problemi sa recnim rakovima

Slobodne teme o ribolovu na plovak..

Moderator:Masterbih

Post Reply
Saša
Napredan clan
Napredan clan
Posts:36
Joined:08 Mar 2012, 14:04
Location:Novi Bečej ( Vojvodina - Banat )
problemi sa recnim rakovima

Post by Saša » 05 Jul 2012, 15:48

Pre neki dan sam bio na Tisi naravno na pecanju, pecao sam na plovak , od mamaca sam koristio crvice i crvenu glistu od primame sam imao milo grand prix. Riba je lepo krenula a onda su krenuli i rakovi i to fini primerci od 20 do 25 cm. Riba je stala kao da sam zabacio u bunar a i tamo bi pre upecao, makar i zabu. E sad vas molim drugari da mi pomognete u nekom savetu jer mi se to desilo i juce ujutru, hvala vam unapred. hm:: Z.:

kimmy1
Ribolovac
Ribolovac
Posts:179
Joined:12 Jan 2012, 21:24

Re: problemi sa recnim rakovima

Post by kimmy1 » 05 Jul 2012, 15:52

Moj ti je savet da ne diraš rakove. Oni su ti indikator da je voda čista i bilo bi lepo da ih ima u svakoj vodi !
E sad, što su muka za pecanje riba, pa prijatelju, priroda je to. Oni su svoji na svome, a mi smo ti koji im nasilno ulazimo u kuću.

Saša
Napredan clan
Napredan clan
Posts:36
Joined:08 Mar 2012, 14:04
Location:Novi Bečej ( Vojvodina - Banat )

Re: problemi sa recnim rakovima

Post by Saša » 05 Jul 2012, 16:06

kimmy1 wrote:Moj ti je savet da ne diraš rakove. Oni su ti indikator da je voda čista i bilo bi lepo da ih ima u svakoj vodi !
E sad, što su muka za pecanje riba, pa prijatelju, priroda je to. Oni su svoji na svome, a mi smo ti koji im nasilno ulazimo u kuću.
Ma nemam ja prijatelju nista protiv rakova , sve sam ih vracao u vodu doduse malo nizvodno misleci da ih nece vise biti ali badava, sto je mnogo mnogo je preko 30 ak komada. pa sve mislim da je problem u primami ako je ona visokoproteinska pa jos dodas saku dve crvica onda je to raj za rakove, a za mene slom zivaca w:tf

kimmy1
Ribolovac
Ribolovac
Posts:179
Joined:12 Jan 2012, 21:24

Re: problemi sa recnim rakovima

Post by kimmy1 » 05 Jul 2012, 16:20

Pa iskreno, ne znam kako da ih izbegneš. Oni kad nanjuše klopu, tu je kraj, jedino da bežiš od njih na drugo mesto, ali pitanje je da li možeš da pobegneš.

User avatar
Barjak
Ribarcina
Ribarcina
Posts:320
Joined:30 Jun 2012, 15:13
Location:Paracin

Re: problemi sa recnim rakovima

Post by Barjak » 05 Jul 2012, 16:42

ja bih ti dao predlog da probas da pecas na meso od raka,nekada davno sam cuo da klen udara ko lud na to.

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: problemi sa recnim rakovima

Post by Linear » 05 Jul 2012, 18:30

Hoce i saran na meso od raka. Probao sam na jednoj vodi ganjat klena a dobio sarana tako da ako ima i njega u toj vodi neka ocekuje i njega na udici slobodno. A opste poznata je stvar da sargo voli da proba i raka.

Bistrooo c:c
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: problemi sa recnim rakovima

Post by Masterbih » 05 Jul 2012, 18:49

Ulovi ili ponesi sa neke druge vode neku korov ribu, isjeckaj je na komadice, pomijesaj sa zemljom i baci nizvodno ili uzvodno, svi rakovi ce krenuti za ovim mirisom, a ti ces biti miran :Dtt

Saša
Napredan clan
Napredan clan
Posts:36
Joined:08 Mar 2012, 14:04
Location:Novi Bečej ( Vojvodina - Banat )

Re: problemi sa recnim rakovima

Post by Saša » 05 Jul 2012, 19:32

Masterbih wrote:Ulovi ili ponesi sa neke druge vode neku korov ribu, isjeckaj je na komadice, pomijesaj sa zemljom i baci nizvodno ili uzvodno, svi rakovi ce krenuti za ovim mirisom, a ti ces biti miran :Dtt
ovo je dobar savet i ja neznam kako ga se nisam setio stvarno ima logike u tome, hvala piv::

Post Reply

Return to “Ostalo”