Važnost markiranja terena od pozicije do hranilišta

Odabir spota, priprema itd.

Moderator:Masterbih

Post Reply
darko.glumac
Ribolovac
Ribolovac
Posts:181
Joined:14 Mar 2015, 18:04
Važnost markiranja terena od pozicije do hranilišta

Post by darko.glumac » 25 Apr 2016, 06:37

Moja iskustva sa ribolova su da: gotovo isto koliko je važno markiranje i traženje što bolje pozicije na kojoj ćemo loviti toliko je bitno detaljno pretražiti i upoznati teren koji se nalazi od naše pozicije do mjesta gdje lovimo hranilišta. Po meni ova radnja uveliko utječe na samu uspješnost ribolova, mnogo puta sam se nagledao gdje ribolovci gube ribu samo iz razloga što nisu ispitali što je u vodi ispred njih ( granje,potopljeno deblo, sprud ......). Zanima me vaš stav o ovoj temi i koliko pridajete važnost ovoj radnji na ribolovu. :HH

User avatar
tomoZG
ViP
ViP
Posts:681
Joined:12 Jan 2012, 17:44
Location:Croatia-Zagreb

Re: Važnost markiranja terena od pozicije do hranilišta

Post by tomoZG » 25 Apr 2016, 19:22

Po meni je ovo izrazito bitna radnja i pridajem joj jako veliku važnost,čak sam mišljenja da je važnija od samog mamca.
Odmah po dolasku na vodu prije svega primam sa markera i kreće češljanje i podatke si ucrtavam na kartu svaki put kad marker provučem od mjesta koje se nalazi iza zamišljenog hranilišta dok ga ne izvadim van vode.Obično tražim neke prelaze dubine ili prelaze u sastavu tla na dnu.Znači obično tražim tvrdu podlogu sa šljunkom ili prelaz iz mulja na tvrdu glinu i sl.Naravno ovisi o tipu vode na kojoj lovim i situaciji na vodi.Na zatravljenim vodama koristim deblji tj.veći marker većeg uzgona dok na čistim vodama koristim malo manji s kojim postižem i veće daljine.Obavezno koristim upredenicu 0,18mm kao osnovnu nit sa navezanim shock leederom veće debljine obično 0,30 ili 0,35mm.Upredena struna puno bolje prenosi informacije o kakvom se dnu radi jer je kontakt sa markerom puno izravniji te nema istezanja kao kod najlona.
Nemojte žalit trošit vrijeme na markiranje jer pronaći pravi spot je prvi i najvažniji korak za početak dobrog ribolova.Osobno znam i po dva sata provest markirajući i to na vodama koje poznajem ,a na novim vodama i više tako da tu radnju smatram zaista važnom.
Još samo da napomenem da se pri markiranju koristim spod štapom od 5lb baš zbog postizanja većih daljina.
Image

Post Reply

Return to “Odabir i priprema lokacije”