Kakav komplet koristite?

Sve o štapovima i rolnama..

Moderator:Masterbih

User avatar
zdravko
Ribarcina
Ribarcina
Posts:251
Joined:12 Jan 2012, 17:50
Location:Metlika, Slovenija
Re: Kakav komplet koristite?

Post by zdravko » 07 Apr 2012, 16:53

somina wrote:bradford carp 13", 3.5lb uparen sa ticama scepter...yebaj ga, bilo bi malo bolje, al u petak se uzima nash double top extreme sa winterom za 2 osobe ihii::
jaoo: jaoo: malo spamam - ti si trebao uzeti nadimak Yebaj ga, hahaha

somina
Keder
Keder
Posts:13
Joined:01 Apr 2012, 17:11
Location:zagreb

Re: Kakav komplet koristite?

Post by somina » 07 Apr 2012, 17:04

a kaj da ti velim, ahahhahah profi deformacija...

Jožef
U razvoju
U razvoju
Posts:27
Joined:30 May 2012, 16:42

Re: Kakav komplet koristite?

Post by Jožef » 13 Jun 2012, 19:05

Pozdrav kolege šaranaši piv::
Vidim predivne kvalitetne šaranske štapove i rolne. Ja kao zagriženi spinaš(nekada sam se spinanjem bavio vrlo ozbiljno i na dosta visokom nivou), imam samo jedan šaranski štap NEVIS 3,6m 60-120gr- trodjelni. Ostali štapovi su svi spin štapovi, od 2,1m- 3m. Tri spin štapa, 2,7m,30-60gr; 2,7m,125-250gr i 3m, 40-80gr., također znam loviti šarane. Dva spin štapa 2,7 i 3m- kvalitetni profesionalni štapovi. Zanimljivo je to, kako su se spin štapovi pokazali jako dobro i za lov na šarane. To su brzi i žilavi štapovi koji izdrže sve nalete šarana.
Evo primjera: na štap od 2,1m, 10-30gr- dobio šarana bez problema od 4kg i to prošle godine iz zezancije na običnu kišnu glistu zabacio na babušku a ono šaran. Što vi mislite o svemu tomu? Zaista me zanima vaše mišljenje?? Osobno vjerujem ali i iskustvo mi to potvrđuje kako ne lovi uvijek štap ribu, već i ribič treba imati ono nešto, jer sam viđao prava čuda kod starih izkusnih "vukova" kako love kapitalne šarane mi bi rekli na dindi-lindi štapove. Di:: Bistro

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Kakav komplet koristite?

Post by Limar » 13 Jun 2012, 23:20

Naravno Jozefe da sve moze,nije problem al sto kazu,moze i prst u oko al boli :D .......sta mislis da ti se umesto tog malenog yakacio neki od 14 il i vise kila,dal bi ga izvukao?...aj reci pravo :.D
Na svaki stap se moze zakaciti dobra riba al nemoze se ta riba kontrolisati sa bilo kojim stapom,uspesno :Dtt
Usput da se osvrnem i na spomenute stare vukove sa nekadasnjim priborom,nemogu ni prebrojati koliko sam ih puta cuo kad komentarisu,JOJ KOLIKA JE BILA,uvek nesto pukne i riba zivota odeeee krezi::
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

Jožef
U razvoju
U razvoju
Posts:27
Joined:30 May 2012, 16:42

Re: Kakav komplet koristite?

