Hesova 15.-16.5.18.

Sve lokacije gdje lovite, planirate loviti ili ih želite prezentovati drugima..

Moderator:Masterbih

Post Reply
User avatar
čipo
Genije
Genije
Posts:1487
Joined:13 Jan 2012, 17:38
Location:Sisak
Hesova 15.-16.5.18.

Post by čipo » 17 May 2018, 16:34

Nalazim se na Grabi sa dečkima iz Zagreba koji su došli malo upoznati Hesovu, sa njima se šećem po grabi, pokazujem im pozicije i gledam gdje ću loviti...jer sam imao blinkove i stvarno mi je dosta.
Riba je relativno slabo primala i sada treba donijeti odluku kuda...,već me strah gdje stati da opet bude ne bude 0 buh:: .
Dečki odlaze kupiti nešto za klopu i vratiti će se,a ja i dalje ne znam gdje...
Puca mi film i odluka pada,bez obzira na vodostaj jer je još uvijek visok,na poziciju br. 12.
Sa dva štapa ću loviti pod nogama,a jednoga,srednjeg ću ipak zabaciti preko pod granje i u mlade lokvanje koji su se poćeli sramežljivo pojavljivati na nekim mjestima.
Na sva tri štapa idem drugačijim pristupom,na jedan Masterbihova Spicy Tuna plus popapica Banana,na jedan isto Spicy Tuna,aliii balansirana u dlaku samo sa malo spužvice i na treći moj as iz rukava Masterbihov Squid & Mulberry plus također Masterova popapica Banana.
Dečki su se vratili i uz priču vrijeme brzo leti,oni polako odlaze,a dolaze naravno Nina i Žana i donose klopu.
I opet vrijeme proleti jer dolazi i prijatelj iz sekcije,a eto već oblaci,grmljavina i kišurina...Cure moraju na žalost ranije biježati
Sjedim na ležaljci u tom blatu i razmišljam...može li bolje... ura::






Image






Ma može,samo da je koji griz... oo::L
Kad me zove drugi prijatelj i dolazi do mene,stojimo na kiši i u ruci kišobran,naravno uz priću pijuckamo pivu piv::
i vrijeme za čas proleti,Mara odlazi,a ja se trpam u krevet i zzzzzzzzzzzzzz...negdje pred samo jutro me budi bip,bip...skaćem i mobitel mi pada u vodu i blato...






Image






Ne znam uopće kako sam ga uspio vidjeti i ćuti, bacam ga sa strane i ostavljam na kutiji...
Noo riba koju sam osjetio da je zapumpala odmah je u sekundi i stala u granju...nitko nikuda... no::
Razočaran sam,konačno griz,osjetim ribu i...mrtvo sve...katastofa,baš me ide...!!!!
spuštam štap...ništa,potežem,ništa,nakon nekog vremena odlučim se i povlaćim strunu...polako...i sve otpušta,izvlaćim cijeli sistem,udica se malooo poravnala i sve sam izvukao...super...idemo dalje.
Ponovo prebacujem i bris u krevet.

Drijemam,budim se,drijemam,...
Ništa,a onda oko 9 h opet griz ovaj puta bip,pa pauza,pa bip,pa pauza...hmmmm..dižem se i gledam u štap i onda biiiippp!!!!
Podižem štap i opet isti scenario kao od jutros,riba zapumpa,i osjetim kako struže preko nećega i staje u granju...naježio sam se te sekunde... oo::L
Oooopetttt spuštanje,popuštanje i riba krene,brže podižem štap i uspijem je dobiti možda metar i tu opet sve staje...više nije vrijedilo niti popuštanje,niti natezanje...sve dok opet nisam sve našpanao i naravno opet uspio izvući cijeli sistem.
Eto zašto debele strune u granju i lomu...
Struna se spalila na drvetu,ali sam uspio sve izvući,a da nije puklo ništa,možda je teže zabaciti,ali je lakše i izvući.






Image






Image






Eeeee tada sam bio ne samo razočaran već i ljut i pomalo bijesan i ... svašta nešta...
Čujem se s Matom,on je lovio na petici i ulovio je tri amura...i još je ljut šta nije ulovio šarana...
Noo dobro...prebacujem,nakobram nešto boila i još odrijemam,malo... [zvizzu] .






Image






Budim se i gledam sav pokisao u štapove...,ali ne od kiše već od jada i muke...
Ha ništa idem se spremati,pospremam stvari u auto i već kada sam spremio i jedan štap na srednji imam opet nekakav griz,naravno,ne može ni biti run kada je sve na tvrdo buh:: .
podižem štap i osjetim ribu,alii nekako sve mlitavo,više ne znam niti da li je uopće šaran maaalii ili šta je...kad ono gospodin amur... buh:: .
Poslikam se i pustim ga,a onda pakiranje i put kući.






Image






Skor...3/1 i to amur...da li sam tužan...ne,nisam.
Bio bih ipak puno sretniji da sam ulovio kakvog tamnooogg šarana sa Hesove,aliii drugi puta,nadam se... can::
Lijep pozdrav i bistro! piv:: piv::

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Hesova 15.-16.5.18.

Post by Masterbih » 20 May 2018, 22:04

Bistro Cipo!

Post Reply

Return to “Rijeke, jezera, kanali i ostale destinacije”