da je ovo odgovor na upit, a ne moje uopsteno misljenje jer se trudim da pomognem kolegi da za sto manje novca izvuce ono najbolje sto se da izvuci.

User avatar
tomoZG
ViP
ViP
Posts:681
Joined:12 Jan 2012, 17:44
Location:Croatia-Zagreb

Re: Štapovi za daleke izbačaje

Post by tomoZG » 30 Apr 2013, 11:40

Teško je imat i ovce i novce,da imam novce nebi se uopće dvojio Century bi bio moj prvi i jedini izbor(nažalost nemam novce)
Ove god sam promjenio štapove prešavši sa 3,5lb na malo mekše od 3lb veći sam ljubitelj mekših štapova čak i ovi od 3,5lb chub vantage koje sam imo su bili fantazija mekani.Sad sam uzeo neku nazovimo srednju klasu Anaconda sensibile touch 13ft,3lb mogu reć da sam oduševljen štapom.sa izuzetnom lakoćom i bez ikakvog napora baca 80 gr olovo 100m,pod ribom fantazija,estetika meni preljepi.Volio bi jedan set bacačkih štapova i vjerovatno ću ga kroz neko vrijeme nabavit al to bi isto bili Anaconda sensibile touch 13ft ,4lb za cijenu od 200€ po kojoj se mogu nabavit mislim da je to dobra investicija ako su dobri kao ovi od 3lb koje imam to je to.Osobno ih nisam isprobavao ove od 4lb ali kolega s kojim lovim ih je probao na sajmu u Austriji jer sam mu skreno pozornost na njih da ih proba i kaže da jako lijepo odrađuju da nisu toliko tvrdi s obzirom da su 4lb
Image

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Štapovi za daleke izbačaje

Post by Masterbih » 30 Apr 2013, 12:11

Evo Tomo je naveo jos jednu lijepu i provjerenu kombinaciju.
Zasto da ne, probati, boze moj.
I ja sam cuo par pohvala za anaconda stapove, ali ih nemam nit sam imao prilike da ih probam, ali evo Tomo ih ima i lijepo je opisao stanje.
Sve treba probati, moze se tu pronaci sigurno dobrih stvari. :Dtt

User avatar
frle
Ribolovac
Ribolovac
Posts:188
Joined:14 Jan 2012, 12:14
Location:Varaždin, Hrvatska

Re: Štapovi za daleke izbačaje

Post by frle » 30 Apr 2013, 12:17

Nedavno sam probao bacati s Greys x-flight plus 13 3,5 lb.Olovo je bilo 130 grama a najlon Daiwa infinity duo 0.27 mm.
Iako sam prosječan bacač olovo je letjelo ne nekih 125 do 130 m (realna daljina).
Mislim da bi u rukama iskusnog bacača letjelo jaaaaako daleko.
Nakon century FS-a ovo mi je najbolji bacački štap koji sam isprobao.
Neznam jedino kako se ponaša pod ribom.Cijena koliko sam vidio na netu oko 140 funti vani,kod nas ne znam.

Od ovoga što su ti preporučili GRGA, ja bih uzeo Shimano Speedmaster.Za njega sam čuo samo riječi pohvale ai bacao sam s Speedmasterom 13 3lb long range i do 120 m bez problema.




piv::

User avatar
tomoZG
ViP
ViP
Posts:681
Joined:12 Jan 2012, 17:44
Location:Croatia-Zagreb

Re: Štapovi za daleke izbačaje

Post by tomoZG » 30 Apr 2013, 16:18

Od ovoga što su ti preporučili GRGA, ja bih uzeo Shimano Speedmaster.Za njega sam čuo samo riječi pohvale ai bacao sam s Speedmasterom 13 3lb long range i do 120 m bez problema.




piv::[/quote]
Da Frle speedmaster je dobar bacački štap za te novce koliko košta može se dobro s njim potegnut ali imao sam ga priliku puno puta vidjeti u akciji pod ribom jer ga je kolega imao i dosta je tvrd ima samo vršnu akciju i dosta ribe se na njemu gubi pogotovo ako je riba manja govorim o 13 3,5lb za ovog od 3lb neznam
Image

