Nova 2012!!!

Slobodne teme o ribolovu na plovak..

Moderator:Masterbih

User avatar
holcer
Guru
Guru
Posts:786
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Bosanski Brod R.S. BiH...
Nova 2012!!!

Post by holcer » 13 Jan 2012, 22:25

Jel izlazio ko na plovkarenje ovih dana? Gdje? I jel bilo ulova? ZZ:: ZZ::
...Nije lako biti budala... Takav se moras roditi...
Destinations Point

User avatar
slobodan.vukadinovic
Ribarcina
Ribarcina
Posts:469
Joined:12 Jan 2012, 21:33
Location:Sivac

Re: Nova 2012!!!

Post by slobodan.vukadinovic » 16 Jan 2012, 13:50

Ja cekam 15. mart i onda krece lov na amura. Prosle godine sam 24.marta izasao prvi put. Noc, 23 prvi amur 9kg. Narednog dana (25.III) u ponoc stize prvi 10kg, u dva sata posle ponoci 13kg, u pola pet ujutro 15kg. Video sam da se motaju oko hranilista, cekao do 7h i spakovao se. Ovo ne pisem da bih se hvalio, vec da bih vam objasnio kad krece sezona. Do tada kuliram. P.S. (lazem da kuliram, kriziram kao narkoman)

User avatar
Andjelko
Guru
Guru
Posts:932
Joined:12 Jan 2012, 18:23
Location:Brcko Bosna I Hercegovina

Re: Nova 2012!!!

Post by Andjelko » 22 Jan 2012, 19:13

juce su pale dve stuke jedna pola kg a druga kilu i malo jace a danas nista,i nisam ja upecao nego sto je bio samnom stevo,

User avatar
carp-ug
Piskaralo
Piskaralo
Posts:51
Joined:12 Jan 2012, 18:46
Location:Ugljevik
Contact:

Re: Nova 2012!!!

Post by carp-ug » 11 Feb 2012, 09:32

spremaj nam mjesto Andjelko obucar je ko puska zapet
C.A.

User avatar
DOX
ViP
ViP
Posts:670
Joined:09 Dec 2011, 23:26
Location:Teslic BiH(RS)

Re: Nova 2012!!!

Post by DOX » 11 Feb 2012, 16:32

ja sam bio nedavno, ali sitan kod nas na Usori....

Image

P.S. Prosle godine, kad sam otkrio zimovnik na Usori, sve krupni od 500 g- 1,500 kg. I svaki dan ljudi su drobili skobalja, svaki dan....rako jedno 2 mjeseca, na to mjesto gdje sam se ja jedva uvuko...oni su sebi kasnje sve raskrcili i bude ih po 20.....jbga yato ove godine prdekana, nema, sitno...
Bboy OR DIE !!!

User avatar
zdravko
Ribarcina
Ribarcina
Posts:251
Joined:12 Jan 2012, 17:50
Location:Metlika, Slovenija

Re: Nova 2012!!!

Post by zdravko » 11 Feb 2012, 18:11

Andjelko wrote:juce su pale dve stuke jedna pola kg a druga kilu i malo jace a danas nista,i nisam ja upecao nego sto je bio samnom stevo,
Kod vas štuka nije u lovostaju ?

Sanadac5
Guru
Guru
Posts:813
Joined:12 Jan 2012, 19:43

Re: Nova 2012!!!

Post by Sanadac5 » 12 Feb 2012, 14:57

zdravko wrote:
Andjelko wrote:juce su pale dve stuke jedna pola kg a druga kilu i malo jace a danas nista,i nisam ja upecao nego sto je bio samnom stevo,
Kod vas štuka nije u lovostaju ?
Sigurno a i verovatno F:: je slikao i naravno pustio Di::

User avatar
atoth
ViP
ViP
Posts:613
Joined:14 Feb 2012, 20:29
Location:Kanjiža, vojvodina

Re: Nova 2012!!!

Post by atoth » 17 Feb 2012, 21:08

Prvo ovogodišnje pecanje.

