Trn

Sve o štapovima i rolnama..

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
GRGA RI
ViP
ViP
Posts:565
Joined:12 Jan 2012, 20:33
Location:HR RIJEKA
Trn

Post by GRGA RI » 31 Jul 2013, 20:56

Pozdrav ekipa!
Imam jedno pitanje...
Volim imati tri ista štapa na rod podu.
Te iste štapove spremam u torbu i sljedeći ribolov ne znam točno koji donji dio pripada gornjem.
Odnosno, predpostavljam da bi gornje i donje sekcije trebali biti iste, pa ne bi trebalo biti problema ako ih izmjmješamo.
Opet, uvjerio sam se da na "trnu" razmak do gornje sekcije štapa nije isti na svima.
Razlika je u nekoliko mm, pa me to malo brine. Stručne informacije nemam, pa eto i pitanje...
Da li uvijek na ribolovu slažete štapove onako kako ste ih i kupili, ili na to ne obraćate pozornost i vadite ih iz torbi onako kako vam su došli pod ruku?
Da li je moguće da štap pukne ako je zamjenjen gornji i donji dio? Naravno pod uvijetom da smo provjerili trn.
c:c

User avatar
dedoš
ViP
ViP
Posts:627
Joined:12 Jan 2012, 17:11
Location:Hrvatska, Slavonija

Re: Trn

Post by dedoš » 01 Aug 2013, 04:34

Pozdrav grga,
ja uvijek spremam onakav komplet kako sam ih kupio. Za tu razliku znam, zato to i radim. Moguće da si spoio kontra djelove, da trn nije dovoljno dobro sijeo (nije prijegao onako kako legne u svoj) i možda je zato pukao.
A možda je samo stvar u trnu. Žalosno je kad se mora pisati o ovakim stvarima ali.... Imao sam slična iskustva, pa znam kako je.
Pozdrav.
Bog je svakom po rođenju odredio broj dana koliko će živjeti, u to jedino ne ulaze dani provedeni u ribolovu.

User avatar
Andjelko
Guru
Guru
Posts:932
Joined:12 Jan 2012, 18:23
Location:Brcko Bosna I Hercegovina

Re: Trn

Post by Andjelko » 01 Aug 2013, 08:59

ja sam stare stapove svedno mi bilo dok nije prasnuo i tako sa kolegama i majstorima s kojima sam dobar i oni mi kazu da se ne mjenja,et ovi jedni stapovi mi stalno na vodi i vec 8godina su kao novi,kad mi trn teze skidanje namazem s svecom onom bijelom al ne puno jer sam spada onda,u toj sveci parafina pa moze

User avatar
sleona
Ribolovac
Ribolovac
Posts:110
Joined:13 Jan 2012, 12:43
Location:zrenjanin

Re: Trn

Post by sleona » 01 Aug 2013, 09:47

Svaki stap ima svoju futrolu i nemogu da ih pomesam!A i kad se pakujem uvek jedan po jedan vadim iz vode,tako da dok prvi nije spakovan drugi i treci stap su jos zabaceni i nema greske! [zvizzu]
Image

User avatar
carpier
ViP
ViP
Posts:628
Joined:13 Jan 2012, 11:10
Location:Murska Sobota, Slovenija

Re: Trn

Post by carpier » 01 Aug 2013, 10:09

sleona wrote:Svaki stap ima svoju futrolu i nemogu da ih pomesam!A i kad se pakujem u[youtube][/youtube]vek jedan po jedan vadim iz vode,tako da dok prvi nije spakovan drugi i treci stap su jos zabaceni i nema greske! [zvizzu]
Ja radim isto. Jedan po jedan u vodu i tako iz vode. Kad počinjem sa pecanjem štapovi su prvi u vodi, a kad završim sa pecanjem idu van na kraju...I kad ih čistim, kad stavljam novi najlon ili bilo šta uvijek jedan po jedan, tako da su još uvijek tako kako sam ih kupio. Bistro :.D
I was born a carp angler and I‘ll die a carp angler.

User avatar
crniigor
Ribarcina
Ribarcina
Posts:359
Joined:12 Jan 2012, 16:56
Location:Postojna, Slovenija

Re: Trn

Post by crniigor » 01 Aug 2013, 10:20

Kao što je kolega sleona rekao, i ja vadim štap jedan po jedan i tako ih pakujem u torbu, nema šanse da ih zamenim. Od kako sam ih kupio tako ih i slažem.
A što se se tiče pucanja kod zamene gornje i donje sekcije, to je jako moguće, iako se nama čini da je sve taman i da lepo sedne jedno u drugo, mi na oko ne možemo da procenimo koliko štap "diše" na spoju. To sam čitao na nekom engleskom forumu, a glavno pitanje je bilo, kako je moguće da mere na štapovima, tj trn i rupa na gornjoj sekciji, budu različite kod serijsko rađenih štapova, a to oko zamene sekcija je bilo jedno od potpitanja na tom forumu. Nisam imao prilike da vidim "rezultat" kad se zamene delovi, a iskreno i ne bi želeo da vidim.
@GRGA RI - ako imaš već problema oko mešanja sekcija, imam predlog. U knjižari mogu da se kupe male nalepnice u bojama, pa tako možeš da označiš štapove ili kupi srebrni marker pa ih tako označi. Kako naš narod kaže - Bolje sprečiti nego lečiti.
pozz i BISTRO
Image Image & Image

User avatar
GRGA RI
ViP
ViP
Posts:565
Joined:12 Jan 2012, 20:33
Location:HR RIJEKA

Re: Trn

Post by GRGA RI » 01 Aug 2013, 22:37

Vidim da se baš i nisam ponašao onako detaljno kako treba.
Meni se uvijek sve izmješalo, a od sada ću pripaziti.
Možda me moj frend Rio neće više zvati "medo koji lomi sve što mu pod ruku padne" bbr:
Pozdrav svima i hvala na savjetima. :Dtt

Post Reply

Return to “Štapovi i rolne”