Ribolov u proljeće po visokom vodostaju

Odabir spota, priprema itd.

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak
Ribolov u proljeće po visokom vodostaju

Post by čipo » 03 Mar 2014, 17:22

Drugu godinu za redom od ranog proljeća visoki vodostaji i poplave na mom području ne daju mi mira niti na poslu,a niti u slobodno vrijeme.
Prošle godine je još bilo i dobro jer se sve odvijalao dosta kasnije, bilo je toplije i dalo se loviti kako ja to zovem...na livadicama,ali ove godine još nije bilo rezultata jer je voda još jako hladna,premda je samo pitanje vremena kada ću se veseliti prvim ulovima po ovakvom vodostaju.
Odabir lokacije...htio bih pomoći kolegama po štapu kod načina ribolova u ovakvim prilikama barem po mojim iskustvima...kada sam bio prošle godine zatečen ovakvim vodostajem na svojim vodama koje su mi blizu i na koje mogu uvijek otići na par sati odabrao sam lokaciju koja se nalazi na samoj poziciji odnosno mjesto gdje inače bude šator, a da mogu prići toj poziciji i loviti na njoj.
Ponekad je to jako teško i potrebno je podosta muke i truda,ali konačni rezultat uvijek razveseli i zaboravimo na sve probleme kroz koje smo prošli...
Ove godine sam prvi puta išao do pozicije bližim,ali ne lakšim putem ...











Poslije toga sam odustao od ovog puta jer je voda još porasla i nema šanse da bih prošao ovuda,drugi puta sam išao po malo suhljem terenu,ali dosta dužim putem i zbog svega toga savjet je da se stvari svedu na najveći mogući minimum...premda je nama šaranašima to jako teško,uvijek nam sve treba i fali...
Ali biti će nam dovoljna samo nužna oprema sa malo prihrane i mamaca osobito ako smo koji dan prije malo prihranili spotove




Image




Prihrana mi se sastojala od malo brašnaste hrane,raznih peleta i drobljenih boila i to ne u velikim količinama...




Image




a mamci su mi se sastojali,a i sada se sastoje od jedne River Ice boile i jedne popapice Premium River




Image




Na udicu uvijek obavezno stavim PVA smoki, radi trave na dnu...sigurnije i laganije sjedne sve skupa na dno




Image




Zašto River Ice... već sam davno objašnjavao o njezinoj brzoj topivosti u vodi i o prezentaciji...
Snjegovića koristim upravo zato da imam u kraćem periodu više prezentacija...običnog snjegovića u početku koji se kroz kraći period pretvori u skroz balansiranog snjegovića,a potom i u pop ap sistem sa malom boilicom,dok se na kraju sve to pretvori u samu pop apicu ,a cijelo to vrijeme se River Ice topi i otpušta nevjerojatan oblačić atrakcije koji privlači šarane.









Koliko sam upoznat sa daljnjim tijekom zbivanja ova će se boila pretvoriti u nešto još bolje,još bombastičnije sa još boljim učinkom,a to će biti novi hookbaitsi ili lovne boile u manjim pakiranjima,a tako i jeftinijim kao i dostupnijim za sve ribolovce.




Image




Ovdje se vidi ta topivost...




Image




a ovdje ponašanje cijelog sistema...




Image




Još jedan savjet...kako lovim na jako blizu,a i vodom pluta sve i svašta vrhove štapova stavim skroz pod vodu nemalo na zemlju,malo je najlona u pola vode i ne smeta ribi,a i ne zapinje mi koješta po struni.




Image




Iako je rano proljeće uvijek se ulovi pokoij lijepi prizor...




Image




Image




Ove godine još nisam ulovio niti jednog šarana na ''livadici'' ,ali se nadam vrlo skorom ponovnom susretu sa nekima od ovih ribica koje su ulovljene ovakvim pristupom...




Image




Image




Image




Image



Nadam se da sam barem nekoga potaknuo na razmišljanje o ribolovu i to po jako visokom vodostaju u rano proljeće...

Bistroo!!

rio
Ribarcina
Ribarcina
Posts:322
Joined:12 Jan 2012, 19:31

Re: Ribolov u proljeće po visokom vodostaju

Post by rio » 03 Mar 2014, 17:49

To Čipo majstore, Grgi i meni kažu da smo ludi entuzijasti ali ja mislim da smo za tebe male bebe 2::u

User avatar
GogoRush
Guru
Guru
Posts:804
Joined:15 Jan 2012, 19:05
Location:Zagreb, HR

Re: Ribolov u proljeće po visokom vodostaju

Post by GogoRush » 03 Mar 2014, 19:35

Bravo Čipo, dobar tekst i slike kao i dobro objašnjenje za mlađe šaranaše ili one koji ulaze u svijet šaranolova. :Dtt

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Ribolov u proljeće po visokom vodostaju

Post by Masterbih » 03 Mar 2014, 21:51

Bistro Cipo, jako lijepo pojasnjeno.
piv::

User avatar
Beli 059
Filozof
Filozof
Posts:2152
Joined:13 Jan 2012, 23:10
Location:Valjevo,SERBIA

Re: Ribolov u proljeće po visokom vodostaju

Post by Beli 059 » 04 Mar 2014, 00:05

Bravo kolega za reportazu ..izvanredno..ovi noviteti se moraju probati!!

Post Reply

Return to “Odabir i priprema lokacije”