Privatne poruke (PP)

Registracija, logovanje, ubacivanje slike, kreiranje nove teme itd..

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
admin
Site Admin
Site Admin
Posts:504
Joined:02 Dec 2011, 16:27
Privatne poruke (PP)

Post by admin » 08 Feb 2012, 22:52

Ukoliko zelite napisati privatnu poruku nekom od clanova foruma, a da je drugi ne vide, tj. vidljiva je samo vama i onome kome ste je poslali, evo 2 jednostavna nacina:

Svaki clan - korisnik ispod svoje slike - avatara ima malu ikonicu PP sto znaci Privatna Poruka (u ovom slucaju naprimjer korisnik holcer).
Kliknite na nju.

Image

Takodje mozete kliknuti na ime clana kojem zelite poslati privatnu poruku PP.
Nakon klika ce vam se otvoriti Pregled profila, u ovom slucaju (naprimjer korisnik) holcer.
Kliknite na tekst: Posalji privatnu poruku.

Image

Sad vam samo ostaje da napisete naslov poruke i tekst poruke, a zatim kliknete na posalji i vasa poruka ce biti za nekoliko trenutaka poslana clanu kojeg ste odabrali.

Image

PP - Privatne poruke nisu vidljive nijednom drugom clanu osim vama i onom kojem ste je poslali, vase privatne poruke ne mogu vidjeti ni Administratori, Moderatori foruma jer su one (Privatne) i sluze za komunikaciju van javnosti, strogo su zasticene i jako enkriptovane (Zastita privatnosti).
Putem njih mozete direktno komunicirati sa drugim clanovima ili se raspravljati privatno kako bi se izbjeglo direktno prepucavanje na forumu itd..

tomislav1960
Ribolovac
Ribolovac
Posts:189
Joined:13 Feb 2012, 06:44
Location:Västerås, Svedska

Re: Privatne poruke (PP)

Post by tomislav1960 » 13 Feb 2012, 10:26

Pokusao sam vam poslati privatnu poruku, ali ne znam da li je uspjelo jer je nema u poslanim porukama. Mozete li mi javiti da li ste je dobili+
Pozdrav!

User avatar
GogoRush
Guru
Guru
Posts:804
Joined:15 Jan 2012, 19:05
Location:Zagreb, HR

Re: Privatne poruke (PP)

Post by GogoRush » 12 Jun 2012, 17:23

Danas sam poslao 3 poruke 1- 13,05 ; 2- 16,13 ; 3- 17,45. Ovu treću sam napisao kad sam vidio da druga nije poslana. Naime, sad piše da imam 2 poruke za slanje, a u rubrici poslate poruke ih nema (zadnje dvije).Gdje griješim. Da nije možda to što sam prije stisnuo pregled pa onda poslati. Prvu poruku nisam pregledavao već sam je odmah poslao i dobio sam odgovor od MB i nije bila u rubrici "za slanje".

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Privatne poruke (PP)

Post by Masterbih » 12 Jun 2012, 17:36

Primljene su sve poruke.
Ako vam stoji u rubrici za slanje tad jos nisu procitane.
Kad ih osoba otvori i procita tad ce vam otici u poslane.
Evo npr. ja sam sad procitao tvoje 2 poruke GogoRush, pogledaj gdje su sad smjestene piv::

User avatar
GogoRush
Guru
Guru
Posts:804
Joined:15 Jan 2012, 19:05
Location:Zagreb, HR

Re: Privatne poruke (PP)

Post by GogoRush » 12 Jun 2012, 18:01

OK sad sam vidio. Hvala!

Post Reply

Return to “Uputstva i pomoć za korištenje foruma”