Komercijalna jezera ili divljina?

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

eko
Keder
Keder
Posts:18
Joined:14 Feb 2012, 15:49
Re: Komercijalna jezera ili divljina?

Post by eko » 15 Feb 2012, 12:04

Divlje vode su daleko veči izazov , bar za mene , a komercijala mi dobro dođe za trening , ALI , Sava poslije Zagreba mi je jača od svih komercijala !!!!!! :Dtt

User avatar
RELJIC CARP
Ribolovac
Ribolovac
Posts:220
Joined:02 Feb 2012, 10:30
Location:Valjevo

Re: Komercijalna jezera ili divljina?

Post by RELJIC CARP » 15 Feb 2012, 13:26

Rada TRIGA Jovanovic wrote:ove godine uzimam jedinstvenu dozvolu,pa ce biti i izlazaka na divlje vode,hocu deveriku i divljeg sarana na feeder,mora da je extra dozivljaj krezi:: krezi:: krezi:: krezi::
Da to je lepo a kod nas u srbiji kad kupis dozvolu to ti je ko i da nisi jer maltene svuda treba doplata od 1000 do 2000 din hm::
Image

User avatar
emir
Napredan clan
Napredan clan
Posts:48
Joined:15 Feb 2012, 20:49
Location:PRIJEDOR, BIH

Re: Komercijalna jezera ili divljina?

Post by emir » 18 Feb 2012, 20:03

Divlje vode su zakon ihii:: , pogotovo volim rijeke, komercijala jedino kad se idemo se zezati.

User avatar
RELJIC CARP
Ribolovac
Ribolovac
Posts:220
Joined:02 Feb 2012, 10:30
Location:Valjevo

Re: Komercijalna jezera ili divljina?

Post by RELJIC CARP » 18 Feb 2012, 21:57

Po meni su lepe i jedne i druge vode kad hocu da imam dosta akcije ja idem na komercijalu a kad hocu da odmaram i malo pecam na divlju vodu . carp::
Image

User avatar
2re
Pocetnik
Pocetnik
Posts:9
Joined:14 Feb 2012, 21:48
Location:Žabari - Požarevac

Re: Komercijalna jezera ili divljina?

Post by 2re » 10 Jun 2012, 06:14

Evo malo o pecanju deverike na Kostolačkom dunavcu

Hobi mi je profesija, profesija mi je hobi

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Komercijalna jezera ili divljina?

Post by Linear » 12 Jun 2012, 13:33

tomislav1960 wrote:Loviti na komercialnoj vodi je nesto sasvim drugo nego kad si u "prirodi" i nikad neznas sta moze biti u vodi. Upravo to je, bar za mene, najvazniji osjecaj. Ribolov u ribnjacima je kao lov u zoloskom vrtu.

A ko to peca u ribnjacima? Ja koliko znam u ribnjacima se riba hvata da bi poribili druga jezera i tamo je apsolutna zabrana ribolova. Al' opet, mozda ti znas nekoga ko ima pristup na ribnjaku pa peca u njemu.
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

tomislav1960
Ribolovac
Ribolovac
Posts:189
Joined:13 Feb 2012, 06:44
Location:Västerås, Svedska

Re: Komercijalna jezera ili divljina?

Post by tomislav1960 » 12 Jun 2012, 21:50

Dobro jutro Holcer! Bas mi je drago da si nakon tri mjeseca uspio srociti odgovor??? Jato zovem ribnjaci jer se u te bare riba pusta, a razlika izmedu komercijalnih i "sportskih" ribnjaka je svakome poznata. Ne razumijém cemu takva nadmenost??? Mi se ne poznajemo, ali ako si me "skuzio" iz mojih postava, svaka cast, pravi si poznavaoc ljudi. Nego dosta zeze, dozvoli mi da imam svoje misljenje, a i imaj svoje.
Bistro!

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Komercijalna jezera ili divljina?

Post by Linear » 12 Jun 2012, 22:52

tomislav1960 wrote:Dobro jutro Holcer! Bas mi je drago da si nakon tri mjeseca uspio srociti odgovor??? Jato zovem ribnjaci jer se u te bare riba pusta, a razlika izmedu komercijalnih i "sportskih" ribnjaka je svakome poznata. Ne razumijém cemu takva nadmenost??? Mi se ne poznajemo, ali ako si me "skuzio" iz mojih postava, svaka cast, pravi si poznavaoc ljudi. Nego dosta zeze, dozvoli mi da imam svoje misljenje, a i imaj svoje.
Bistro!
Druze zamjenio si me sa Holcerom ali nema veze.

Nisam nakon 3 mjeseca uspio srociti odgovor, nego sam bas sinoc tek prvi puta vidio ovu temu na forumu i malo je iscitao i odmah sam napisao ovo sto si procitao. Oni koji me poznaju znaju da bi ti odmah odgovorio i da barem meni ne treba veci vremenski interval da napisem odgovor.
Sto se tice samog odgovora vidim da si i tu zamjenio teze. Ja nisam nista odgovarao ,nego naprotiv, kad tako lijepo sortiras vode, tebe sam upitao ko to peca u ribnjacima posto to komercijalna jezera NISU! Da jesu, onda ne bi se moglo desiti da ribolovci odu kuci bez ijedne uhvacene ribe i po nekoliko dana nemaju nikakav znak da je riba uopste tu.

Pitas cemu nadmenost?! Ja cu ti dati odgovor ali sa pitanjem! Cemu tvoje pljuvanje i omalovazavanje komercijalnih jezera i poredjenje istih sa ribnjacima gdje ribu mozes dobiti i na krisku hljeba?
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

tomislav1960
Ribolovac
Ribolovac
Posts:189
Joined:13 Feb 2012, 06:44
Location:Västerås, Svedska

Re: Komercijalna jezera ili divljina?

Post by tomislav1960 » 13 Jun 2012, 07:47

Izvinjavam se za zamjenu imena, a sto se tice "pljuvanja" ne vidim razlog da to tvrdis. Ja samo smatram da je ribolov na "umjetnim" vodama ili kako ih ti nazivas, nesto drugo nego "divlje vode". Mene to potsjeca na lov gdje se natjeruje divljac pred cijev. Obicno nekog mocnika, a u nasem slucaju sto se tice sarandija na toga sto ima bolju hemiju ili bole receno novaca. Ne omalovazavam ni to i zato ne vidim razlog za tvoje uzrujavanje. Ja sam samo iznio moje misljenje bez potcjenjivanja i vredanja, da sada ne citiram.
Tomislav

User avatar
CandR Bn
Piskaralo
Piskaralo
Posts:74
Joined:27 May 2012, 09:23

Re: Komercijalna jezera ili divljina?

Post by CandR Bn » 13 Jun 2012, 08:38

Moze li neka definicija za "divlje" i "umjetne" vode?

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”