Ulovi na Fider (Feeder) 2013

Slobodne teme o fider i dubinskom ribolovu..

Moderator:Masterbih

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:
Re: Ulovi na Fider (Feeder) 2013

Post by Masterbih » 14 Apr 2013, 21:36

Bravo Andras. ura::
Cestitke supruzi i kcerki..

User avatar
Joca018
Napredan clan
Napredan clan
Posts:49
Joined:12 Feb 2012, 20:26
Location:Nis, Serbia

Re: Ulovi na Fider (Feeder) 2013

Post by Joca018 » 19 May 2013, 19:18

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

User avatar
atoth
ViP
ViP
Posts:613
Joined:14 Feb 2012, 20:29
Location:Kanjiža, vojvodina

Re: Ulovi na Fider (Feeder) 2013

Post by atoth » 30 May 2013, 20:32

Druženje na jezeru Bački Jarak.Pecalo je 14 parova na dubinku ( fider, parabolik klasična dubinka). Naravno ja i kolega pecali smo feder. Jezero je široko oko 50 m i bacali smo pod samu drugu obalu.Koristio sam MB feder hranu na jednom štapu Hook baits a na drugom Halibut pelete .Kolega je isprobao ceo arsenal peleta raznih proizvođaača na malo finijem sistemu sa manjom udicom. Ja sam imao glavnu strunu 0,22 , šok predvez 0,15 Wipleš i udica br 4 Hajabuša.Pecalo se od 08 do 19 časova. Kolega je u toku dana imao više udaraca i ulovio je 5 šarana ukupne težine oko 6,5 kg. Ja sam imao dva takva udarca da sam skoro ostao bez štapa.U tri minuta do 19 časova počeo sam da se pakujem izvadio sam prvi štap kada udarac na drugi.Posle 15 minuta zamaranja u meredovu se našao golać od 14,5 kg najveća riba ulovljena toga dana. Na žalost fotograf nije bio na nivou zadatka tako da ni ova riba kao ni ona prošla od 13 kg nije ovekovečena kako treba. Nadam se da će se ova tendencija ulova najvećih riba na takmičenjima nastaviti i da ću sledećeg puta naći i dobrog fotografa ili moram slikati sam.

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

User avatar
sajdin ze
Piskaralo
Piskaralo
Posts:63
Joined:21 Sep 2012, 00:38

Re: Ulovi na Fider (Feeder) 2013

Post by sajdin ze » 06 Jun 2013, 17:16

Golac je prelijep svaka čast :D samo naprjed :HH 1::
Image

User avatar
atoth
ViP
ViP
Posts:613
Joined:14 Feb 2012, 20:29
Location:Kanjiža, vojvodina

Re: Ulovi na Fider (Feeder) 2013

Post by atoth » 10 Jun 2013, 08:07

Laguna lake Banatsko V. Selo
Image

Uploaded with ImageShack.us

User avatar
atoth
ViP
ViP
Posts:613
Joined:14 Feb 2012, 20:29
Location:Kanjiža, vojvodina

Re: Ulovi na Fider (Feeder) 2013

Post by atoth » 10 Jun 2013, 08:09

Laguna lake Banatsko V. Selo
Image

Uploaded with ImageShack.us

User avatar
sajdin ze
Piskaralo
Piskaralo
Posts:63
Joined:21 Sep 2012, 00:38

Re: Ulovi na Fider (Feeder) 2013

Post by sajdin ze » 10 Jun 2013, 15:42

Prelijep golač :D svaka cast :)
Image

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Ulovi na Fider (Feeder) 2013

Post by Masterbih » 21 Aug 2013, 22:25

Kako nije imalo smisla pripremati mjesto i loviti Sarane ciljano (uzastopno danima preko + 40C°), odlucili smo da na rijeci Savi pecamo fider tehnikom bijelu ribu.

Image

Koristili smo Masterbih Feeder Barbe primamu jer na tom dijelu Sava ima brzi tok pa smo se nadali mreni i skobaljima, a kao mamce smo ponijeli hljeb, crvice, kukuruz secerac i sir, a od boila Masterbih Premium River jer znamo da ih krupne mrene provjereno vole!
Primamu smo nesto bolje nakvasili kako bi se sto duze odrzala u jakoj struji, a bogami i dubini u rasponu 5m i (nize 15-ak metara) na izlazu oko 4m.

Iza nas je bila netaknuta priroda i neciji vocnjak u kojem su sljive rodile nevjerovatno pa sam to morao zabiljeziti..

Image

Boban se bas napecao i ispekao na suncu, a uslikao sam ga u predahu prilikom ispijanja litarske kafe krezi::

Image

Bila je paklena vrucina pa nam se nije dalo da slikamo sve te silne ulove skobalja, mrena, sljivara, klenova, ali i poneke deverike sto je cudno u ovom reonu.
Prosjecna velicina riba se kretala izmedju 0,5kg i 1kg, a bilo je primjeraka i od 1,5-2kg (pretezno mrene).
Nakon raznoraznih pokusaja (ali i umora prilikom stalnog izvlacenja riba i zabacivanja sistema) odlucili smo se malo selektovati ribu i pokusati loviti na boile Masterbih Premium River sto se pokazalo dobrim potezom.
Nisam bas bio raspolozen za slikanje zbog umora i sunca koje me spalilo pa sam to prepustio kolegi koji je rado prihvatio tu rabotu.

Najveci sarko ribolova.

Image

Najveca mrena ribolova.

Image

Naravno sve vece ribe su zbombale Masterbih Premium River boilu jer bilo koji drugi mamac prije vecih komada uzme sitnija riba.
Iznenadjenjima nikad kraja, a veselje je uslijedilo kad smo nakon krace borbe u meredov prihvatili kecigu ohh:

Image

Rijedak ulov na Savi i izuzetno lijep primjerak za nase terene!
Na kraju smo se slozili da je ovaj kratki izlet ipak imao smisla i bio vrijedan paznje.

Bistro.

User avatar
admin
Site Admin
Site Admin
Posts:504
Joined:02 Dec 2011, 16:27

Re: Ulovi na Fider (Feeder) 2013

Post by admin » 06 Sep 2013, 20:30

Od danas funkcionalna i Fider galerija sa ulovima na oficijelnom sajtu Masterbih.

Image
Klikni na sliku za prikaz galerije.

piv::

User avatar
atoth
ViP
ViP
Posts:613
Joined:14 Feb 2012, 20:29
Location:Kanjiža, vojvodina

Re: Ulovi na Fider (Feeder) 2013

Post by atoth » 27 Jan 2014, 20:09

Par ulova kojih se rado sećam iz 2013Image
Image
Image
Image

Post Reply

Return to “Ostalo”