Mašinice

Sve o štapovima i rolnama..

Moderator:Masterbih

User avatar
Delboy
Guru
Guru
Posts:782
Joined:12 Jan 2012, 17:18
Location:Sarajevo
Mašinice

Post by Delboy » 03 Mar 2012, 20:18

Hihihihi

User avatar
rocko
Ribolovac
Ribolovac
Posts:151
Joined:12 Jan 2012, 03:45
Location:Austria

Re: Mašinice

Post by rocko » 04 Mar 2012, 00:31

Mislio sam na skromnu i razumnu cijenu, ali ljudi 7-800 eur je previse i hvala im, nedam.
Sad svi rade ovakve rolne pa se moze reci da svaka firma kopira Daiwu, ali ok i ako su kopirali i ako se odrzi taj kvalitet za 5 x manje novca, ja im skidam kapu.
Neko voli da ima luksuz, ali ne ide brate da vozis ferarija i tocis po 20 evra na pumpi a kad dodje regularni servis krecu glavobolje hehe..
I Masterbih me prca stalno sto bojkotujem i ne volim to vidjeti na vodi kao nek voli da uziva u dobrom autu neko u priboru i tako dalje , ali eto takav sam, ne mogu da gledam rod pod i na njemu vrijednost 5-6000 evra dok neki ljudi gladuju ili ne gladuju ali se osjecaju neprijatno kad dodju pecati a ovi se sepure.
Ok ko ih zasluzuje i moze si priustiti, za neke je 5000 evra ko za mene 50, ali opet treba imati srce..
Zivim i radim u Austriji, mogao sam davno da ih imam, ali kad sam vidio neke glumce i njihovu pricu onda mi je bio jos veci cejf loviti im sarane ispred nosa na role od 100-150 evra.
Pecao sam u Imperial Baits par godina, nema gdje nisam bio i svasta prosao, ali sve to mi je otvorilo oci kad sam vidio koliko su ta velika imena skromna i imaju srce, vjerujem da su zbog toga i uspjeli.
Lovio sam sa poznatim g. Simon Crow, ljudi on lovi na okuma role od 80 eur, nije jedini, da ne imenujem i njih i pribor, to su imena, ali zakucaju svaku barabu sa glumackim priborom.
Dobro sve ovo sad zalazi u neke druge teme i mozemo o tome u nekoj novoj tematici ali samo kazem da ove Penn role uopste nisu lose cak sta vise odlicne su i jeftine a snagom da ne govorim!

Bistro

User avatar
dare5700
Ribolovac
Ribolovac
Posts:133
Joined:14 Jan 2012, 19:39
Location:Beograd/Rakovica

Re: Mašinice

Post by dare5700 » 04 Mar 2012, 12:07

Sto se tice velikih sarandzija, to je posebna prica,oni su veliki za sebe, i da nestoje gigantske firme iza njih ko zna kakve bi sarandzije bili. A to na sta pecaju treba da razjasnismo da svako veliko ime U saranskom svetu, koje zastupa, i prezentuje neciji proizvod, na njihov proizvod i peca. To se odnosi i na stapove i masinice. ja neverujem da Foxov, Shimanov ili Daiwin tim peca na Okumine masinice. Sto se tice Daiwe, pa Daiwa je u niz godina proizvodnje stekla reputaciju kvaliteta, pa cena i opravdano visoka. Isto tako i Shimano.
E sad ko voli nek izvoli, glupost je uopste uporedjivati kvalitet po rangu 100e masinica i 600e.
U zivotu je neko Direkror,neko Lopv neko vlasnik kompanije pa neko prpada radnoj klasi, a neko ni tome. I tu vec ostavljamo veliki prostor za izbor sta u zivotu zelimo da budemo ili da kupimo, a sve se svodi na stvar ukusa , mogucnosti. Ja sam imao para za basie a kupio sam sebi Daiwu Infinity 5000 Br, zato sto, je kvalitet potvrdjen a i meni se mnogo svidja. I nevidim jedan razlog ako nemoram, da silazim sa konja na kobilu.
A i nemam problem ako neko peca na Okumu i Spro stapove, jer mozda bi on hteo da ima isto sto i ja ali iz nekih razloga nemoze.
Nemora niko meni da zavidi , niti cu ja bilo koga gledati odozgo zato sto ja imam, a on trenutno nema bolju opremu, auto itd itd.

