Vode sa ribama 30+

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

User avatar
rocky
Piskaralo
Piskaralo
Posts:67
Joined:02 Dec 2013, 16:36
Location:Murska Sobota, Slovenija
Contact:
Re: Vode sa ribama 30+

Post by rocky » 05 Dec 2013, 12:18

Svako ima svoje. Neko voli komercialu neko voli divlju vodu. Meni poviše paše divljina ali katkad paše i komerciala. Koliko ja znam u primjer kojeg je naveo Carpier ne radi se o jezero Euro-Aqua več o jednom divljem i vrlo velikom jezeru.
Once carp angler, always carp angler

User avatar
Cezar
Keder
Keder
Posts:24
Joined:29 Oct 2013, 14:09
Location:Doesburg
Contact:

Re: Vode sa ribama 30+

Post by Cezar » 05 Dec 2013, 12:31

? :HH
Last edited by Cezar on 05 Dec 2013, 21:42, edited 1 time in total.
Čovek mora mnogo znati da bi doznao kako malo zna.
(Nemačka poslovica)

User avatar
Daiwa
ViP
ViP
Posts:663
Joined:04 Feb 2012, 17:49
Location:Cekrcici kod Puracica

Re: Vode sa ribama 30+

Post by Daiwa » 05 Dec 2013, 13:13

Daiwa wrote:Ok,kako Ti kazes :Dtt can:: can::
Evo jasam sa ovim gore postom sa gospodinom zavrsio raspravu [superr] , Tare nemoj dzaba na nebitne stvari trositi tastaturu piv::

PS;upravo vidim ohh: kako je doticni dosao tako i ode Z.: , iza njega samo ostaju upitnici ?????????????????????? ohh:

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Vode sa ribama 30+

Post by Linear » 05 Dec 2013, 13:29

rocky wrote:Svako ima svoje. Neko voli komercialu neko voli divlju vodu. Meni poviše paše divljina ali katkad paše i komerciala. Koliko ja znam u primjer kojeg je naveo Carpier ne radi se o jezero Euro-Aqua več o jednom divljem i vrlo velikom jezeru.
Rocky pozdrav drug i dobro dosao, nisam ti uputio dobrodoslicu tamo na tvom predstavljanju pa evo ovdje. :Dtt

Sumnjam da ima voda pored euro-aqua jezera gdje za 7 dana moze da se upeca onolika kolicina ribe i u onim tezinama, ali sacekat cemo Perin odgovor. Nadam se da ce da nam kaze o kojem se jezeru radi, iako stavljanje u kontekst one dvojice ribara koju je Petar nabrojao i kolicine ribe je kao matematika 2+2=5 , mada mozda ja grijesim i u ovom slucaju to i nije 5 ? Mozda je 4 ? :D
Cezar wrote: Nisam nikog vređao, iznosim samo svoje mišljenje i nisam isfrutriran, do sada se ne mogu požaliti kako sam proživeo moj “šaranski život”, ali može uvek bolje, naravno.
Naglasio sam da nisam protiv komercije, već da sam vrlo osetljiv na “ispiranje mozgova”. Nije lako da se privikneš da ima neko ko se usudi reći svoje mišljenje, ja ne spadam u grupu koja klima glavama i sledi, ja razmišlajm.
Sa Borisom nemam nikakv dogovor u vezi bilo čega, čak i da ga imam to bi bilo između nas dvojice, ti sa tim nemaš ništa.
Nisam došao na forum da pravim reklamu za knjigu, ja verujem u nju i njen kvalitet. Niti sam negde prvi na ovom forumu spomenuo moju knjigu, dao sam odgovor jednom ribolovcu koji je postavio pitanje u vezi nje.

Ja sam misljenja da je ono (boldirani dio teksta) uvreda bila i ne mozes me ubijediti da to tako ne izgleda iako eto kazes da nisi htio da vrijedjas!
Za deal sa Borisom (ima li ga ili nema) sam rekao da me licno ne interesuje, to je vase i izmedju vas!

