Varaličarenje iz čamca

Sve o tehnikama i pristupu varaličarenja..

Moderators:Masterbih, Alas

Post Reply
Tonyboy
U razvoju
U razvoju
Posts:32
Joined:12 Jan 2012, 17:30
Varaličarenje iz čamca

Post by Tonyboy » 14 Jan 2012, 16:32

Varaličarenje iz čamca se u nekim stvarima razlikuje od varaličarenja sa obale. Također, iz čamca možemo primjeniti neke zanimljive tehnihe, poput vertical jigging. Kakva su Vaša iskustva ?

User avatar
Masterbih
Moderator
Moderator
Posts:4660
Joined:02 Dec 2011, 16:58
Location:Germany
Contact:

Re: Varaličarenje iz čamca

Post by Masterbih » 14 Jan 2012, 20:07

Velika prednost (ko ima camac), a ako uz to sve imas pouzdanog vodica da ti pokaze mjesta i hot spotove = nezaboravno

Toblerone
Piskaralo
Piskaralo
Posts:69
Joined:02 Feb 2012, 21:39

Re: Varaličarenje iz čamca

Post by Toblerone » 08 Feb 2012, 21:19

Ribolov iz camca ne moze da se meri sa onim sa obale . Jer sam u prilici da lovim pored mesta koje ne mogu ni pod razno dobaciti sa obale a mogu koristiti razne tehnike koje su sa obale teze izvodljiva ili nikako kao sto je vertikalno , dropshot , troling.....Posto sam svoja mesta pravim i filujem camac mi je nezamenljiv u tome . Letim na vodi i cas sam na 2m cas na 6m pa na plovnom putu gde je i do 14m i tako u krug i trazim odredjeni ugao i dubinu koju preferira grabljivica u tom trenutku ...To sa obale nisam u mogucnosti ni priblizno ili bi trebalo da pesacim ohoho do raznih terena da bih to utvrdio kao recimo iz camca mhm::

malabaracuda
Ribolovac
Ribolovac
Posts:165
Joined:03 Feb 2012, 19:44
Location:Varaždin

Re: Varaličarenje iz čamca

Post by malabaracuda » 13 Feb 2012, 09:59

Slažem se da je velika prednost loviti iz čamca,a i imaš mira od dosadnjakoviča:-top pozicije su nadohvat ruke.Da ne pričamo o izgubljenim varalicama.Bitno da je čamac -čamac a ne neko korito u kojem nemaš komocije i moraš održavati ravnotežu.To znate najbolje vi koji ste na debelim vodama gdje postoje plovni putovi.

maverick
Keder
Keder
Posts:14
Joined:02 Feb 2012, 21:55
Location:Osijek, Hrvatska

Re: Varaličarenje iz čamca

Post by maverick » 13 Feb 2012, 21:59

u ribolovu smudja velika i bitna stavka je camac..lagan, brz i pokretan...pretrazujem kilometre u jednom danu...uz obalu na rubovima u samoj struji ili rini....prednosti u mogucnostima dobre izmjene kuteva ulaska u ciljano mjesto...svakako bez njega bi mi bilo tesko

User avatar
DOX
ViP
ViP
Posts:670
Joined:09 Dec 2011, 23:26
Location:Teslic BiH(RS)

Re: Varaličarenje iz čamca

Post by DOX » 13 Feb 2012, 23:04

Imam jako malo iskustva u lovu grabljivice iz camca, ali evo ispricacu vam jedan dogadjaj tj. moje iskustvo sa ribom i camcem, bilo je to ovako:

Ja i kolega Boris, pecali smo sarana na jezeru Ciglana (Jelah), vrijeme je bilo promjenljivo, sad sunce pa kisa, vjetar, nevrijeme i pljusak...ali se mjenja svakih pola sata...
Razmisljao sam da isprobam nove silikonce Masterbih-a
Taj dan je bio idealan za soma pa sam ja odlucio da pokusam isprovocirati nekog starosjedioca (soma) u tom jezeru.
Uzeo sam od kolege njegov Berkly Skeletor sa Penn Sargus-om 3000 i kreno u akciju sa camcom i parkirao sam se na sred jezera.
U to doba dana, vrijeme je bilo onako poslje kise sa suncevim zrakama koje su dopirale jedva do mene, skrivajuci se iza brda i guste sume.
Sve je bilo tiho i mirno, malko je duvao kao neki slabiji vjetar, ali mi nije stvarao probleme i nisam imao potrebe za sidrenjem.
Pecao sam tacno ispod camca (vertikala), lagano skakutao po dnu i mogu vam reci da to nije dugo trajalo do udarca, tj i nije bilo nekog silnog udara vec samo kao da sam zakacio za panj ili sl...
Dao sam kontru i nasledilo je lagana besplatna voznja po jezeru, odjednom i vrijeme se pokvarilo poceo je pljusak sa snaznim vjetrom.
Kolega Boris i cuvar jezera Fahro krenuli su prema meni sa drugim vecim camcom ali nije im bas najbolje islo jer je krenula prava oluja.
Ja nista drugo nisam mogao osim da pokusam da ga odljepim sa dna sa priborom za smudja i naravno da pazim kako se nebi izvrnuo u vodu.
Ribetina se kretala po jezeru ne dugo samo do prve prepreke, i u to vreme su stigli kolega Boris i cuvar.
Kolega Boris je uspjeo da otkaci i shad i vmc jig i sajlicu, ja sam bio tolko iznerviran da sam palio zaredom jedno 5 cigara.
Na struni se vidila sluz duzine 1,5 m sto znaci da se radilo o kapitalnom primjerku soma.
Kasnije uz zezanje prosla me uzrujanost, ali Ja, Boris i Cuvar smo bili do koze mokri.
Eto to je jedno moje lose iskustvo iz camca, a pouka glasi: "nikad ne lovi sam, pogotovo ako taj camac nema motor".
Sutradan na tom istom jezeru i na isti mamac ulovljen je manji som.
Dobio ga je kolega Mirza (Alas), som je tezio 8,100 kg ali ni priblizan onom "king-kongu" sto je kod mene bio na VMC-u par minuta.
Nakon toga par dana, srecu je okusao kolega Ajdin, opet na Masterbih silikonca i imao strasan udarac, a riba mu je u strartu sve pokidala jer nije imao sajlu na predvezu.
Bboy OR DIE !!!

User avatar
Alas
Moderator
Moderator
Posts:366
Joined:09 Dec 2011, 17:18
Location:----Bosna & Hercegovina----

Re: Varaličarenje iz čamca

Post by Alas » 14 Feb 2012, 18:13

Ebemti suze su mi udarile dok ovo procita ,kad se samo sjetim dreci DOX kao da je na Titaniku koji tone...... buh::

Post Reply

Return to “Tehnike varaličarenja”