User avatar
rocko
Ribolovac
Ribolovac
Posts:151
Joined:12 Jan 2012, 03:45
Location:Austria

Re: Mašinice

Post by rocko » 04 Mar 2012, 12:34

Pa nisu svi testeri sponzorisani sa priborom druze..
Ako neko voli luksuz nek kupi i Daiwinu kobru od karbona koja je sve osim onoga sto oni predstavljaju, sa obicnom fox-ovom ili kordinom cete biti i precizniji i dalje baciti, a ove su jeftinije 5-6 puta.
O tome govorim.
Da placam ime, e to vala necu.
Ja sa jeftinijom rolom mogu sve kao i onaj sa Basiom, a Ovaj novi Penn moze da snagom sjebe i moju rolu i svaku Basiu.
Eto vam slamer od pena, ajde nadji daiwu koja ce izdrzati njegovu snagu i godine hm::
Ko voli nek izvoli, ali treba biti razuman i ne bacati pare na ime.

User avatar
dare5700
Ribolovac
Ribolovac
Posts:133
Joined:14 Jan 2012, 19:39
Location:Beograd/Rakovica

Re: Mašinice

Post by dare5700 » 04 Mar 2012, 12:54

Vidi druze protiv ustede ja nemam nista protiv , ali tvoja izjava, da ce taj jeftini penn nadziveti Basiju hm:: . Drugo kad se taj Penn o kome govoris bude proizvodio i upotrebljavao kao recimo Daiwa Infinity 10god. i da dalje drzi toliku cenu, onda mozemo o tome dalje pricati.

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Mašinice

Post by Masterbih » 04 Mar 2012, 18:12

Ma svako se proteze onoliko koliko je dug, a o preporukama je malo skakljivo pricati..
Ja takodje ne patim od necega itd..
Volim da mijenjam, probavam sve zivo od jeftinih stvari do skupih.
Za ovaj novi Penn je rano govoriti, ali pokazat ce vrijeme..
Basia i neke druge poznate rolne su se pokazala i to je neosporivo.
Takodje i Penn ima vrlo kvalitetne rolne, a koristim ih za varalicarenje, saransku jos nijednu nisam probao..

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Mašinice

Post by Linear » 04 Mar 2012, 18:48

rocko wrote:
Lovio sam sa poznatim g. Simon Crow, ljudi on lovi na okuma role od 80 eur, nije jedini, da ne imenujem i njih i pribor, to su imena, ali zakucaju svaku barabu sa glumackim priborom.


Bistro

Nemoj se naljutiti ali cisto sumnjam u ovo da Simon Crow lovi na OKUMU hahahaha daj baaaa hahahahahah
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

User avatar
manci
Keder
Keder
Posts:23
Joined:08 Feb 2012, 16:49

Re: Mašinice

Post by manci » 04 Mar 2012, 20:27

ja imam shimano aero tehnium mgs,s tim rolama isto lovite kao i s nekim od 100eur,ali kad treba lovit na 150m,e onda se tu vidi razlika,a u 10% kupova treba tih 150m ili više a onda kod jeftinijih rola to fali,imao sam prilike isprobat daiwe basiar,s njome se dostigne kojih 30m dalje nego s tehniumkom,ali ta rola nije za neko forsiranje naprimjer za ribolov u lomu gdje se mora malo forsirat pri izvlačenju ribe,od rola sam isprobal gotovo sve shimanke,sve su one dobre,ali kad treba povuči dalje onda neide...

User avatar
magva
Piskaralo
Piskaralo
Posts:75
Joined:19 Jan 2012, 22:07
Location:Svajcarska

Re: Mašinice

Post by magva » 05 Mar 2012, 21:10

Vidim da preferirate Daiwa Basia masinu ,mogu vam iz sopstvenog iskustva reci da nije bas zlato sve sto sija.Kada je izasla nabavio sam dve, nakon par pecanja su vec bile vracene jer na obe je osovona bila kriva .Naravno dobio sam druge i posle vikenda u Francuskoj ista stvar.Dobi sam novac nazad i objasnjene da imaju materijal feler ali ja se vise nisam usudio da ih kupim.
Mozda je sada feler otklonjen??????!!!!!!

md_bait
Ribarcina
Ribarcina
Posts:478
Joined:12 Jan 2012, 19:38
Location:ub

Re: Mašinice

Post by md_bait » 05 Mar 2012, 21:21

pa ko je pecao sa njima zna da ta masina ne moze da izdrzi pecanje na nasim komercijalama gde se vadi po tonu ribe po takmicenju i da mora da se iskrivi osovina jer se riba vadi na silu i brzo. po meni je ta masina za divlu vodu gde se daleko baca i za uzivanje a ne silovanje.

Post Reply

Return to “Štapovi i rolne”