Najduži a time i najteži period u životu svakog ribolovca, takmičara koji se bavi ribolovom udi-com na plovak je svakako zima. Mi takmičari udruženja sportskih ribolovaca “Bratstvo” iz Kanjiže možda smo još i u povlaštenoj situaciji pošto se naša sezona takmičenja završava prvog vikenda decemra učešćem na kup takmičenju u gradu Sentešu u Mađarskoj gde se peca na prelepoj rečici koja prolazi kroz grad a zahvaljujući termalnim izvorima koji se nalaze u njoj nikad ne zamrzava bez obzira na temperaturu.
Baš zbog ovoga, unazad desetak godina dogovorili smo se da svaku novu godinu počnemo sa izlaskom na vodu. To je najčešće prvi ili drugi januar.Ti izlasci se mogu opravdati sa više razloga, prvi je naravno želja da se ponovo uzme štap u ruke a drugo da se izvetri glava koja je još uvek puna novogodišnje buke, hrane i šampanjca.
Sam ulov i nije toliko važan, važno je druženje i želja da se nastavi tradicija koju naši prijatelji i poznanici koji nisu zaraženi ovim vidom sporta i druženja nikako ne mogu da razumeju.Vremenske pri-like proteklih godina nisu baš pogodovale ovim našim izletima.Do vode smo dolazili samo bušenjem rupa u ledu a jedino zadovoljstvo pružalo nam je samo kuvano vino koje je zaista prijalo na minus nekoliko stepeni.Teren na koji smo izlazili bio je kanal Tisa-Palić.
Što se ove godine tiče jutro drugog januara osvanulo je obasjano suncem.Dogovor je bio da se nađemo u devet časova na kanalu, Olah Tibor, Terteli Đerđ i ja.Voda u kanalu je bila na najvišem nivou i toliko bistra da se videla polegla trava do dubine od jednog metra.
Postavili smo platforme, namontirali sisteme, umešali hranu i počeli pecanje.Tibor i Đerđ opre-delili su se za lov kedera sa štapovima od 3,5- 4 metara a ja sam sa štapom od 5 metara pokušao da na dnu prevarim neku bodorku ili babušku.Posle sat vremena ispostavilo se da ni jedna zamisao neće uroditi plodom.Vreme je bilo idealno, sunce sa oko + 10 stepeni a od ribe ni traga ni glasa.
Posle ugodnih sat vremena provedenih sunčanjem odlučili smo da promenimo lokaciju.Bila bi šteta otići kući po ovakvom divnom vremenu i svima objašnjavati da nismo ništa ulovili pa čak ni udarca nismo videli a obećali smo društvu sveže pečenog kedera na talandari.
Zauzeli smo nove položaje na ulaznom kanalu od reke Tise do pumpne stanice kod Adorjana. Već prvi zabačaj pokazao je da je ova lokacija pun pogoda, u blago zamućenoj vodi keder kao da je samo nas čekao.Ja sam i ovde sa štapom od 5 metara na dnu pokušao da uhvatim nešto “veće” dok su moje kolege i dalje cepale kedere . Voda je bila dubine oko 2,5 metra a pošto sam ja bacio hranu za babušku i deveriku i meni se na dnu javio keder ali ređe ali su komadi bili veći.
Riba je radila odlično. Ribolovci koji su sa druge strane kanala pecali štuku nisu razumeli šta se sada dešava mi svakog minuta hvatamo ribu a oni od jutra ne mogu da uhvate par kedera za mamac.Za razliku od nas koji smo sa druge obale videli njihove sisteme na štapovima oni pa ni riba nisu videli naše sisteme sa predvezom od 0,06 mm, plovke od 0,2-0,3 grama I udice br 22.
Posle uživanja od oko 3 časa završili smo ribolov i sumirali rezultate.Ulovili smo oko 6kg ribe, dvojica kederaša su imali više komada a ja zahvaljujući većim kederima ,deverikama i babuškama koje sam hvatao na dnu manje komada ali istu težinu.Da sam imao više sreće i da je moj predvez izdržao i onu jednu ribu koja mi je pokidala predvez ja bih imao najviše ribe što uopšte nije bilo bitno i u tom trenutku nikoga nije ni interesovalo.

Svim sportskim ribolovcima u 2012 godini želim slične doživljaje i bogate ulove.
Attachments
IM000679M_resize_resize.JPG
IM000679M_resize_resize.JPG (124.61KiB)Viewed 14567 times
IM000680M_resize.JPG
IM000680M_resize.JPG (75.21KiB)Viewed 14567 times

User avatar
holcer
Guru
Guru
Posts:786
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Bosanski Brod R.S. BiH...

Re: Nova 2012!!!

Post by holcer » 17 May 2012, 16:43

Image
...Nije lako biti budala... Takav se moras roditi...
Destinations Point

User avatar
holcer
Guru
Guru
Posts:786
Joined:12 Jan 2012, 17:24
Location:Bosanski Brod R.S. BiH...

Re: Nova 2012!!!

Post by holcer » 17 May 2012, 16:45

Image
...Nije lako biti budala... Takav se moras roditi...
Destinations Point

Post Reply

Return to “Ostalo”