Vode sa ribama 30+

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

User avatar
carpier
ViP
ViP
Posts:628
Joined:13 Jan 2012, 11:10
Location:Murska Sobota, Slovenija
Vode sa ribama 30+

Post by carpier » 03 Dec 2013, 17:12

Pričao sam sada na sajmu u Avstriji sa Frankom Schmidtom (Anaconda) i Dirkom Schumaherom oko toga, više od dva sata nakon after partya...vrlo zanimljive podatke su mi dali koje su argumentirali sa slikama koje se nigdje ne može vidjeti...imali su u kampanji od 7 dana 200 riba i čak 60 25+...i 20 riba preko 30+...A na kojem jezeru neču da pišem jer neču da pravim reklamu...
I was born a carp angler and I‘ll die a carp angler.

User avatar
Daiwa
ViP
ViP
Posts:663
Joined:04 Feb 2012, 17:49
Location:Cekrcici kod Puracica

Re: Vode sa ribama 30+

Post by Daiwa » 03 Dec 2013, 17:23

Ma hajde napisi nam makar ime jezera kad nemozemo vidjet slike piv::

Moze i na pp !

User avatar
aha carp
Ribarcina
Ribarcina
Posts:357
Joined:12 Jan 2012, 17:57
Location:Tešanj-BiH

Re: Vode sa ribama 30+

Post by aha carp » 03 Dec 2013, 18:43

Daiwa wrote:Ma hajde napisi nam makar ime jezera kad nemozemo vidjet slike piv::

Moze i na pp !
Tebi Daiwa već voda krenula iza zuba [blblbbll] krezi::
Živio :HH

User avatar
Daiwa
ViP
ViP
Posts:663
Joined:04 Feb 2012, 17:49
Location:Cekrcici kod Puracica

Re: Vode sa ribama 30+

Post by Daiwa » 03 Dec 2013, 20:08

Ma kaka voda .... vec sam zapjenio krezi:: krezi:: , evo citam da 30+ padaju sa sljiva i to sve cesce ohh:
Pa kontam kada je vec tako lagano upecat 30+ sarana ,zasto nebi i ja probao !
Ali moram vi´djet sa carpier-om za tu vodu ako nema dobru sljivu nebih ipak isao krezi:: krezi::

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Vode sa ribama 30+

Post by Linear » 03 Dec 2013, 23:20

carpier wrote:Pričao sam sada na sajmu u Avstriji sa Frankom Schmidtom (Anaconda) i Dirkom Schumaherom oko toga, više od dva sata nakon after partya...vrlo zanimljive podatke su mi dali koje su argumentirali sa slikama koje se nigdje ne može vidjeti...imali su u kampanji od 7 dana 200 riba i čak 60 25+...i 20 riba preko 30+...A na kojem jezeru neču da pišem jer neču da pravim reklamu...
Pa to ima samo jedno jezero u Evropi i do njega lagani prilaz ima bas taj lik kojeg si nabrojao Pero :) jer je clan kluba koji drzi to jezero u svom vlasnistvu, odnosno veliki je prijatelj sa Alexanderom Horvathom.
U Anacondinim katalozima neto puta cemo vidjeti Franckove slike upravo sa euro-aqua jezera. :D

Image

Evo i Dirka

Image

Vlasnik, Alexander izuzetno nepristupacna osoba i jako jako teska za razgovor. Kazu da je izuzetno iskusan na polju saranolova i da vlada jako puno materijom.

Image

Neka osnovna pravila su da se na tom jezeru peca samo sa 2 stapa, udice bez kontra kuke i osim lovnih boila koje idu na udicu mogu se koristiti samo boile od vlasnika jezera, tj. u prevodu, boile se moraju kupiti na jezeru ako zelite imati primamu.
Aleksandar je jezero kupio negdje sredinom 90ih godina isljucivo za pecanje za svoj cejf i pristup na jezero su imali iskljucivo njegovi prijatelji i vlasnikova familija.
Osobe koje su mogle da pecaju van tih krugova morale su da budu pozvane od strane samog Aleksandra na pecanje ili od strane nekog od njegovih prijatelja koji bi dao garanciju za tog ribolovca.
Sada se to malo promjenilo medjutim i sad je jako tesko doci do takozvane ulaznice za pecanje na tom jezeru iako su na njihovoj oficijelnoj stranici, koja jako cesto jednostavno nestane sa interneta, postavljene cijene i cjenovnik ribolova zajedno sa pravilima na vodi.
Velicina jezera je oko 11,3 hektara sto bi u prevodu znacilo, skoro 3 puta manje od Pelagiceva a krcato je ribom! [ajajaj]
Ima jos zanimljivih podataka o tom jezeru ali necu da pisem [zvizzu]
I ovo je dosta .:)

Za kraj evo jedne 42ke iz oktobra ove godine koja pliva u euro-aqua :)

Image
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

User avatar
Cezar
Keder
Keder
Posts:24
Joined:29 Oct 2013, 14:09
Location:Doesburg
Contact:

Re: Vode sa ribama 30+

Post by Cezar » 04 Dec 2013, 12:02

? :HH
Last edited by Cezar on 05 Dec 2013, 21:41, edited 1 time in total.
Čovek mora mnogo znati da bi doznao kako malo zna.
(Nemačka poslovica)

User avatar
Daiwa
ViP
ViP
Posts:663
Joined:04 Feb 2012, 17:49
Location:Cekrcici kod Puracica

