RT SPOD ROD -kao lovni štap

Sve o štapovima i rolnama..

Moderator:Masterbih

User avatar
tomoZG
ViP
ViP
Posts:681
Joined:12 Jan 2012, 17:44
Location:Croatia-Zagreb
RT SPOD ROD -kao lovni štap

Post by tomoZG » 08 Nov 2014, 18:59

RT SPOD ROD 12ft,4,5lb-kao lovni štap
Ove godine sam si uzeo u zadatak isprobat ovaj štap kao lovni,s obzirom da sam tražio nešto s čim mogu kandžijat od mile volje bez straha da bi mogao puknut.Mogu reći samo da je ovaj štap puni pogodak u svakom pogledu.Prvo cijena od 450kn(60€) zaista nije velika,ako se nešto i dogodi mojom greškom nije mi žao.Štap sam opterećivao sa 120-135gr. olova +pva+boila,podnosi to bez problema i može ga se stiskat bez straha.Pod ribom ,FANTAZIJA ponaša se puno bolje nego neki šaranski štapovi od 3,5 ,pa čak bi se usudio reći i 3lb.savija se cijela gornja sekcija i jako lijepo amortizira udarce ribe i nisam imao cijele godine niti jedno otkvačivanje zbog krutosti štapa i sl.Vodilice 40mm početna .vršna 16mm i nisu nešta posebno ni po kvaliteti ,ni po načinu kojim su namotane,ima tu i rupica od zraka što je zaostao u laku i curenja laka i sl.ali tko nije sitničav mislim da ga to neće smetat.Trn je debel i masivan i dobro nasjeda.Puno veći problem po meni je taj što je poluga od rukohvata do rolhaltera prekratka pogotovo ako imate malo duže ruke kao ja,stoga je bilo neophodno pomaknut rolhalter za nekih 8-9cm ,eee onda je to kako treba biti.Kod pomicanja rolhaltera obavezno je potrebno stavit 20-ku ,a ne 18-cu jer većina velikih šaranskih roli neće moći ući 18-cu.Sve u svemu mislim da je omjer cijene i onoga što se dobije jako dobar ,naravno pod uvjetom da ne patite od marki što ne piše Century,Fox ,Daiwa i sl. jer ipak je to jedan običan RT za neku smiješnu cijenu naspram ovih ostalih,ali svoju cijenu puno bolje opravdava od svih ostalih zajedno.
lp.tomo
Ovo su slike prerađenog štapa za moje potrebe,ne orginala
Image
pic host
Image
free image hosting
Image
image hosting 10mb limit
Image
imagur
Image
image post
Image
gifs upload
Image

Post Reply

Return to “Štapovi i rolne”