Praskasta primama za plovkarenje

Sve o hranama i primami koja se koristi u ribolovu na plovak..

Moderator:Masterbih

User avatar
slobodan.vukadinovic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:469
Joined:12 Jan 2012, 21:33
Location:Sivac
Praskasta primama za plovkarenje

Post by slobodan.vukadinovic » 16 Jan 2012, 13:35

Primamu za plovkarenje oduvek spremam sam. Sitnu ribu je lako prehraniti. Zato sam pristalica hrane koja vise pravi maglu i ispusta privlacne arome. Najcesce u mix stavljam razne vrste brasna, mleko u prahu, kukuruz secerac (ne mnogo) i dosta konoplje. Par dana pre pecanja hranim sa kuvanim zitom. Nije skupo a ima dobar ucinak.

User avatar
Rada TRIGA Jovanovic
Ribolovac
Ribolovac
Posts:100
Joined:14 Jan 2012, 14:22
Location:Novi Sad,Srbija

Re: Praskasta primama za plovkarenje

Post by Rada TRIGA Jovanovic » 17 Jan 2012, 11:05

slobodan.vukadinovic wrote:Primamu za plovkarenje oduvek spremam sam. Sitnu ribu je lako prehraniti. Zato sam pristalica hrane koja vise pravi maglu i ispusta privlacne arome. Najcesce u mix stavljam razne vrste brasna, mleko u prahu, kukuruz secerac (ne mnogo) i dosta konoplje. Par dana pre pecanja hranim sa kuvanim zitom. Nije skupo a ima dobar ucinak.
zavisi od vode i ribljeg fonda,licno sam gledao kako na kasapskoj adi sitna riba cisti praskastu,saku praskaste ocisti za nepunih 5 min,pa sam shodno tome korigovao kolicinu primame carp:: carp:: carp::
Nista snaga,samo glava....

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Praskasta primama za plovkarenje

Post by Masterbih » 19 Jan 2012, 18:03

Kod nas u ExYuje riba pretrpana hljebom - kruhom po rijekama.
Samo se to ruka u velikim kolicinama pa nije se cuditi kad riba nekad negativno reaguje i na dobre primame.
Jednostavno smugne ili se prestane hraniti.
Ali vec nakon par puta (par dana), dok se privikne i skonta da je to kvalitetno, onda pocne da razbija.
ihii::

Ja sam jednom na rijeci Bosni pecao nize navikanih majstorskih plovkarosa i to na feeder (na dubinac).
Koristio sam naravno Masterbih feeder i barbe u kombinaciji (za skobalja, mrenu, ploticu itd..).
Prvi dan sam dosao izviditi teren, bacio 2-3 kugle i otisao, drugi dan isto ponovio, a treci dosao u po dana i sjeo nize njih id::
Njih je bilo par i nisu upecali par riba za citav dan, a ja sam razvalio..
Svaki minut riba, ma samo sto zabacim skobalj ili plotica 300-500gr, a bilo je i par vecih.
Kako je padalo vece sve je bolje uzimalo, ali onda sam se spakovao i otisao jer nije vise bilo zanimljivo, samo sto zabacim riba otrese i vadi.
Sa druge strane obale sam cuo i neke prosto prosirene recenice pa mi nije bilo prijatno.
Kao u crtanom filmu vidis svakih par minuta kolege sa druge strane se spustaju sve nize dok nisu poceli zabacivati plovke na moje hraniliste, ali sipak F::

User avatar
DOX
ViP
ViP
Posts:670
Joined:09 Dec 2011, 23:26
Location:Teslic BiH(RS)

Re: Praskasta primama za plovkarenje

Post by DOX » 21 Jan 2012, 22:19

Evo jedan od video snimaka mmbih: feeder primame :HH





Zanimljivo aa?? piv::
Bboy OR DIE !!!

User avatar
DOX
ViP
ViP
Posts:670
Joined:09 Dec 2011, 23:26
Location:Teslic BiH(RS)

Re: Praskasta primama za plovkarenje

Post by DOX » 21 Jan 2012, 22:58

Evo i par slicica :Dtt

Image
evo ovako to izgleda...

Image
previse dodao vode :D

Image
rezultat :D
Bboy OR DIE !!!

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Praskasta primama za plovkarenje

Post by Limar » 27 Feb 2012, 15:35

Moze li neki savet koju hranu sad uzeti za pecanje na kanalu tipa 5m sirok i 0.8m dubok,ciljana riba crvenperka i bodorka.....zazeleo sam se pecanja a trenutno je naj izglednije na plovak a opet imam lep kanal bogat belom ribom pa bi bilo lepo privuci je malo,akcije nikad dosta :D
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

User avatar
atoth
ViP
ViP
Posts:613
Joined:14 Feb 2012, 20:29
Location:Kanjiža, vojvodina

Re: Praskasta primama za plovkarenje

Post by atoth » 27 Feb 2012, 21:28

Neznam zemljak čije primame možeš nabaviti u tvojoj okolini ja sam ove godine dva puta bio na pecanju bele ribe mi koristimo hranu Maros mix koju donosimo iz Mađarske.Sada koristimo XXL DEVERIKA I XXL.Pošto je voda hladna boja primame treba da je tamna.Od hrane VDE preporučio bih Silver Pro i Gold Pro za bodorku.Senzas ima direktno hranu za bodorku Gardons ali je dosta skupa.Pa šta možeš da nađeš.Važan je fini pribor udica 20-22 i predvez 0,06-0,07 sa malim plovkom0,2-0,3 grama pošto u ovako hladnoj vodi riba tako fino uzima da ni ne vidiš da peca

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Praskasta primama za plovkarenje

Post by Limar » 27 Feb 2012, 22:34

VDE je lako naci,upisao sam nazive pa sutra kupujem da probamo malo kanal,nisu velike ribe al uzivam u takvom pecanju....hvala kolega A 1::
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

Limar
Genije
Genije
Posts:1006
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Stara Pazova Republika Srbija

Re: Praskasta primama za plovkarenje

Post by Limar » 05 Mar 2012, 09:27

atoth wrote:Neznam zemljak čije primame možeš nabaviti u tvojoj okolini ja sam ove godine dva puta bio na pecanju bele ribe mi koristimo hranu Maros mix koju donosimo iz Mađarske.Sada koristimo XXL DEVERIKA I XXL.Pošto je voda hladna boja primame treba da je tamna.Od hrane VDE preporučio bih Silver Pro i Gold Pro za bodorku.Senzas ima direktno hranu za bodorku Gardons ali je dosta skupa.Pa šta možeš da nađeš.Važan je fini pribor udica 20-22 i predvez 0,06-0,07 sa malim plovkom0,2-0,3 grama pošto u ovako hladnoj vodi riba tako fino uzima da ni ne vidiš da peca
Hvala sampione,juce pecali i tako se napecali da sam pod utiskom 1:: brdo bodorke,pokoji bandar,klenici maleni i jedan macan koji nam smugnuo,neiskustvo :D
Nevolim kada mi neko stoji iza ledja dok pecam...

Saša
Napredan clan
Napredan clan
Posts:36
Joined:08 Mar 2012, 14:04
Location:Novi Bečej ( Vojvodina - Banat )

Re: Praskasta primama za plovkarenje

Post by Saša » 14 Mar 2012, 21:35

Ima li ikakve sanse da i mi ribolovci iz Srbije dodjemo do masterbih feeder primame , na koji nacin i orjentaciono kolika je cena

Post Reply

Return to “Praškaste hrane za plovkarenje”