Marine Halibut and Blood peleti

Boile, peleti za fider i dubinac..

Moderator:Masterbih

Tonyboy
U razvoju
U razvoju
Posts:32
Joined:12 Jan 2012, 17:30
Marine Halibut and Blood peleti

Post by Tonyboy » 13 Jan 2012, 13:17

Zanimaju me ovi peleti, ako u španjolskoj love najveće somove na pelete, zašto nebi i kod nas. Volio bi ih na proljeće testirati sa svojim novim kompletom za velike somove. Mjesto radnje Borovik zatim Grabovo iza Vukovara.

User avatar
Rada TRIGA Jovanovic
Ribolovac
Ribolovac
Posts:100
Joined:14 Jan 2012, 14:22
Location:Novi Sad,Srbija

Re: Marine Halibut and Blood peleti

Post by Rada TRIGA Jovanovic » 15 Jan 2012, 11:34

u zmajevu na jezerima ima dosta somova(otprilike oko 30km od novog sada),u razgovoru sa jednim od clanova koji upravljaju jezerom saznao sam da ako se stavi halibut boila
ima velike sanse da zagrize som,licno taj clan je imao vec iskustva sa somovima,zasto da ne vrlo je moguce....
Nista snaga,samo glava....

User avatar
Andjelko
Guru
Guru
Posts:932
Joined:12 Jan 2012, 18:23
Location:Brcko Bosna I Hercegovina

Re: Marine Halibut and Blood peleti

Post by Andjelko » 15 Jan 2012, 12:47

pozdrav,ja puno koristim peleteod csl peleta do r1 pelete to su pelete sa robin red

User avatar
GRGA RI
ViP
ViP
Posts:565
Joined:12 Jan 2012, 20:33
Location:HR RIJEKA

Re: Marine Halibut and Blood peleti

Post by GRGA RI » 08 Feb 2012, 14:47

Tonyboy wrote:Zanimaju me ovi peleti, ako u španjolskoj love najveće somove na pelete, zašto nebi i kod nas. Volio bi ih na proljeće testirati sa svojim novim kompletom za velike somove. Mjesto radnje Borovik zatim Grabovo iza Vukovara.
Na Triblju gdje lovim šarane, ima ribiča koji love samo soma. Pokušali su na sve moguće načine ali nisu baš imali uspijeha.
Soma u Triblju ima malo, a velikih šarana puno. Tako da svaki put kada bi pokušali loviti soma na pelete, živu ribicu, ili mrtvu, dobili bi samo šarana.
Šaran grize na sve jer je u tom jezeru u oskudici sa prirodnom hranom, pa se može uloviti i na kedera.
Ti ribiči kažu da "som ne može doći na red od šarana". Ja ne lovim soma pa prenosim samo ono što su oni govorili.
Želim samo reći da ako se lovi soma na pelete, nema iznenađenja ako na udici završi šaran.

eko
Keder
Keder
Posts:18
Joined:14 Feb 2012, 15:49

Re: Marine Halibut and Blood peleti

Post by eko » 15 Feb 2012, 12:27

Od peleta najčešče koristim Sanger Anaconda halibut 4 mm Bulls range , a smrdeeeeee pih:: ......

User avatar
emir
Napredan clan
Napredan clan
Posts:48
Joined:15 Feb 2012, 20:49
Location:PRIJEDOR, BIH

Re: Marine Halibut and Blood peleti

Post by emir » 18 Feb 2012, 17:16

Sto nama vise smrdi, to somu vise mirisi......

User avatar
urbanfeeder
Keder
Keder
Posts:20
Joined:27 Feb 2012, 01:11

Re: Marine Halibut and Blood peleti

Post by urbanfeeder » 28 Feb 2012, 22:37

jel je ko od vas ikad koristio "sapun za soma"? rezultati??

User avatar
atoth
ViP
ViP
Posts:613
Joined:14 Feb 2012, 20:29
Location:Kanjiža, vojvodina

Re: Marine Halibut and Blood peleti

Post by atoth » 29 Feb 2012, 20:04

Kod nas na jezeru AD Potisje Tondach ima dosta somova.Ribolovci koji redovno hrane šarana bilo kukuruzom ili bojlama hvataju somove na sve mamce bez obzira na ukus .Bilo je primera da je u utrobi uhvaćenog soma nađeno oko kilogram boila voćnog ukusa koje su par sati pre ubačene na mesto hranjenja.Najveći uhvaćeni som na kukuruz težio je 38 kg.Najveći som uhvaćen na živu ribicu težio je 65 kg.

User avatar
JankoK
Keder
Keder
Posts:13
Joined:28 Feb 2015, 13:37

Re: Marine Halibut and Blood peleti

Post by JankoK » 02 Apr 2015, 17:40

Pozdrav svima. Stara tema ali pokusacu da dam i svoje mišljenje. Sto se tice Halibut peleta mogu samo da kazem da je veoma lovni mamac. Najvise ih upotrebljavam u toplijim letnjim danima zbog samog sastava peleta. Ulja koja se nalaze u njima najvise dolaze do izrazaja kada je voda topla. Naime sami pelet pusta polako ulje koje se podize ka povrsini vode sto daje dodatnu atraktivnost hranilistu tako da ribe koje se nalaze u bilo kojem sloju vode mogu da ga osete.... iskreno ciljnoo lovim Šarana na njih ali somovi ne mogu da odole! Najbitnija stvar i mi je to da kad riba dodje na hraniliste tacno znam da jede po tome sto se pojavi velika fleka na povrsini vode kao znak! Najvise koristim kombinaciju dva peleta ali najlovnija mi je "sneško" gde na pelet(20-22mm) dodam zelenu pop up boilu 14mm. Sto se tice hranjenja i pripreme pozicije pa prvi dan hranim samo peletom. Drugi dan pa pelete prelijem sa dodatnim uljem (halibut,salomon) zbog duze obstojnosti peleta koji kad je dodatno "nadipan" uljem izdrzi i do 24h! Sam pelet pa samo 3-5h+ (zavisi od velicine peleta,zato koristim razlicite velicine). Zavisi od mogucnosti i vremena pripreme pozicije smanjujem kolicinu i dodajem boile koje "dipam" prelivom i feeder hranom ili miksom. U jednom od sledecih ribolova cu pokusati i da slikam malo pa da pokazem o cemu govorim. U svakom slucaju preporucujem svakome ko nije proba da proba jer je to jeftin i veoma efikasan sistem soma i saran-barem u mom slucaju. Bistro momci i nadam se da sam malo pomogao sa mojim tekstom. pozzz :D

User avatar
rocko
Ribolovac
Ribolovac
Posts:151
Joined:12 Jan 2012, 03:45
Location:Austria

Re: Marine Halibut and Blood peleti

Post by rocko » 02 Apr 2015, 18:36

Slazem se sa kolegom JankoK 2::u

Post Reply

Return to “Boile i peleti”