Marine halibut pellets

Sve o čudesnim peletima..

Moderator:Masterbih

User avatar
Andjelko
Guru
Guru
Posts:932
Joined:12 Jan 2012, 18:23
Location:Brcko Bosna I Hercegovina
Re: Marine halibut pellets

Post by Andjelko » 15 Jan 2012, 13:13

Ja radim kao vozac u firmi gde proizvode hranu za sarana,imaju tonuce i plivajuce i pastrmske pelete,meni su se najbolje pokazale pastrmske ali one iz austrije posto mi ih kum mi donese,a kod nas u firmi koristim plivajuce sa 25posto proteina i sameljem i pravim miks sebi

User avatar
bdelitee
Ribarcina
Ribarcina
Posts:350
Joined:12 Jan 2012, 18:33
Location:Beograd-Krnjaca
Contact:

Re: Marine halibut pellets

Post by bdelitee » 15 Jan 2012, 14:12

koriscenjem peleta u mix-u umnogome smanjujemo cenu mix-a a pritom ne osiromasujemo isti.Skoro u svakom mixu imam do 15% peleta samo zavisno od mixa koristim razne vrste.Pelete su odlicno balansirana hrana tako da sa te strane smo sigurni u lovnost.Najbolje su mi se pokazale R1 pelete (meleg) ribnjacke za uzgoj pastrmke i Triga pelete.I jos samo da se osvrnem na koleginu opasku ,,nemojte mi se smejati" svaka kombinacija koja donosi ribu pa makoliko bila nekima smesna, je za probati, i ja imam takvih eksperimenata (ima nekih koji se smeju)a rezultati su tu i neodustajem od vecitih proba i kombinacija
Nisi izgubio kad te pobede,vec kad odustanes

User avatar
Delboy
Guru
Guru
Posts:782
Joined:12 Jan 2012, 17:18
Location:Sarajevo

Re: Marine halibut pellets

Post by Delboy » 15 Jan 2012, 15:16

ja sam nalazio ove palete koje su 45% i vise proteina... neke ako se nevaram holandske... jako dobre......

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Marine halibut pellets

Post by Beli 059 » 15 Jan 2012, 23:50

pec:: pec:: Jest jako dobar pelet i moze se seci ili ici uz neki dodatak,jako zahvalan i daje rezultate

nebojsacukovic
Ribolovac
Ribolovac
Posts:125
Joined:12 Jan 2012, 19:45
Location:leposavic

Re: Marine halibut pellets

Post by nebojsacukovic » 17 Jan 2012, 20:51

koco wrote:Kvalitetne hrane za pse imaju vrlo interesantnih sastojaka,pročitajte sastav možda se iznenadite ;-)
davno koristio Eukanubu na ribljoj bazi mislim da se zove dermatosis i pelete za ishranu pastrmki,......pa lepo sve to davalo ribu

User avatar
Fly and Carp Fishing
Ribarcina
Ribarcina
Posts:381
Joined:12 Jan 2012, 23:16
Location:Sarajevo, BiH

Re: Marine halibut pellets

Post by Fly and Carp Fishing » 17 Jan 2012, 20:57

bdelitee wrote:koriscenjem peleta u mix-u umnogome smanjujemo cenu mix-a a pritom ne osiromasujemo isti.Skoro u svakom mixu imam do 15% peleta samo zavisno od mixa koristim razne vrste.Pelete su odlicno balansirana hrana tako da sa te strane smo sigurni u lovnost.Najbolje su mi se pokazale R1 pelete (meleg) ribnjacke za uzgoj pastrmke i Triga pelete.I jos samo da se osvrnem na koleginu opasku ,,nemojte mi se smejati" svaka kombinacija koja donosi ribu pa makoliko bila nekima smesna, je za probati, i ja imam takvih eksperimenata (ima nekih koji se smeju)a rezultati su tu i neodustajem od vecitih proba i kombinacija
bravo: bravo: piv::
Image

Dođe ponekad vrijeme kad pametan zaćuti, glup progovori, a fukara se obogati.

Ivo Andrić

User avatar
koco
Ribolovac
Ribolovac
Posts:106
Joined:12 Jan 2012, 20:27
Location:Bjelovar,RH
Contact:

Re: Marine halibut pellets

Post by koco » 18 Jan 2012, 09:40

nebojsacukovic wrote:
koco wrote:Kvalitetne hrane za pse imaju vrlo interesantnih sastojaka,pročitajte sastav možda se iznenadite ;-)
davno koristio Eukanubu na ribljoj bazi mislim da se zove dermatosis i pelete za ishranu pastrmki,......pa lepo sve to davalo ribu
E da Eukanuba je jedna od tih 2::u
http://kocophotolog.blog.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;

Burzum
Piskaralo
Piskaralo
Posts:55
Joined:16 Jan 2012, 18:02

Re: Marine halibut pellets

Post by Burzum » 18 Jan 2012, 11:31

stvarno su odlicne , bez peleta ne idem na ozbiljne ribolove :)
Sto se tice psecije hrane (tonuce) super stvar ,ali za dugacke ribolove , ribi treba dosta dugo da se privikne na njih jako mi se to dobro pokazalo :)

User avatar
EuroCarp
U razvoju
U razvoju
Posts:34
Joined:12 Jan 2012, 16:48
Location:Subotica

Re: Marine halibut pellets

Post by EuroCarp » 19 Jan 2012, 12:13

BT Carp Fishing Team wrote:
Ivo carp wrote:isto ja koristim pelete za hranjenje pastrmki ,pelete sameljem i onda u mix odlično mise pokazalo ,ali to je za toplu vodu pec::
Više od Vas pise o peletima za hranjenje pastrmki. U veyi ovoga imam dve pitanja.
1. Gde se može nabaviti? (gledao sam na više mesta gde se prodaje stočna hrana, ali ni nisu čuli o ovome)
2. Da li neko voljan da napiše recepturu, kolju koristi za izradu bojla od ovog peleta?

Imas da kupis raznih vrsta u Veterinarskom Zavodu u subotici! Imas od obicnih do nekih sa mirisom jagode.... :.D
http://img705.imageshack.us/img705/6507/potpis1.png" onclick="window.open(this.href);return false;

User avatar
bdelitee
Ribarcina
Ribarcina
Posts:350
Joined:12 Jan 2012, 18:33
Location:Beograd-Krnjaca
Contact:

Re: Marine halibut pellets

Post by bdelitee » 19 Jan 2012, 14:19

evo jedan dobaro balansiran mix

soja brasno................................100gr
psenicni griz...............................300gr
hemp nuts(jezgro semena konoplje.....100gr
pelete za uzgoj pastrmke.................500gr

odlican stimulator mix za nenapadnute vode, moze se dodati i aroma ali ja licno dodajem samo
complet food oil (nutra)...15ml
amino ppc (sbs) ...........10ml
black pepper(sbs)..........10kapi
jaja 600gr(merena sa ljuskom)

a evo kako je izbalansirana
mix
proteini 30%
ugljen hidrati 37%
masti 10%
vlakna 5,8%

gotova boila

proteini 32,3%
ugljenhidrati 33,3%
masti 13,9%
vlakna 5,6%
Nisi izgubio kad te pobede,vec kad odustanes

Post Reply

Return to “Peleti”