Saranski stap za pocetnika?

Sve o štapovima i rolnama..

Moderator:Masterbih

Carp lover
Napredan clan
Napredan clan
Posts:38
Joined:10 Nov 2012, 21:22
Location:BiH,Zenica
Re: Saranski stap za pocetnika?

Post by Carp lover » 01 Dec 2012, 09:30

bil ti prodao dva komada ?
C&R

Sanadac5
Guru
Guru
Posts:813
Joined:12 Jan 2012, 19:43

Re: Saranski stap za pocetnika?

Post by Sanadac5 » 01 Dec 2012, 15:47

Carp lover wrote:Da li se neko susretao ili cuo nesto o stapu Ron Thompson C14 12ft 3lb (neznam dali ima 3.25lb ueo bih mozda taj,ali prvo da cujem vase savjete)
Za pocetnike bi ti preporucio (ako nadjes ih,cena im je prikladna .) Ron Thomson Panther 13ft T/C 13lb ,jako dobri kako pod ribom tako i za daleke izbacaje ,ja posedujem 4kom. i prezadovoljan, ihii:: Zavisi od tebe za sta si spreman da uzmes .. Di::

User avatar
RED DRAGON
Keder
Keder
Posts:23
Joined:30 Nov 2012, 11:27

Re: Saranski stap za pocetnika?

Post by RED DRAGON » 02 Dec 2012, 10:59

Carp lover wrote:bil ti prodao dva komada ?
Nebi pajdo,ti štapovi su upravo ono što meni treba!I kvalitetom i performansama!! p::

User avatar
Fly and Carp Fishing
Ribarcina
Ribarcina
Posts:381
Joined:12 Jan 2012, 23:16
Location:Sarajevo, BiH

Re: Saranski stap za pocetnika?

Post by Fly and Carp Fishing » 04 Dec 2012, 23:35

Pozdrav druze. Sto se tice stapova Fox worrior oni su ti odlicni. Vecina sarandzija je pocela upravo sa ovim stapovima i znaju o cemu je rijec. U sarajevu se ovi stapovi mogu naci za oko 55€. U prodavnicama oko Tuzle vjerovatno i jeftinije. Za te pare fakat nemozes bolje stapove naci. Neznam sad gdje zivis jbg. Opet ako mozes naci stapove Ron Thompson Custom Carp takodzer bi ti njih preporucio. Malo je starija serija stapova, al vjerujem ponajbolja. Ja ih koristim vec duze od 2 god i prezadovoljan sam njima. nemislim ih jos mjenjati. To je vjerovatno bila neka luda serija stapova. I oni su dosta jeftini posebno sad jer su stariji stapovi. U Sarajevu kostaju oko 60-65 €. Opet kazem za ove pare tesko mozes naci bolje stapove. Potrazi ih po internetu i pogledaj. Lijepo izgledaju, tanki, lagani, a pofinog dometa. Ja bacao 120 gr olovo sto bi reci katilslim zamahom, ma ni kvrcnuli nijednom nisu.

Pozdrav i Bistro...
Image

Dođe ponekad vrijeme kad pametan zaćuti, glup progovori, a fukara se obogati.

Ivo Andrić

User avatar
rocko
Ribolovac
Ribolovac
Posts:151
Joined:12 Jan 2012, 03:45
Location:Austria

Re: Saranski stap za pocetnika?

Post by rocko » 05 Dec 2012, 02:18

Sve zavisi koliko taj pocetnik moze izdvojiti para za set stapova, a tek onda se moze polemisati?

User avatar
Fly and Carp Fishing
Ribarcina
Ribarcina
Posts:381
Joined:12 Jan 2012, 23:16
Location:Sarajevo, BiH

Re: Saranski stap za pocetnika?