User avatar
GRGA RI
ViP
ViP
Posts:565
Joined:12 Jan 2012, 20:33
Location:HR RIJEKA

Re: Štapovi za daleke izbačaje

Post by GRGA RI » 30 Apr 2013, 16:31

Hvala, kolege. Sve stoji što ste naveli.
Ne žuri mi se, imam rezervu, a treći će doći kada malo bolje pogledam stvari.
[superr] :Dtt

User avatar
GogoRush
Guru
Guru
Posts:804
Joined:15 Jan 2012, 19:05
Location:Zagreb, HR

Re: Štapovi za daleke izbačaje

Post by GogoRush » 30 Apr 2013, 18:07

Već tri godine imam Shimano Speedmaster (13 3,5lb) i jako sam zadovoljan. Njih sam kupio na preporuku Pere Bašića, lovio je za reprezentaciju, a kasnije je bio kao savjetnik, trener i ekonom (ne znam više šta nije bio). Kupio sam ih u "Škorpionu" i jedan je koštao onda 1300kn. Sada bi trebala biti godišnjica tog dućana i onda sva roba ima popust 20% (vidi na njihovoj stranici škorpion DNC). Oni su inaće uvoznici sve od Shimana.
Dosta dugo sam lovio sa štapovima Fox Carp Master 13 3,0lb i oni su mi bili odlični jer sam osjetio svaki iole mali otpor ribe koji je sa lakoćom ublažavao. Olovo je bilo 80gr. Kasnije sam odlučio da uzmem malo jače štapove (13 3,5lb) te sam sa dosta ribiča razgovarao i praktično je na kraju zadnju riječ Pero sa svojom pričom o njima odlučio. Na njih stavljam olovo od 100gr (može se i više) jer sam slobodniji pri zabacivanju. Inaće ne volim kad mi jako vibrira ili se savija štap pod težinom olova. Daleko bacanje preko 100-140m ili još više zavisi od samog ribolovca, njegove hrabrosti, tehnike i izbačaja. Malo je tvrđi nego predhodni ali isto lijepo rade pod ribom.

User avatar
Delboy
Guru
Guru
Posts:782
Joined:12 Jan 2012, 17:18
Location:Sarajevo

Štapovi za daleke izbačaje

Post by Delboy » 01 May 2013, 03:51

Imao Free Spirite 2,75lb, i sa olovom 90 grama se nisam plasio frljukati, bilo je finih izbacaja po Pelagicevu... Po preporuci prijatelja Brace kupio Daiwa Emblem 13, 3,75 i sad slobodno bacam skoljku od fiće gdje god... Toplo toplo bi preporucio ove Embleme.... Motka za 10... Ako mislis uloziti neke pare onda uzmi ovo i miran si.... Extra stap kako za bacanje tako i za igru sa ribom pod stapom...,

User avatar
frle
Ribolovac
Ribolovac
Posts:188
Joined:14 Jan 2012, 12:14
Location:Varaždin, Hrvatska

Re: Štapovi za daleke izbačaje

Post by frle » 02 May 2013, 13:11

tomoZG wrote: Da Frle speedmaster je dobar bacački štap za te novce koliko košta može se dobro s njim potegnut ali imao sam ga priliku puno puta vidjeti u akciji pod ribom jer ga je kolega imao i dosta je tvrd ima samo vršnu akciju i dosta ribe se na njemu gubi pogotovo ako je riba manja govorim o 13 3,5lb za ovog od 3lb neznam
Istina Tomo, samo što još do sad nisam čuo za bacački štap koji je poluparabolik odnosno fulparabolik.
Uglavnom se pod ribom piga samo vršni dio štapa.Zato se koristi mekša desna odnosno lijeva ruka i kočnica na roli.
Znači govorim o bacačkom štapu.

Evo, na ovom videu se vidi kako tip drila ribu s bacačkim štapom


Post Reply

Return to “Štapovi i rolne”