A sad najzanimljiviji dio!
Cezar wrote: Kada ti sve tako dobro znaš u vezi mog foruma, zašto si se ti uopšte prijavljao da uđeš u njega i u klub Vodena Lisica?
Napisao sam ti u nasoj konverzaciji preko maila zasto sam se htio da registrujem tamo. Ako se ne sjecas i ako je nisi sacuvao, u mene u mailu imam to pa ti mogu poslati na pp ovdje.

A iskren da ti budem odustao sam od registrovanja na taj forum kada sam vidio da su uslovi za registraciju na tvoj forum priblizni uslovima za dobijanje vize za Ameriku. Iskoristit cu priliku da te ovdje pitam cemu onolika procedura majku mu?

Bistroooo [dedda]
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

User avatar
rocko
Ribolovac
Ribolovac
Posts:151
Joined:12 Jan 2012, 03:45
Location:Austria

Re: Vode sa ribama 30+

Post by rocko » 05 Dec 2013, 13:35

Moj bi odgovor bio jednostavan, da samo ljubomorni mogu pravit negodovanje povodom ulova ribetina.
Izvolte ga pa i vi ulovite ako je to tako lako.
Po meni svaka riba bilo gdje kad je 20+ ima respect, takve ribe nije bas lako nasamariti bilo gdje da zive.
Onaj ko misli drugacije neka se okusa da nebi ispalo kako ja pametujem.
Oni koji su se okusali neka iznesu svoje misljenje.

User avatar
Cezar
Keder
Keder
Posts:24
Joined:29 Oct 2013, 14:09
Location:Doesburg
Contact:

Re: Vode sa ribama 30+

Post by Cezar » 05 Dec 2013, 13:50

? :HH
Last edited by Cezar on 05 Dec 2013, 21:42, edited 1 time in total.
Čovek mora mnogo znati da bi doznao kako malo zna.
(Nemačka poslovica)

User avatar
carpier
ViP
ViP
Posts:628
Joined:13 Jan 2012, 11:10
Location:Murska Sobota, Slovenija