Post by Jožef » 14 Jun 2012, 17:28

Limar wrote:Naravno Jozefe da sve moze,nije problem al sto kazu,moze i prst u oko al boli :D .......sta mislis da ti se umesto tog malenog yakacio neki od 14 il i vise kila,dal bi ga izvukao?...aj reci pravo :.D
Na svaki stap se moze zakaciti dobra riba al nemoze se ta riba kontrolisati sa bilo kojim stapom,uspesno :Dtt
Usput da se osvrnem i na spomenute stare vukove sa nekadasnjim priborom,nemogu ni prebrojati koliko sam ih puta cuo kad komentarisu,JOJ KOLIKA JE BILA,uvek nesto pukne i riba zivota odeeee krezi::
Pozdrav Limar, vjerojatno ne bih?,14kg?, sve je moguće...zar ne čak i "prst u oko" 2::u dobar si. 2::u Nikako nisam htio šaranske štapove, naročito ove što sam vidio na postovima (fotkama)omalovažavati, dapače- volio bih i ja imati takove štapove- možda jednoga dana?! U potpunosti si u pravu kako se sa dužim štapom lakše kontrolira riba, tako je to i u spinu Di::te u svim granama ribolova. Što se tiće "starih vukova", osobno sam vidio, kako čova na bambus od cca.5m i najlon 0.50- lovio i ulovio šarana preko 10 kg- na Dunavu- istina je, dobrano se našetao uz obalu. Bez zafrkancije, imate super opremu p:: nikakva ljubomora sa moje strane, već mi je drago zbog vas jaoo: samo sam htio čuti vaše mišljenje. želim vam još puno puno velikih kapitalnih šarana, kakve sam vidio na drugome forumu a sve su ulovljene sa proizvodima, mamcima MASTERBIH. Puno pozdrava i veliko Bistro Di::

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Kakav komplet koristite?

Post by Limar » 14 Jun 2012, 18:40

Pa naravno baca :D ...svaki vid ribolova danas zahteva posebnu opremu da bi se maksimalno uzivalo u pecanju...mnogi kazu zvoncici i karike su zakon,neka hvala,bilo pa proslo can:: Posto si varalicar znas cime je lepse i lakse varalicariti,Teleskopom Tokoz uparenim sa Rival 3 masinom ili nekim vrhunskim Hardijem i Stelom :D
Svi kazu sarandzije ludi ljudi,ja mislim da nije tako,podjednako skup i zahtevan vid ribolova je i plovkarenje i varalicarenje ako zelis maksimum,zar ne?
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

Jožef
U razvoju
U razvoju
Posts:27
Joined:30 May 2012, 16:42

Re: Kakav komplet koristite?

Post by Jožef » 14 Jun 2012, 20:31

Uh Limar- visoko pucaš 1:: hardyja-nemam a teleskopi mi ne odgovaraju :.D. kažu, NEVIS- štapovi nikakva kvaliteta pih:: ja tvrdim suprotno Di:: Nedavno na Dunavu dobio bucova od 80cm- auuu koji borac ali Nevis M10, 2,7m 30-60gr, odlično je odradio svoj zadatak. kada osjetiš u malome prstu svaki pomak repa a pecao na najlon, znači štap je 1:: garant su i šaranski štapovi takvi. Ali je prava uživancija na direktaša od 5m, vaditi kilašice i dvokilašice- to je dril- tako peca moja supruga. Sin- spinaš, zet i kći- šaranaši bdr: samo da čuješ spiku na vodi i poslije pecanja hihi:: jaoo: Bistro

BojanAmur
Pocetnik
Pocetnik
Posts:1
Joined:27 Jul 2012, 11:51

Re: Kakav komplet koristite?

Post by BojanAmur » 27 Jul 2012, 11:56

river star 350..valjal to ista?

User avatar
boban nbgd
Napredan clan
Napredan clan
Posts:46
Joined:17 Jan 2012, 06:58
Location:N.Beograd

Re: Kakav komplet koristite?

Post by boban nbgd » 23 Sep 2012, 19:37

Image

Greys prodigy 13 ft 3 lb,Shimano bigbait lc,fox sky pod,delkim ev,nite lite hanger : )

User avatar
Krle
Keder
Keder
Posts:14
Joined:18 Oct 2012, 17:35

Re: Kakav komplet koristite?

Post by Krle » 29 Oct 2012, 11:02

Greys prodigy +50 13f 3,5lb
Sportex Competition spod 13f 5,5lb
Shimano BBLC
Delkim TXi + Rx
Ugo pod 2 inox
Attachments
P1340923 copy.jpg
P1340923 copy.jpg (237.95KiB)Viewed 12299 times

Post Reply

Return to “Štapovi i rolne”