Pomeranje karike na stapu

Sve o štapovima i rolnama..

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
bdelitee
Ribarcina
Ribarcina
Posts:350
Joined:12 Jan 2012, 18:33
Location:Beograd-Krnjaca
Contact:
Pomeranje karike na stapu

Post by bdelitee » 29 Jan 2013, 14:42

Imam u planu da na mojim stapovima promenim prvu kariku (50mm) i da pomerim nosac za masinicu 10cm prema vrhu i na taj nacin produzim drsku.
E sad pitanje da li je to izvodljivo (sto se tice pomeranje masinice) i ako jeste da li cu znatno pokvariti ravnotezu ili mozda na neki nacin oslabiti sam blank stapa?
Nisi izgubio kad te pobede,vec kad odustanes

User avatar
LunaTic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:427
Joined:12 Jan 2012, 17:16
Location:Virovitica, Hrvatska

Re: Pomeranje karike na stapu

Post by LunaTic » 29 Jan 2013, 15:13

bdelitee wrote:imam u planu da na mojim stapovima promenim prvu kariki (50)i da pomerim nosac za masinicu 10cm prema vrhu i na taj nacin produzim drsku, E sad pitanje da li je to izvodljivo (sto se tice pomeranje masinice) i ako jeste da li cu znatno pokvariti ravnotezu ili mozda na neki nacin oslabiti sam blank.

Naravno da je moguće.. ako imate dobrog majstora ne morate se brinuti... na mojim Foxovima 13ft, 3lb je blackbeast (tester) izbacio jednu vodilicu i promijenio raspored, te je štap samim time postao brži (mislim da se prije umiri vrh kod izbačaja), a pod ribom su fantazija, estetski napravljeno vrhunski :.D

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Pomeranje karike na stapu

Post by Linear » 29 Jan 2013, 15:40

bdelitee wrote:imam u planu da na mojim stapovima promenim prvu kariki (50)i da pomerim nosac za masinicu 10cm prema vrhu i na taj nacin produzim drsku, E sad pitanje da li je to izvodljivo (sto se tice pomeranje masinice) i ako jeste da li cu znatno pokvariti ravnotezu ili mozda na neki nacin oslabiti sam blank.
Kolega morat ces mjenjati sve karike odnosno pomjerati ih prema vrhu stapa i naci onu vrsnu kariku veceg promjera nego je ova postojeca.

Ako sam Te dobro razumio, sa ovim mjenjanjem prve karike i postavljanjem 50ce Ti pokusavas dobiti na daljini izbacaja?!

A to po meni neces moci mjenjanjem samo prve karike. Moraju sve karike biti uskladjene bas kao na stapovima koji posjeduju prvu kariku 50mm.
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Pomeranje karike na stapu

Post by Masterbih » 29 Jan 2013, 20:13

Moras nam dodatno reci i razlog tog pomjeranja, da li zbog daljine izbacaja, zbog medicinskih razloga ili jednostavno imas duge ruke krezi::
bdelitee wrote:Imam u planu da na mojim stapovima promenim prvu kariku (50mm) i da pomerim nosac za masinicu 10cm prema vrhu i na taj nacin produzim drsku.
E sad pitanje da li je to izvodljivo (sto se tice pomeranje masinice) i ako jeste da li cu znatno pokvariti ravnotezu ili mozda na neki nacin oslabiti sam blank stapa?

User avatar
bdelitee
Ribarcina
Ribarcina
Posts:350
Joined:12 Jan 2012, 18:33
Location:Beograd-Krnjaca
Contact:

Re: Pomeranje karike na stapu

Post by bdelitee » 29 Jan 2013, 22:24

Znam da moram izmeniti i ostale karike, to nisam spomenuo posto se to podrazumeva.Probao sam stapove sa izmenjenim karikama to jest prva je 50 i mnogo bolje se zabacuje.Pravo pitanje se odnosi na pomeranje masinice za 10cm prema vrhu samim tim produzio bi drsku.

od Masterbih

Moras nam dodatno reci i razlog tog pomjeranja, da li zbog daljine izbacaja, zbog medicinskih razloga ili jednostavno imas duge ruke

Zbog izbacaja (tako mi je lakse)a mozda i zbog medecinskih posto imam neki bol u desnom ramenu.probao sam sa inprovizovanim produzetkom i nije lose e sad bi hteo da to ima i estetski izgled.A opet nebi da poremetim ili oslabim bilo sta na blanku.
Stapovi su odlicni i daleko se zabacuje sa njima(gledao sam 150-170m samo sa olovom)ali ja ne vise od 120m .E zato ako bi sa svim tim korekcijama dobio 15-25m i sa mojom tehnikom koja je takva kakva je znacilo bi mi, posto ne planiram da menjam stapove.
Nisi izgubio kad te pobede,vec kad odustanes

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Pomeranje karike na stapu

Post by Masterbih » 29 Jan 2013, 23:09

Imaj na umu da prosirenjem (mijenjanjem) svih karika dodatno automatski mjenjas i samu strukturu stapa jer ko zna o kakvom se stapu radi i kako su odradjeni segmenti.
Ako je nesto poput stapa C2 od Century, tu bi se samo napravilo sranje jer bi se rola primakela tacki koja je zaduzena za izbacaj, tj. tacku u kojoj stap ima tvrdocu u odredjenom segmentu.
Svakako da ce takva izmjena karika poboljsati prolaz najlona itd.. ali racunaj na to da ce i izmjeniti balans i tezinu stapu pa trebas obratiti paznju na drsku i uteg.

Post Reply

Return to “Štapovi i rolne”