Ulovi 2014

Slobodne teme o ribolovu na plovak..

Moderator:Masterbih

Post Reply
Plut
Guru
Guru
Posts:891
Joined:12 Jan 2012, 17:21
Location:Sisak
Ulovi 2014

Post by Plut » 25 Feb 2014, 17:57

Dok se ljudi okolo bore sa poplavama i vodom ja sam uspio nać vremena i mjesto
da ostvarim koji ulov ribe plovkom.Nešto sam dobiom na pahulju kruha,a nešto na crviće.

Image

Image

Image

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Ulovi 2014

Post by Masterbih » 25 Feb 2014, 21:06

Jako lijepa zanimacija, malo za promjenu mhm::
Bistro kolega.

Plut
Guru
Guru
Posts:891
Joined:12 Jan 2012, 17:21
Location:Sisak

Re: Ulovi 2014

Post by Plut » 07 Mar 2014, 21:16

Danas imao slobodan dan,a vodostaji rijeka kod nas su i dalje ogromni.Smuđ u lovostaju Z.: pa odlučim navući
čizme do vrata pa izabrati mjesto u vodi na kojem ću loviti malo na plovak.Malo kažem jer u prvoj turi sam
izdržao oko sat vremena zbog hladnoće,a i čizma mi je puštala vodu u kojoj sam stajao skoro do kukova.

Image

Ništa,kući na grijanje usput sam nahranio da se goste dok ja grijem doma nogice i riješavam problem čizama.
Vračam se za oko 2 h kasnije jer srce ne da mira.Dok navlačim tu gumu na sebe staje jedan kolega i ne vjeruje
da ja odoh u vodu sa jednim štapom na plovak i kanticom sa hranom i mamcima.Njegovo vidno iznenađenje je
još bilo popračeno pitanjem,šta češ ti stvarno stajat u toj vodurini i probat lovit?Odgovaram mu da li mu izgledam
kao da se šalim i završavam sa pripremama tj.ronilačkim odjelom he he :)
Nakon petnaestak minuta na crviće plovak zatitra i krene u stranu,a meni srce zaigra u nadi da je kakav šarančić.

Image

Prva riba,crvenperka,ali ulijeva nadu da bi sa njom moglo zalutat i nešto veće.Pa još jedna,pa još,pa još.
Sada su već dosadne pa skidam crve mjenjam dubinu i stavljam zrno šećerca.Neko vrijeme se ništa ne događa,
a onda plovak krene,kontra i opet nešto maleno.Pred sam mrak krenule žutooke...

Image

a gdje su babuške pitam se,a šarani?Lovi se mrak jedva već vidim plovak kad evo i prve babuške koja nije bila
i jedina,ali mi je nedostajao još šaran.Sve u svemu uzbudljiv dan,šaran će biti nekom drugom prilikom :D

Image

User avatar
Daiwa
ViP
ViP
Posts:663
Joined:04 Feb 2012, 17:49
Location:Cekrcici kod Puracica

Re: Ulovi 2014

Post by Daiwa » 07 Mar 2014, 21:39

Ti nisi normalan jarane :) , Tebi i Cipu se vec odavnno divim a volio bih isto tako kao vas dvoica ali izgleda mi mud* nisu jos dovoljno porasla :(

Skickat från min GT-I9300 via Tapatalk

Plut
Guru
Guru
Posts:891
Joined:12 Jan 2012, 17:21
Location:Sisak

Re: Ulovi 2014

Post by Plut » 08 Mar 2014, 17:19

Ma nemam ti ni ja ništa posebno što se tiće muda,samo jedan par :) piv::

Plut
Guru
Guru
Posts:891
Joined:12 Jan 2012, 17:21
Location:Sisak

Re: Ulovi 2014

Post by Plut » 01 Apr 2014, 09:15

Image

Image

Image

Ova zadnja ima ožiljak,bila je očito nekom nekada keder za Štuku

Post Reply

Return to “Ostalo”