Re: Vode sa ribama 30+

Post by Daiwa » 04 Dec 2013, 17:18

Dragi kolega ja Tebi niti zelim niti imam sta reci niti sam Te gdje imenovo ohh: , jedino ako se nisi pronasao u SLJIVAMA krezi:: krezi:: ali razumjem frustraciju !!
Nekada davno kada si mozda (Ti i slicni) pecao takvih primjeraka nije bilo puno , i sada svaka voda koja obiluje takvim ribama je BARA po nekim tvojim rezonima.... a zasto ?????
Skontalo se daje vrijeme odnjelo svoje to jest dase ostarilo , a stoje najgore ako se previse vremena u mlade dane provodilo pored vode i nije se mislilo sta kada prdnemo u cabar (ostarimo) !
Ali zato sada imamo vremena na pretek da saramo po svim mogucim forumima i da pokusamo sta usicarit (PRODAT)
Nemoj sta zamjerit stvarno nemam nista protiv tvog pisanja ali neke stvari kao tipa lahko je upecat ribu 30+ i price protiv tih voda i ljudi koji te vode drze i ulazu veliku lovu u to sve ,ili komentarisati zasto neko placa tako skupa pecanja ,jednostavno pustimo se tih kometara i pozabavimo se malo vise svoim zivotom piv::

User avatar
Cezar
Keder
Keder
Posts:24
Joined:29 Oct 2013, 14:09
Location:Doesburg
Contact:

Re: Vode sa ribama 30+

Post by Cezar » 04 Dec 2013, 18:35

? :HH
Last edited by Cezar on 05 Dec 2013, 21:41, edited 1 time in total.
Čovek mora mnogo znati da bi doznao kako malo zna.
(Nemačka poslovica)

User avatar
Daiwa
ViP
ViP
Posts:663
Joined:04 Feb 2012, 17:49
Location:Cekrcici kod Puracica

Re: Vode sa ribama 30+

Post by Daiwa » 04 Dec 2013, 19:32

Ok,kako Ti kazes :Dtt can:: can::

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Vode sa ribama 30+

Post by Linear » 05 Dec 2013, 12:07

Cezar wrote: Ja u mom životu na svu sreću nemam nikakvih frustracija, ja velike ribe lovim na destinacijama gde ti nebi znao obrisati tvoje d**e a kamoli uloviti neku značajniju ribu. U takvim vodama koje ti opsijueš svaka baba može uloviti kapitalnu ribu. Samim tim šro kvariš temu (iz koje je prebacena) dokazuju o znanju koje poseduješ. Te vrste reklame probaj prodati klincima i demntiranim osobama, meni i svim onima koji bar malo logično mogu razmišljati nećeš to uspeti…
Ja nisam ovde da nešto prodam, sigurno ne takvim osobama kao što si ti. Do sada nisam nigde napravio neku reklamu bez povoda. Ja za moje reklame pošteno plaćam na mestima za koja mislim da trebam uraditi i platiti.
:D :D :D

Cemu vrijedjanje i to jos pogotovo osobe koju niti ne poznas?
Otkud ti znas kome pises? Proguglao malo po forumu aaa?

Ne bi se bas reklo da nisi frustriran kad na pomen vode u kojoj evidentno plivaju monstrumi si zapjenio ko da imas epilepsiju!?
Ja bih rekao da frustracija dolazi upravo iz ovog dijela gdje kazes da pecas po otvorenim vodama. Naravno da frustrira cinjenica da na otvorenoj vodi moras da odvalis jaja i samo za jednu ribu preko 30 kg potrosis i ukrades Bogu dana koliko za jedan zivot a na ovakvim vodama poput euro-aqva to sredis za par dana!
O ukusima nije raspravljati. Neko voli platit hiljade eura i uzivat u blatu na obalama Lac du Der-a, Saint Casiene-a i drugih ogromnih jezera i pri tome ganjati velike ribe a neko voli platit 700 eura za 7 dana i uzivati crkavajuci od slikanja sa 30+ ribama i nakon toga upala misica od podizanja tih monstruma uz slike dodje kao melem za dusu.


Kad smo kod ovog reklamiranja i prodaje. Jako interesantno je to sto tvrdis da nisi dosao da prodajes nikome nista a u svom trecem postu si vec izreklamirao svoju knjigu koju usput prodajes? WTF?

Ovaj dio gdje se pominje placanje me ne interesuje, to zavrsavaj sa Borisom, ako vec nisi i ako te on pustio ovamo bez kinte da prodajes svoju knjigu to je njemu minus ne meni ni nama testerima. Tim prije sto na tvoj forum kada se dolazi mora se platit da bi se samo uslo na njega sto dovoljno govori ....

I pazi sad dobro sta cu ti napisat!

To ako imas neki dogovor (ako imas - licno me ne interesuje) sa Borisom apsolutno ne znaci da mozes ovdje doci i da se mozes istresat a kamoli vrijedjati moje kolege po stapu!
Ja sam zaduzen za neki dio koji licno tebe ne interesuje ali cu ti reci da kada imas problem sa nekim od njih i krenes ga rijesavati sa vrijedjanjem onda ces imati problem samnom ovdje na forumu.

Da bi zavrijedio da te neko postuje iako imas 55 godina i kako kazes preko 35 godina u saranolovu, onda moras nauciti da i ti postujes nekog drugog i da ga otreses bez vrijedjanja. Busaj se u prsa sa svojim iskustvom od 35 godina koliko hoces ali makar se nauci konverzaciji na forumima.

Postujem te ali postuj i ti nas pa ce sve biti uredu! I samo bez vrijedjanja molim!

Bistroooo c:c
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”