Re: Vode sa ribama 30+

Post by carpier » 05 Dec 2013, 17:17

Bok društvo, evo mog odgovora da rasčistimo par stvari...Neću odogovarati po imenima i postovima nego nek se svako sam nađe u ovom pisanju...Na moju sreču imam mentora (Aleš Brumec) koji me je uveo u sasvim drug svijet šaranolova i njemu imam samo da zahvalim da ovakvim prilikama upoznajem ovakve ljude, koji imaju enormne količine iskustva sa pecanjem, 30 godina i više! I ponosan sam na to. Frank i Dirk pričali su sa mnom i Alešem of the record (dva sata!) tako da na žalost svih informacija ne mogu niti ne želim dati jer neču da zloupotrjebim njegovo in moje prijateljstvo. A vjerujte mi da ih ima njih stotinjak koji bi vrlo rado stajali u redu za njihovih pet minuta vremena i poneki odgovor, pitanje-razgovor...Razgovarali smo o sistemima na koje pecaju, količini hrane koju ubacuju u vodu, boile na koje love, olovima, udicama, najlonima, lead coru...o svemu i svačemu. I da Tare istina je da mnogo pecaju na Euro Aqui jer su prijatelji sa Alexom. I to jako dobri. I djelomično je istina o pecanju na tom jezeru tko može tamo da peca i kada...Ali oni su pecali tu kampanju o kojoj sam pisao na Balatonu. Toliko o tome i tu ja završavam ovu priču sa ovim društvo i riječima za javnost.
Ne znam tko je izvodio moj odgovor iz koneksta pa o tome postavio temu. Ali evo mojih odgovora o tome...Što se tiče komerciale i divljine: Meni lično ne smeta niti jedno niti drugo ali...!!! Ako meni firma za koju pecam sponzorira kampanju na nekoj jakoj komerciali da odradim fishing jer me firma tamo slala jer joj treba reklama ili slike ili...bla bla bla...ja ču to odraditi bez pitanja. Jer je to moj posao. Ako mi se ne sviđa-doviđenja. Da se razumijemo još jedanput-razlika je između šaranaša koji CIJELU godinu pecaju na komerciali i onima koji pecaju na DIVLJIM vodama! Ovi prvi su za mene...instant šaranaši, nešto malo su pošvrljali po Googlu i nešto malo pročitali i to je to, međutim ovi drugi...e oni imaju moj respect! Jer znaju u šta se spuštaju i nije ih sramota priznati da su imali 14, 20, 40 dana pušionu! I to ogromna razlika...ako več počnem samo o razmišljanju u vreme takvih kampanja...i o tome smo več pisali po forumu...tko je tko...I o komerciali i o divljini...A ako netko ovde misli da je u tim "bazenima" lako upecati 30+ ili 25+ nek izvoli i proba...ali bih ga zamoli da i mene uzme sa sobom da i ja nešto naučim, jer znam ljude koji su pecali po 7 dana na "bazenima" i popušili...Ali da se razumijemo-ogromna je razlika između cijenjenja ribe sa komerciale i divljine. I skoro svaka država ih ima i ja u tome ne vidim ništa loše. Svatko koji voli da radi na sebi i da uči, probat i prakticirat če i jedno i drugo...ja to radim u razmijeru 20% prema 80%...a netko drugi obrnuto...
Tare, znaš da te poštujem do neba. I tvoj odgovor Cezaru je na mjestu, ne treba da se vređa i omalovažuje druge i njihov rad i trud, pa bilo kakav je...Možda je istina da Cezar nije mislio ništa loše ali tako je ispalo...Svako može imati slab dan...Ovde mene lično boli k...tko je tko, ovde smo svi isti ili bi barem trebali da smo, osim za mesare...za njih se zna gde im je mjesto...
A odgovor za Daiwu...Dečki su pecali na velikom divljem jezeru i potrošili veliku količinu boila koju neki ne potroše u 10 godina...zašto? Jer mogu! Da mogu i ja bih. I mislim da 90% ljudi ovde bi to potrošilo da mogu. Jer mogu i tačka.
A do tamo...je put dug i krvav...ali vrijedi...
Bistro...
I was born a carp angler and I‘ll die a carp angler.

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Vode sa ribama 30+

Post by Linear » 05 Dec 2013, 19:11

Hvala Pero na odgovoru! :Dtt

Ipak sam pogrijesio, ipak je drugo jezero u pitanju. Balaton znaci? Hmm [superr] E pa ako je tako, bas fino, da iskoristim poziv od frenda koji ima vikendicu na samom Balatonu [drhiop] Boze zdravlja! c:c

Kroz odgovor sam opet skontao neke stvari vezano Balaton a Bogami i za Euro-aqua! :.D
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

User avatar
borac
Ribarcina
Ribarcina
Posts:415
Joined:12 Jan 2012, 17:34
Location:Hrvatska- Međimurje

Re: Vode sa ribama 30+

Post by borac » 05 Dec 2013, 19:12

BRAVO PRIJATELJU. TAK SE PRIČA. (PERO)
Imaš piv:: piv:: kemija:: can:: dok se vidimo kod mene na jezeru.
i ti Tarik.

User avatar
Linear
Genije
Genije
Posts:1096
Joined:12 Jan 2012, 21:50
Location:Gracanica, BiH

Re: Vode sa ribama 30+

Post by Linear » 05 Dec 2013, 20:08

OK Borac legendo piv::
Uhvati radi uzivanja, slikaj radi uspomene, pusti radi buducnosti!

“Budi nalik na morski rt u koji neprestano udaraju valovi a on i dalje ostaje čvrst, dok se oko njega stišava razjarena voda.”

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”