Jezero Bovan

Sve rijeke, jezera, kanali, bare i ostale destinacije gdje varaličarite ili to imate u planu..

Moderators:Masterbih, Alas

Post Reply
koste910
Piskaralo
Piskaralo
Posts:53
Joined:02 Feb 2012, 15:31
Location:Ljubljana-Niš
Jezero Bovan

Post by koste910 » 03 Feb 2012, 22:14

:Dtt
Last edited by koste910 on 22 Jun 2012, 09:11, edited 1 time in total.

igor032
U razvoju
U razvoju
Posts:34
Joined:21 Feb 2012, 21:46
Location:cacak

Re: Jezero Bovan

Post by igor032 » 24 Feb 2012, 13:15

alal vera za tako iskreno savetovanje o bovanu,ja nisam pecao na bovanu al ce biti prilike nadam se,a cuo sam da ima krupnog brka

User avatar
Barjak
Ribarcina
Ribarcina
Posts:320
Joined:30 Jun 2012, 15:13
Location:Paracin

Re: Jezero Bovan

Post by Barjak » 05 Jul 2012, 10:17

To je veštačko jezero dugo 10 km, sa najvećom dubinom od preko 30 m na pojedinim mestima. Bogato je ribom i pravo je uživanje za pecaroše. Ako volite da pecate, tu je smuð, som, šaran i druga vrsta ribe. Pravi je raj za kampere. Jezero je čuveno po ribi, a pecaroši (dokazano) tvrde da se tu hvataju somovi od 60, amuri od 20 ili smuðevi od 10 kilograma. Ribolovačko udruženje "Moravica" stara se o ovom jezeru.

Image

Na jezeru postoje i pogodna mesta za kupanje, kao i improvizovana mesta za kampovanje. Ako je vrućina, ne brinite, trebaju vam samo kupaćice. Jedini nedostatak je što ne postoji opremljeno kamp-naselje sa strujom, vodom za piće i higijensko kupanje, kanalizacionim odvodima.

Image

Ipak, ovo mesto je jako pogodno za izlet ili zaustavljanje radi osveženja u toku putovanja. Tokom letnjih meseci na plažama jezera okupi se više hiljada kupača, ribolovaca i kampera. Voda je kod brane duboka i do 50 metara i zbog toga se neiskusnijim plivačima ne preporučuje odaljavanje od priobalja. Međutim, uvek možete iznajmiti pedalino i sa njim se otisnuti do najudaljenijih zaliva sa druge strane jezera.

Image

kimmy1
Ribolovac
Ribolovac
Posts:179
Joined:12 Jan 2012, 21:24

Re: Jezero Bovan

Post by kimmy1 » 05 Jul 2012, 16:02

Nekada je jezero bilo poznato i po mrežarošima koji su pustošili ribu. Kako je sada, ne znam, nisam odavno bio, ali Boga mi, bilo je tu dobrih ulova.
Kad pecam (krupnog) karaša, na jedan štap ga izvlačim, na drugi se već uhvatio, a na treći udara. Znali su tu da dođu Kruševljani i ostanu danima, smenjujući se svaka 2-3 dana. Nosili su ribu kući u džakovima (uhvaćenu pecanjem na štap).
Mom prijatelju, koji se usko specijalizovao za lov soma i samim tim barata sa teškom artiljerijom, brka je odmotao čitavu špulnu debelog najlona i otkinuo. On je samo mogao čvrsto da drži štap, da ne bi ostao bez njega ida tužno pogledom otprati nestajanje najlona sa špulne.
Lepo je to jezero, samo ako su uspeli da zavedu red što se ribokrađe tiče.

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”