Mišljenja, stavovi i iskustva u fider tehnici.

Sistemi i prezentacije za fider i dubinski ribolov..

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
Barjak
Ribarcina
Ribarcina
Posts:320
Joined:30 Jun 2012, 15:13
Location:Paracin
Mišljenja, stavovi i iskustva u fider tehnici.

Post by Barjak » 25 Sep 2012, 09:59

Totalno nova tehnika za mnoge ribolovce, ali ih nešto privlači. Što više se interesuju sve ih više privlači. Šta Vi mislite o ovome?

NoeTz
Napredan clan
Napredan clan
Posts:36
Joined:12 Jan 2013, 22:53

Re: Mišljenja, stavovi i iskustva u fider tehnici.

Post by NoeTz » 12 Jan 2013, 23:14

Mislim da je feeder idealna tehnika onima koji zele da imaju mnogo udaraca, a vole dubinski sistem.

Sto se iskustava tice..
- Nasumicno zabacivanje, mijenjanje daljine i smijera zabacaja Unistava, razvlaci ribu dosta siroko, samim tim utjece na volju
- Sto se hranilica tice, najprilagodljivija po meni method... zbog toga sto je mamac tacno tamo gdje treba u primami
- Sto se tice stapova, za bijelu ribu zbog uzivanja cisto laksi stapovi, mada ja i za bijelu koristi heavy, jer je najpogodniji za sarana, a i nemam bas dubok dzep da bih sebi obezbjedio vise dobrih kompleta opreme..
- I Naravno sto se primame tice, Masterbih ima sjajnu paletu, Pazite na boju kada uzimate i na vremenske prilike.. Moja opaska, ako je mutna voda sto blize zlatnoj boji gadjajte primamu, ako je bistra onda masti na volju , nijedna od Masterbih-ovih nije nikad izdala..

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Mišljenja, stavovi i iskustva u fider tehnici.

Post by Masterbih » 12 Jan 2013, 23:22

Misljenja sam da je ova tehnika za ljude koji nemaju puno vremena, a zele da u ribolovu uzivaju maksimalno.
Mnogo akcije u kratkom vremenu, puno ribe i uzivanja zamarajuci daje jednu car, pogotovo u danasnje vrijeme kad su ljudi prezauzeti poslom ili finansijski ograniceni da se potpuno posvete jednoj vrsti ribe i njenom analizom lova.
Feeder tehnika je za savremenog ribolovca. :.D
Ta brza akcija mozak opusti, tj. prvo ga izoluje od svakodnevnice i nemate kad da razmisljate da li vam je stigla plata, dal ste platili ratu kredita itd..
Ribolov i akcija je u prvom planu!
Upravo tu je car terapije ovog sporta, pogotovo fider tehnike..

User avatar
atoth
ViP
ViP
Posts:613
Joined:14 Feb 2012, 20:29
Location:Kanjiža, vojvodina

Re: Mišljenja, stavovi i iskustva u fider tehnici.

Post by atoth » 13 Jan 2013, 08:07

Mislim da je fider tehnika ta koja u današnje vreme daja najviše rezultata. Mlogi ribolovci (ja ih zovem mesolovci) pecaju ribu da bi je nosili kući, sa obzirom na stanje ribljeg fonda na našim divljim vodama sa drugom tehnikom skoro je nemoguće uhvatiti ribu. To počinje da shvata puno ribolovaca a i vide one koji već duže vremena pecaju ovom tehnikom i imaju rezultata pa polako prelaze na ovu tehniku.
Ulaganja nisu velika ako se kupuje neki jeftiniji pribor a neko da kažemo predznanje već postoji iz dubinskog ribolova. Što se hrane tiče najčešće koriste neku najjeftiniju praškastu hranu za plovkarenje.
Šta je mene privuklo ovoj tehnici, pa kao dugogodišnji takmičar plovkaroš koji se u poslednjih deset godina preorijentisao na šaranski ribolov sa meč i štek tehnikom sa godinama sam počeo da imam problema sa vidom. Pošto se i u tim tehnikama koristi fin pribor ( štek 13 m plovak 0,5 grama uravnotežen na 3mm) ili meč (plovak 16-30 grama na udaljenosti 60-100 m uravnotežen na 2-3 cm) buljiti 5 časova u jednu tačku naročito ako su talasi ili sunce u oči nije bilo baš prijatno.
Pošto sam u fider tehnici sve to našao, fin pribor, uživanje pri zamaranju većih riba sa tim priborom pa i sve veći broj takmičenja ovde u okolini prevagnuli su da se preorijentišem na ovu divnu tehniku.
Sva iskustva koja sam stekao sa prethodnim tehnikama mogu i ovde primeniti, varijacije sa sistemima mamcima i hranom su još veće a postignuti rezultati pokazuju da imam šta da tražim u ovom vidu sportskog ribolova.
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us

vlada.
Keder
Keder
Posts:19
Joined:22 Sep 2016, 12:59
Location:lazarevac

Re: Mišljenja, stavovi i iskustva u fider tehnici.

