Montaze za stuku za dubinsko pecanje

Sistemi i prezentacije za fider i dubinski ribolov..

Moderator:Masterbih

Post Reply
Nemanja85
Keder
Keder
Posts:13
Joined:17 Oct 2012, 10:17
Montaze za stuku za dubinsko pecanje

Post by Nemanja85 » 17 Oct 2012, 10:35

Interesuju me vasa iskustva sa ovim sistemom pecanja, kako kacite kedera, kolike predveze stavljate, koje udice, debljina strune, znaci sve sto koristite u pecanju stuke dubinskom metodom. Par puta sam pokusavao da je pecam tim sistemom, i dva puta mi je odnela kedera koga sam kacio trokrakom ispod ledjnog peraja... Zato i pitam ovde ako moze neko malo da pomogne oko ovog pecanja. :Dtt

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Montaze za stuku za dubinsko pecanje

Post by Masterbih » 17 Oct 2012, 16:33

Vjerovatno ti je osjetila tezinu montaze i onda nije nastavila gutanje vec je ponijela sistem, odnosno kedera, a ti kontrirao u prazno.. ili?

User avatar
toni83
Ribolovac
Ribolovac
Posts:150
Joined:01 Feb 2012, 20:22
Location:Bregenz-Ausrija
Contact:

Re: Montaze za stuku za dubinsko pecanje

Post by toni83 » 18 Oct 2012, 04:22

Ili nije cekao dovoljno dugo!? Kada imas ponovo udarac, neka plovak seta pa kad stane ti sacekas dok ponovo ne krene e kad ponovo krene ti mu lupi musku kontru i u vecinom slucajeva izlazi napolje mhm::

Nemanja85
Keder
Keder
Posts:13
Joined:17 Oct 2012, 10:17

Re: Montaze za stuku za dubinsko pecanje

Post by Nemanja85 » 18 Oct 2012, 07:36

Nisam pecao na plovak, nego sistem sa olovom na dnu. Bilo je 3-4 silovita udarca gde je stap bukvalno kretao ka vodi, kada sam lupio kontru ni kedera ni stuke nije bilo hihi:: Moj neki zakljucak je bio da sam napravio gresku jer je sistem bio prenapregnut yapa:: Razmisljam da sledeci put skroz olabavim da ona moze nesmetano da proguta kedera, naravno ne do kraja da je ne bi ubio, a to planiram da postignem sa alkama, kao kod sistema za pecanje bele.Samo sto bih ovde stavio 3-4 alke da bude jace otezanje da bi drzale mesto. Sta vi mislite o tome?

tomislav1960
Ribolovac
Ribolovac
Posts:189
Joined:13 Feb 2012, 06:44
Location:Västerås, Svedska

Re: Montaze za stuku za dubinsko pecanje

Post by tomislav1960 » 19 Oct 2012, 07:08

Moras joj popustiti da nosi najlon i kontrirati poslije desetak sekundi a i puno due, zavisno od velicine kedera.

User avatar
toni83
Ribolovac
Ribolovac
Posts:150
Joined:01 Feb 2012, 20:22
Location:Bregenz-Ausrija
Contact:

Re: Montaze za stuku za dubinsko pecanje

Post by toni83 » 19 Oct 2012, 18:17

Ako ne zelis nositi ribu kuci, nemoj pecati kederom :.D uzmi varalicu i budi uporan. Tako je puno lepse loviti stuku.

Nemanja85
Keder
Keder
Posts:13
Joined:17 Oct 2012, 10:17

Re: Montaze za stuku za dubinsko pecanje

Post by Nemanja85 » 20 Oct 2012, 09:04

Ja na varalicu samo Klena pecam. Ja sam ipak plovkaros, od skora i fideras (sa skromnim iskustvom) a tesko varalicarenje mi je nekako mukotrpan i skup sport, vise volim da se ulogorujem na jedno mesto i odatle pecam, nego da se probijam kroz siblje i granje da bi napravio par voznji. Inace ribu nosim kuci, nije da nenosim, ali dosta retko, tj kad je ima vise. Odaberem sta cu kuci ostalo se pusti (nemam ribarnicu hihi:: pa da nosim kuci kao pojednini 30kg ribe )

User avatar
bamarin
Keder
Keder
Posts:19
Joined:14 Feb 2012, 21:50
Location:Pančevo, a voleo BIH stalno pored vode

Re: Montaze za stuku za dubinsko pecanje

Post by bamarin » 20 Oct 2012, 10:11

Moj pokojni deda me učio da kod pecanja štuke ima samo jedno pravilo: Kad udari prvi put sedi i zapali cigaretu, kad stigne do pola, priđeš, dotegneš najlon i lupiš mušku kontru. Nema promašaja. :.D :Dtt
Rođen zamalo na Drini, odrastao pored Tamiša , a sada mi i okeani mali

Post Reply

Return to “Sistemi i prezentacija”