Post by Fly and Carp Fishing » 05 Dec 2012, 11:36

rocko wrote:Sve zavisi koliko taj pocetnik moze izdvojiti para za set stapova, a tek onda se moze polemisati?
To svakako stoji druze, i ja uvjek stojim iza toga. Mene je samo zacudilo da se jos uvjek niko nije javio onom pricom "bolje ti je ustediti pa uzeti Greys-ove, kojekakve Daiwine, free Spirits-e itd stapove nego te neke pa opet mjenjaj". A taj neko nekonta da za takve stapove ljudi bi morali stediti po par godina, a dok ne ustedi gledati kako drugi pecaju. Hehehhe...
Ja sto sam spomenuo je to da za manje para nemoze naci bolje stapove. Budimo realni, za 30-50€ moze naci kojekakve stapove, al hajde garantuj da ce ti stapovi izvuci zeljenu daljinu sa 80, 90, 100 gr. olova + PVA.

Bila je jednom slicna tema na jednom forumu gdje covjek kaze ja sam student i nisu mi bas neka primanja, al bih volio uzeti saransku opremu i poceti loviti ozbiljnije. Uzimao bih opremu od svoje stipendije podpomognute platom od starog i kupovao dio po dio opreme. Dosad je lovio kojekakvim teleskopskim stapovima. Na to mu se javlja lik i kaze strpi se malo i ustedi pa kupi cini mi se Greysove stapove, koji ce ti dugo trajati. Opet kazem covjek student i kupuje opremu od stipendije (150-200 km). Koliko bi mu onda trebalo da skupi za te stapove. Huhhhh...
piv:: piv::
Image

Dođe ponekad vrijeme kad pametan zaćuti, glup progovori, a fukara se obogati.

Ivo Andrić

Carp lover
Napredan clan
Napredan clan
Posts:38
Joined:10 Nov 2012, 21:22
Location:BiH,Zenica

Re: Saranski stap za pocetnika?

Post by Carp lover » 05 Dec 2012, 15:08

Hvala na savjetima i preporukama.Slicno je i samnom al jos nisam student,jos uvijek idem u srednju skolu mhm:: ,medjutim moj izbor je pao na Daiwa black widow :)
C&R

User avatar
Daiwa
ViP
ViP
Posts:663
Joined:04 Feb 2012, 17:49
Location:Cekrcici kod Puracica

Re: Saranski stap za pocetnika?

Post by Daiwa » 05 Dec 2012, 15:52

Carp lover wrote:Hvala na savjetima i preporukama.Slicno je i samnom al jos nisam student,jos uvijek idem u srednju skolu mhm:: ,medjutim moj izbor je pao na Daiwa black widow :)
Dobar izbor 2::u

User avatar
dare5700
Ribolovac
Ribolovac
Posts:133
Joined:14 Jan 2012, 19:39
Location:Beograd/Rakovica

Re: Saranski stap za pocetnika?

Post by dare5700 » 06 Dec 2012, 01:05

Pokusaj druze i sa Spro Royality 13f 3.5lb, za 120e-130e sva tri. 100gr olovo bacaju 100m bez problema, a sa pva 80m. Nisu neke velike pare , prelep stap, shodno ceni, kvalitet ekstra. Inije za cudo poznato da su nekome do sada pucali, ili da su sprovodnici losi, itd. svojevremeno probano i provereno.Na ribi stap, pravi parabolik, a opet nije glindza.

User avatar
RED DRAGON
Keder
Keder
Posts:23
Joined:30 Nov 2012, 11:27

Re: Saranski stap za pocetnika?

Post by RED DRAGON » 06 Dec 2012, 07:33

dare5700 wrote:Pokusaj druze i sa Spro Royality 13f 3.5lb, za 120e-130e sva tri. 100gr olovo bacaju 100m bez problema, a sa pva 80m. Nisu neke velike pare , prelep stap, shodno ceni, kvalitet ekstra. Inije za cudo poznato da su nekome do sada pucali, ili da su sprovodnici losi, itd. svojevremeno probano i provereno.Na ribi stap, pravi parabolik, a opet nije glindza.
Odlični štapovi,pogotovo oni u manjoj libraži!Lovio sam par god. s njima i stvarno sam ostao iznenađen izgledom i kvalitetom! 2::u

Post Reply

Return to “Štapovi i rolne”