Post by vlada. » 15 Jan 2017, 09:13

Ja sam fideraš već 10 i više godina,ali fider tehnika je baš u poslednje vreme počela i kod nas da uzima maha,ja znam(uglavnom lovim šarana)ali više volim da ga ulovim na fider nego na šaranski štap.I opet kažem sve zavisi od terena gde lovite.Bez obzira na proizvođača i snagu štapa mislim na fider on je bespomoćan ako lovite na teškim terenima tj.vodama punih granja i prepreka(to govorim iz ličnog iskustva).Neznam možda će se neko i neslagati samnom,ali gledam npr.one Kordine filmove sve je to ok.i ja nemam ništa protiv toga ali dođe lik (naravno voda čista,dno kao tepih,unutra ko zna koliko selektovanih šaranskih glava i na prvu komad od 5-6kg.Nemam ja ništa protiv nego je meni krivo što nije ni kod nas tako.Dođi ti ovde pa da vidiš šta je majstorija uhvatiti šarana(naravno nikoga nepodcenjujem)Prošle godine sam se čak i posvađao sa jednim čovekom na vodi.Prilazim ,naravno dobar dan ,bistro hoće li majstore,naravno uobičajena reč NEĆE,kad on dasa nahvatao punu najlonsku kesu malih šarančića(bar da im je sipao vodu unutra)neću da dužim,pitam ga zašto ti trebaju mali šarani(imam jednog mačka mnogo voli da jede ove male) p:p To je bio njegov odgovor.Zovnem ribočuvara on negde u krasnom da nekažem gde.I nije to jedan slučaj nego hiljadu i jedan,a posle neće da radi,pa naravno kada ga nema.I sada se iznerviram kada se setim šta sve mesari de:: (đavo da ih nosi)rade.Izvinjavam se što sam skrenuo sa teme ali dokle god nebude se uveo red na vodama kod nas (Srbiji)nema tu ništa.Ja sam pisao u predhodnim postovima dosta toga sam naučio od mog pokojnog dede,on je bio onaj stari šarandžija,nažalost njih je sve manje,ali neke njegove savete i recepte i danas koristim i primenjujem mogu Vam reći da i dalje funkcionišu i to veoma uspešno.A imam i drugara koji su ukombinovali fider i šaranski sistem nije ni to loša kombinacija ko čeka na štapu krupniju ribu.Ponosan sam na sebe što sam pravi sportski ribolovac i to ću i ostati.Pozdrav i bistro na vodi.
Na mršavog bika ni muva neće da sleti.

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Mišljenja, stavovi i iskustva u fider tehnici.

Post by Masterbih » 15 Jan 2017, 17:33

Kolega svuda ima i komercijalnih jezera pa mozes otici i ocejfiti otpecati, ali znaj jedno da nije na takvim vodama bas tako lako uloviti ribu kao sto se cini.
Nikad nijednu vodu netreba podcjenjivati izuzev ako se radi bas o svjeze poribljenoj vodi ili bas ribnjaku..

vlada.
Keder
Keder
Posts:19
Joined:22 Sep 2016, 12:59
Location:lazarevac

Re: Mišljenja, stavovi i iskustva u fider tehnici.

Post by vlada. » 16 Jan 2017, 11:39

Prvo veliki pozdrav kolega i izvinjavam se ako sam nešto loše rekao,idem i ja na komercijale sve ja to razumem i sve je to u redu kao što si ti rekao,ali mene nerviraju neke druge stvari.Ok,hajde ulovio si npr.pet komada od recimo u proseku od 3-5kg po komadu,(divlja voda)odnesi kući jednog ali nemoraš svih pet,a o manjim primercima da i ne govorim plus mesaroši,strujaroši itd.Posle neće riba da radi,o tome govorim tj.pišem.Naravno da neće kada je nema.A to da ga je teško uloviti jeste ali mnogo lakše ga je uloviti gde ga ima više tj.gde se redovno poribljava i vodi računa o ribi i njenoj populaciji nego tamo gde je sve suprotno.Pozdrav i izvini ako sam nešto krivo rekao. :)
Na mršavog bika ni muva neće da sleti.

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Mišljenja, stavovi i iskustva u fider tehnici.

Post by Masterbih » 16 Jan 2017, 19:11

Pozdrav kolega,
Ma nisi nista krivo rekao i slazem se sa tobom samo se nismo skroz u potpunosti razumjeli jer je u jednom tvom postu navedeno puno tema.
Sto se tice odnosenja ribe kuci to je vec nadleznost odgovornih da sprijece prekomjerni izlov itd., a sto se tice svijesti ribolovaca to je do nas samih jer slabo propagiramo sportski ribolov, a i ljudi zive u nemastini pa je to malo teze sprovesti nego sto se misli.
Lako je palamuditi punog stomaka, obezbjedjenog radnog mjesta , odnosno izvorom prihoda itd.
Treba se postaviti na stranu prosjecnog ribolovca koji nema prihode i sa te tacke gledista pokusati pronaci najbolje rjesenje za sve, a ove druge koje si spomenuo mrezarose, strujarose, dinamitase itd. nebih komentarisao..
Bistro!

vlada.
Keder
Keder
Posts:19
Joined:22 Sep 2016, 12:59
Location:lazarevac

Re: Mišljenja, stavovi i iskustva u fider tehnici.

Post by vlada. » 17 Jan 2017, 14:30

Takođe hvala i tebi na tako lepom i ukratko objašnjenom postu.Priroda mora da se čuva i da se poštuju njeni zakoni.Pozdrav i bistro takođe. :HH
Na mršavog bika ni muva neće da sleti.

Post Reply

Return to “Sistemi i prezentacija”