More???

Sva pitanja, predloge, pohvale i žalbe u vezi rada foruma, sajta možete postaviti ovdje..

Moderator:Masterbih

tomislav1960
Ribolovac
Ribolovac
Posts:189
Joined:13 Feb 2012, 06:44
Location:Västerås, Svedska
Re: More???

Post by tomislav1960 » 12 Aug 2012, 09:43

Haha, ma bukve jedu sve sto bacis.

User avatar
GogoRush
Guru
Guru
Posts:804
Joined:15 Jan 2012, 19:05
Location:Zagreb, HR

Re: More???

Post by GogoRush » 12 Aug 2012, 10:20

Što se tiće ribolova na moru, on je dosta slićan pa ćak i isti kao slatkovodni ribolov. Npr. orada se lovi kao šaran sa free spool rolom i iglom navućen bibi crv skroz do udice. Na bibija hoće i druge veće ribe.
Cipla sam u Dubrovniku lovio (pa i druga riba je znala zagristi) na sredinu bijelog kruha izgnjećenog sa trokutićem Zdenka sira za mazanje. U rukama izmješaš kruh i sir sve dok ne dobiješ tijestastu masu sa kojom pokriješ udicu i loviš.Sir ima specifićan miris koji cipol voli. Njega loviš na plovak. Cipla možeš još loviti na crijeva slane ili svježe srdele i crviće.
Za druge ribe možeš upotrijebiti mamce koje nađeš uz obalu ili u ribarnici. Dobar mamac za skoro sve ribe je lignja ili sipa izrezana na trakice i nanizana na udicu.
Što se tiće Zadra (Tomislav 1960)- Kod morskih orgulja se love lijepe orade i tamo ćeš uvijek naći nekog od domaćih ribića pa će te posavjetovati. Tu možeš loviti kao i šarana - rod-pod, šaranski štapovi isistemi.
Pa bistro Tomislave!!!

tomislav1960
Ribolovac
Ribolovac
Posts:189
Joined:13 Feb 2012, 06:44
Location:Västerås, Svedska

Re: More???

Post by tomislav1960 » 12 Aug 2012, 11:16

Hvala prijatelju. Ja lovim na jadrenu od djetinstva a ukavi cipoli su mi specijalnost ali ja nikad nisam zadovoljan sa samo svojim iskustvima. Smatram da se ribolov na moru, sa kraja, nije ni priblizno unaprijedio kao neki drugi vidovi ribolova. To mi je vrlo cudno i zato sam htio da vidim da li neko posjeduje vecu "kolicinu" znanja i iskustva o tome. Mislio sam prvenstveno na sarandije sa svojom hemijom. Kao banjalucanin i plovkas sam potkovan sa vecinom fora sto se tice lova na kruh ali kao sto rekoh uvjek se ima sta nauciti od drugih.
Bistro!

User avatar
vjeks
Keder
Keder
Posts:20
Joined:22 Jul 2012, 14:01
Location:Rijeka

Re: More???

Post by vjeks » 19 Aug 2012, 21:01

Pa radi ti kemija na moru ALI sa obzirom na veliku površinu i cikličko kretanje te dnavnu migraciju ribe to nije isplativo i donijet će ti samo trošak ali ne i ulov koji očekuješ .
Boila mora biti maksimalno tvrda radi prokletih zubatih riba a količina mirisa barem 5 puta jača ...
Orada i baitrunner NE IDU ZAJEDNO jer je njezin griz specifičan a usta zubata da sa njima trga pedoće sa kamena pa da ne duljim ...
radi svoje bistrine more je jako zahtjevno kao voda a riba preplašena zbog sustavnog UNIŠTAVANJA .
Moj ti je savjet ... nađi mjesto koje je dublje i lovi sa srdelom u propadanju a brumaj smrvljenom srdelom i razmočenim kruhom , tako imaš najviše šanse za ulov .
I drži se zakona o propisanom ulovu od 5 kg + jedna kapitalna riba i puštaj nedoraslu ribu jer će ti to more jednom vratiti 2::u
Bolje mrtav pijan nego mrtav trezan.
Život je čisto dosađivanje između dva ribolova .

tomislav1960
Ribolovac
Ribolovac
Posts:189
Joined:13 Feb 2012, 06:44
Location:Västerås, Svedska

Re: More???

Post by tomislav1960 » 19 Aug 2012, 21:07

Hvala prijatelju! Lovim pretezno nocu i poslucacu te, mada bi mi trebao potanje objasniti kako radis sa sdjelom?

User avatar
vjeks
Keder
Keder
Posts:20
Joined:22 Jul 2012, 14:01
Location:Rijeka

Re: More???

Post by vjeks » 20 Aug 2012, 07:56

Ima jedna "tajna" a kaže da se sva riba Bentosa lovu u pla dana tj. kada zvizdan najbolje prži , ti loviš Orade , fratre , arbune ...
Srdela kao ješka je neprikosnovena jer ima velik udio masnoće ali i manu da je mekana , pa možeš koristiti i inćune a valja i svježa kao i soljena ...
Sistem je jednostavan do bola Di:: samo najlon i udica na kraju BEZ IKAKVOG OTEŽANJA i narežeš srdelu na 4 komada najbolje škaricama i smrviš rukama zajedno sa kruhom u kanti kemija::
i bacaš sa vramana na vrijeme RASTRESITO I RAZMOČENO , tako radiš oblak a riba ludi jer se nemože nahraniti a miris mami Z.:
Kako srdelu namontiranu na udicu (komadić) nemožeš daleko baciti , teko podesi da loviš i hraniš na istom mjestu .
Srdelu samo jednostavno pustiš da slobodno tone i već će je nešto pokupiti 2::u
i ne zaboravi ostaviti preklopnik na roli otvoren da si srdela povuće najlona koliko treba a kad je riba gore vidiš da se najlon zateže mhm::
eto toliko piv::
Bolje mrtav pijan nego mrtav trezan.
Život je čisto dosađivanje između dva ribolova .

User avatar
vjeks
Keder
Keder
Posts:20
Joined:22 Jul 2012, 14:01
Location:Rijeka

Re: More???

Post by vjeks » 20 Apr 2014, 14:23

da nam ova tema ne zamre evo malo slika nešto friških sa nekoliko ulova što iz Engleske , što na našem plavom Jadranu :Dtt

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Bolje mrtav pijan nego mrtav trezan.
Život je čisto dosađivanje između dva ribolova .

User avatar
GogoRush
Guru
Guru
Posts:804
Joined:15 Jan 2012, 19:05
Location:Zagreb, HR

Re: More???

Post by GogoRush » 20 Apr 2014, 18:05

Odlično vjeks, lijepi ulovi [superr]

Post Reply

Return to “Pitanja, prijedlozi i žalbe”